Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Rozrusznik kręci a nie odpala HELP

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to zerwało klin na rozrządzie. Przypilnuj, żeby ci to dobrze poustawiali, bo jak źle ustawią rozrząd, to będziesz miał problemy z odpalaniem i brakiem mocy. Zawory na 99,9% zaliczyły kolizję z tłokami. Przed odbiorem poprosiłbym o pomiary kompresji na cylindrach.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 14-06-2023 o 12:02

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Pamiętaj, że na tego typu naprawę, przysługuje Ci gwarancja na wykonaną usługę, włącznie z użytymi do niej częściami - domagaj się faktur na części, bo sprawa zrobiła się bardzo poważna - zastanawiam się tylko, dlaczego kłamali w sprawie kompresji, której w takim przypadku sprawdzić się nie da.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    amiętaj, że na tego typu naprawę, przysługuje Ci gwarancja na wykonaną usługę, włącznie z użytymi do niej częściami
    tak jest
    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    domagaj się faktur na części
    niby dlaczego i na jakiej podstawie warsztat ma udostępniać klientowi swoje faktury zakupu? ma świadczyć gwarancję na wykonaną usługę i części (np. na podstawie karty gwarancyjnej ze specyfikacją użytych podzespołów).

    Z tego co kolega pisze to jak na razie warsztat zachowuje się jak należy i nie jest wskazane za bardzo wchodzenie im na głowę nieuzasadnionymi roszczeniami, bo chamskiego klienta zawsze można spuścić na drzewo i niech się buja po sądach. a jak wiadomo mamy wolne sądy, więc potencjalna sprawa może potrwać kilka lat.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Z tego co piszesz to zerwało klin na rozrządzie. Przypilnuj, żeby ci to dobrze poustawiali, bo jak źle ustawią rozrząd, to będziesz miał problemy z odpalaniem i brakiem mocy. Zawory na 99,9% zaliczyły kolizję z tłokami. Przed odbiorem poprosiłbym o pomiary kompresji na cylindrach.
    Tak, prawdopodobnie to jest to co napisałeś. Jedynie mogę im wierzyć na słowo, bo ja nie znam się na tym jak rozrząd powinien być dobrze ustawiony..lub domagać się właśnie sprawdzenia tej kompresji na sam koniec.

    Jeszcze dodam, bo mi sie przypomniało, że facet zdjął wtryski i sprawdzał kamerką inspekcyjną coś tam w środku i mówił, że tam jest wszystko ok + gdzieś jeszcze sprawdzał tą kamerką i też jest ok.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    tak jest

    niby dlaczego i na jakiej podstawie warsztat ma udostępniać klientowi swoje faktury zakupu? ma świadczyć gwarancję na wykonaną usługę i części (np. na podstawie karty gwarancyjnej ze specyfikacją użytych podzespołów).

    Z tego co kolega pisze to jak na razie warsztat zachowuje się jak należy i nie jest wskazane za bardzo wchodzenie im na głowę nieuzasadnionymi roszczeniami, bo chamskiego klienta zawsze można spuścić na drzewo i niech się buja po sądach. a jak wiadomo mamy wolne sądy, więc potencjalna sprawa może potrwać kilka lat.
    Powiedzieli, że jak najbardziej gwaranacja jest i nie mają problemu z fakturami, też mogą mi pokazać jak chce - generalnie no są w porządku... póki co.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Pamiętaj, że na tego typu naprawę, przysługuje Ci gwarancja na wykonaną usługę, włącznie z użytymi do niej częściami - domagaj się faktur na części, bo sprawa zrobiła się bardzo poważna - zastanawiam się tylko, dlaczego kłamali w sprawie kompresji, której w takim przypadku sprawdzić się nie da.
    Tak wiem, gwaranacja na wszystko będzie. Problem jest bardziej taki, że nie ma auta i nie wiadomo jak długo nie będę miał.

    Dlaczego uważasz, że kłamali w sprawie kompresji ?

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Jeszcze dodam, bo mi sie przypomniało, że facet zdjął wtryski i sprawdzał kamerką inspekcyjną coś tam w środku i mówił, że tam jest wszystko ok + gdzieś jeszcze sprawdzał tą kamerką i też jest ok.
    Jak lekko wygięło zawór po kontakcie z tłokiem, to tego kamera nie zobaczy. Wyjdzie tylko przy pomiarze kompresji. A jak nie było kontaktu, tylko przesunęło rozrząd o parę zębów to mieli mnóstwo szczęścia.


    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Dlaczego uważasz, że kłamali w sprawie kompresji ?
    Dłużej posiedzisz na forum to poznasz specyficzny sposób bycia yaniq. Nie sądzę, żeby celowo kłamali, jak zachowują się w porządku. Raczej postawili szybka diagnozę na podstawie objawów. No chyba, że faktycznie pomierzyli kompresję i wyszło źle, to wtedy wiadomo, że zawory na pewno dostały.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Jak lekko wygięło zawór po kontakcie z tłokiem, to tego kamera nie zobaczy. Wyjdzie tylko przy pomiarze kompresji. A jak nie było kontaktu, tylko przesunęło rozrząd o parę zębów to mieli mnóstwo szczęścia.



    Dłużej posiedzisz na forum to poznasz specyficzny sposób bycia yaniq. Nie sądzę, żeby celowo kłamali, jak zachowują się w porządku. Raczej postawili szybka diagnozę na podstawie objawów. No chyba, że faktycznie pomierzyli kompresję i wyszło źle, to wtedy wiadomo, że zawory na pewno dostały.
    Nie w tym rzecz. Też teraz mi się przypomniało, za pierwszym razem jak do mnie zadzwonili, że nie idzie odpalić to powiedział, że sprawdzał i nie ma kompresji i to pewnie rozrząd...tylko jeżeli to faktycznie sprawdzali przy zblokowanym rozrządzie no to najpewniej rozpierdolili mi silnik kompletnie...bo przecież musieli "kręcić" silnikiem przy zblokowanym rozrządzie.. jeżeli to w ogóle możliwe... dziś rano była wersja, że to ten pasek tam się wkręcił i narobił bałaganu. A kompresji niby nie było wczoraj. To jakim cudem jej nagle nie było ? To już wtedy musiał się tam wkręcić pasek.

    Powiedziałem im jeszcze dzisiaj, że mają zdjąc kapę zaworową i fizycznie sprawdzić wszystko..zawory, popychacze, dźwigienki itp... ciekawe czy i jak to zrobią i jaka będzie diagnoza.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Po kontakcie zaworów z tłokami, nie ma możliwości obrócenia wałem korbowym, co jest warunkiem sprawdzenia ciśnienia w cylindrach.

    Jak Ci wpakują jakieś stare gzary i usterka wyjdzie, to po Twojej stronie będzie, przy ewentualnym postępowaniu cywilnym, udowodnienie, że wina leży po stronie naprawiającego, dlatego kontrola faktur za części, da Ci gwarancję, że masz nowe, a nie używane podzespoły konieczne do naprawienia usterki i nie chodzi o żadne pojście na zwarcie z warsztatem, ale jasne określenie Twoich wymagań.


    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Raczej postawili szybka diagnozę na podstawie objawów. No chyba, że faktycznie pomierzyli kompresję i wyszło źle, to wtedy wiadomo, że zawory na pewno dostały.
    Możesz mi wskazać metodę zmierzenia/ postawienia szybkiej diagnozy, ciśnienia w cylindrach, po kolizji silnika?
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 14-06-2023 o 15:55

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Po kontakcie zaworów z tłokami, nie ma możliwości obrócenia wałem korbowym, co jest warunkiem sprawdzenia ciśnienia w cylindrach.
    W JTDm nie ma możliwości obrócenia wałem po kolizji?
    Oczywiście, że często taka możliwość istnieje, bo w JTDm zazwyczaj w pierwszej kolejności w wyniku kolizji pękają dźwigienki zaworowe, a zawory są proste.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 14-06-2023 o 21:13

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    W JTDm nie ma możliwości obrócenia wałem po kolizji?
    Oczywiście, że często taka możliwość istnieje, bo w JTDm zazwyczaj w pierwszej kolejności w wyniku kolizji pękają dźwigienki zaworowe, a zawory są proste.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Na ten moment sytuacja wygląda tak:
    1. Serwis nie robił sprawdzania kompresji, po prostu mechanik tak powiedział szefowi, że może to jest to zanim cokolwiek sprawdzili (kiedy pewnie już nie odpalał), a pewnie później zobaczyli, że to wina paska, chociaż dla mnie kolejność bez sensu, bo mogli od razu sprawdzić te najprostsze rzeczy, które sami robili....
    2. Zamówili części i będą składać i ustawiać rozrząd aby móc przeprowadzić kompresje silnika i sprawdzić czy trzeba robić dalej czy wystarczy tylko to.

    Co do tych dźwigienek zaworowych.. jeżeli one pękły to czy można sprawdzić to co opisałem wyżej ? Czy, gdy np są pęknięte, a oni będą próbowali kręcić silnikiem to nie uszkodzą nic bardziej ?

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Na ten moment sytuacja wygląda tak:
    1. Serwis nie robił sprawdzania kompresji, po prostu mechanik tak powiedział szefowi, że może to jest to zanim cokolwiek sprawdzili (kiedy pewnie już nie odpalał), a pewnie później zobaczyli, że to wina paska, chociaż dla mnie kolejność bez sensu, bo mogli od razu sprawdzić te najprostsze rzeczy, które sami robili....
    2. Zamówili części i będą składać i ustawiać rozrząd aby móc przeprowadzić kompresje silnika i sprawdzić czy trzeba robić dalej czy wystarczy tylko to.

    Co do tych dźwigienek zaworowych.. jeżeli one pękły to czy można sprawdzić to co opisałem wyżej ? Czy, gdy np są pęknięte, a oni będą próbowali kręcić silnikiem to nie uszkodzą nic bardziej ?
    Przede wszystkim jeśli już jest jest wiadome, że to przestawiony rozrząd to powinni zdjąć pokrywę zaworów i sprawdzić w jakim stanie są dźwigienki zaworowe, bo nawet jeśli tłoki spotkały się z zaworami, to nie musi oznaczać, że wszystkie dźwigienki pękły.
    Druga sprawa - dźwigienki nie zawsze pękają w jednym miejscu, czasem się potrafią rozsypać na kilka elementów i odsłonić łożyska igiełkowe, które są w ruchomej części, a rolki z nich potem lądują w misce olejowej. Jeśli nie sprawdzą dźwigienek i kompletności połamanych dźwigienek to wiadomo jakie mogą być skutki.
    Dlatego też samo założenie na nowo rozrządu i próba uruchomienia silnika czy pomiaru kompresji może narobić tylko dodatkowych, niepotrzebnych kosztów.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] !.9 JTD 16V nie odpala i kręci rozrusznik
    Utworzone przez dzik1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 18:07
  2. Czasem kręci rozrusznik, ale nie odpala. 2.4 jtdm 20v
    Utworzone przez Lupus w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 22:32
  3. Nie odpala bo nie kręci, rozrusznik czy elektryka ?
    Utworzone przez mirut w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 19:28
  4. 156 1.9 JTD Dziwnie kręci rozrusznik,nie odpala
    Utworzone przez death w dziale 156
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 13:21
  5. [145] Rozrusznik kręci, ale auto nie odpala
    Utworzone przez mayka.88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory