Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Światła ksenonowe AFS tryby pracy i bark? ada[tacji świateł

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie Światła ksenonowe AFS tryby pracy i bark? ada[tacji świateł

    Jestem posiadaczem Giulietty ze światłami ksenonowymi AFS i szukam informacji na temat trybów pracy ww. reflektorów czyli przy jakich prędkościach i warunkach ustawiają się reflektory. Niestety w instrukcji obsługi samochodu jest tylko wzmianka o tych światłach. Dlaczego mnie to interesuje? Może dlatego że chcę wiedzieć ale przede wszystkim dlatego że wydaje mi się że adaptacja świateł nie działa. Miałem przyjemność jechać Vectrą z AFS i wiem jak to powinno działać. W Giuliecie tego nie widać. Pewnie jestem ślepy. Odwiedziłem serwis i za pomocą egzaminera pokazano mi ruch świateł. Błędów w kompie brak. Adaptacja włączona. Ruch świateł podczas odpalania świateł jest. A reflektory "nie pracują" na zakrętach ani podczas zwiększania prędkości. Chciałbym się dokształcić zanim podejmę jakieś kroki. Czym się spotkał czymś podobnym?
    Ostatnio edytowane przez chrisc ; 05-03-2018 o 17:15 Powód: błędy

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    One tak działają - trzeba to wyczuć, żeby zobaczyć. Nic się nie dzieje podczas postoju. W czasie jazdy można zauważyć tę ich skrętność - najłatwiej gwałtownie wyprostować kierownicę w zakręcie i patrzeć na wiązkę, zobaczysz, że wraca do położenia neutralnego.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    przerabiałem to w skrócie adaptacja reflektorów na boki jest minimalna i podobno od prędkości 20km/h, więc zwykłego skrętu w prawo/lewo nie doświetli widać działanie np. na zjeździe z autostrady, gdy przy 70/80 zakręcasz w sumie o 180 stopni- strona, w którą skręcasz jest trochę lepiej doświetlona i tyle. za to u mnie na początku to w ogóle nie działało- tzn. działało tylko góra dół- po odpaleniu gdy światła tańczą był ruch tylko góra dół, na boki nie, niezależnie do tego, czy włączyłem adaptację, czy wyłączyłem. po wizycie w serwisie i zgłoszeniu powiedzieli, że wg nich działa...i od tego dnia faktycznie działało nie chciało mi się kłócić- w końcu cel został osiągnięty...
    w sumie taki feature, by odhaczyć listę wyposażenia, lepiej sprawiałoby się dołączanie przeciwmgielnych...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Wiem że na postoju nie działają. Powinni napisać w instrukcji jaki tryb kiedy powinien się włączyć. Wiadomo że w mieście trudno to będzie zauważyć. Będę testował dalej. dzięki za rady.
    Ostatnio edytowane przez chrisc ; 13-03-2018 o 13:35 Powód: wykasowanie treści

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Chyba edytowanych postów nikt nie czyta Jeszcze mam jedno (dwa) pytanie - żeby działały światła z afs oprócz ich włączenia (aktywacji) na komputerze musi być włączony tryb automatycznego włączenia świateł mijania (przy pomocy czujnika zmierzchu) żeby zadziałały?
    Wiem że w niektórych samochodach po ręcznym włączeniu świateł mijania tryb afs nie był aktywny. Drugie pytanie - czy adaptacja świateł polega też na ich podnoszeniu przy wzroście prędkości lub opuszczaniu (tryb miejski) tak jak w innych autach (Skoda, Opel Vectra itp.)

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    1 - sposób włączenia nie ma wpływu na AFS
    2 - nie

Podobne wątki

  1. [Brera] Upgrade Brery o światła ksenonowe
    Utworzone przez Technix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2016, 10:45
  2. Moduł Świateł Dziennych DRL Światła Dzienne CAN
    Utworzone przez lutek26 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 21:07
  3. Światła ksenonowe - diagnoza
    Utworzone przez Marekjp w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 19:22
  4. [MiTo] Jak działają tryby pracy wycieraczek?
    Utworzone przez chriscy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 12:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory