Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Rozrusznik kręci a nie odpala HELP

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie Rozrusznik kręci a nie odpala HELP

    Witam.

    Dziś dopadł mnie problem polegający na tym, że rozrusznik kręci a silnik nie odpala. Ostatnio jeździłem 2 dni temu. Nie było żadnych problemów. Dziś idę do garażu, wkładam kluczyć, czekam, start a tu kręcenie ale auto nie odpala. Tak więc, żadna kontrolka nie wyskakuje prócz tych co powinny przy odpalaniu, słychać jak pompa buczy, rozrusznik kręci tak jak powinien, paliwa jest dużo, filtr nie zapowietrzony a auto nie odpala. Teraz jak już rozładowałem aku to kontrolki wyskakują. Co może być przyczyną?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    No co jest? Nikt nic?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Ale czego oczekujesz? Możliwości jest cała masa. Zacznij od sprawdzenia jakie ciśnienie na railu jest w momencie krecenia rozrusznikiem

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Oczekuję tego że ktoś miał kiedyś podobny problem i nie koniecznie w AR. Po drugie oczekuję, że może ktoś mi powie co mam po kolei sprawdzać żeby mnie nie wydymali w warsztacie bo mechanikiem nie jestem. A po trzecie to na początku sprawdziłbym czy paliwo idzie do filtra a nie ciśnienie na szynie. Mimo że pompę słychać jak pracuje.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    No więc ci powiedziałem co sprawdzić to focha strzeliłeś. Jak wiesz co sprawdzić przed railem to po co posta piszesz z prośbą o pomoc? Jeśli ciśnienie będzie prawidłowe to zapewniam cię, że sprawdzanie czy paliwo dopływa do filtra jest wtedy zupełnie bez sensu. To tak jakby brak jakiegoś światła zaczynać diagnozować kopiąc instalację zamiast sprawdzić żarówkę.
    Udawanie przed mechanikiem że wiemy lepiej z reguły przynosi odwrotny efekt - wtedy cię na pewno skroi tak dla zasady. Z definicji jeśli udajemy do jakiegoś fachowca to właśnie dlatego że nie wiemy co jest grane. Bo inaczej sami byśmy sobie naprawili.
    Nie odbieraj proszę tego jako atak. Po prostu nie wszystko da się naprawić przez forum. Postów na temat "nie odpala" w sieci jest cała masa i cała masa jest możliwych usterek.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Po 5 dniach Alfa odpaliła beż żadnej naprawy, najmniejszej ingerencji. Cud!!!
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witam,

    Moja Alfa: 159, 1.9 jtd, 150km, 16V, 2007r

    Auto działa sprawnie od 2 lat. Dałem do serwisu, bo miałem nieszczelny układ klimatyzacji. Znaleźli nieszczelność (sprężarka), oddałem do regeneracji. Serwis mi zamontował i podobno wszystko działało bez problemu. Mechanik chciał wyjechać z warszatu i auto nagle zgasło.

    1. Auto "kręci" normalnie ale nie odpala
    2. Akumulator nowy (ma może 2 tyg)
    3. Rozrusznik dobry - sprawdzany przy wymianie akumulatora
    4. Rozrząd + pompa wody mają 4 lata i zrobiłem na nich 32 tyś km.
    5. Świece żarowe nowe (wymieniałem może w styczniu)
    6. Koło Pasowe nowe
    7. Nie mam klap wirowych
    8. Auto mam od 2018 i w sumie wszystko tam działa i nie miałem nigdy problemu poza elementami eksploatacyjnymi.
    9. Co roku wymieniany olej + filtry

    W serwisie jak to ujęli są zszokowani i nie wiedzą co mają zrobić.. gdzie szukać przyczyny ? Stwierdzili dziś, że chociaż zdejmą tą osłonkę od rozrządu i sprawdzą czy tam wszystko jest ok. Podobno sprawdzili kompresje i jest jak to powiedzieli "auto nie ma kompresji". Jeżeli faktycznie nie ma, to dlaczego ?

    Czy to możliwe ? Co robić ?

    Dodam, że jakiś czas temu jadąc od świateł powoli sie rozpedzałem do około 40-50 km/h i auto nagle straciło moc.. i nie reagowało na naciśniecię gazu, aż do momentu zatrzymania i zgaśnięcia. Wtedy wyskoczyła choinka błędów i chyba po kolei wszystkie jakie są możliwe. Włączył się alarm i wszystkie możliwe światła, generalnie elektryka zwariowała. To było przed wymianą akumulatora, bo wtedy byłem pewien na 99%, że to jego wina, bo miałem na potrzebę tamtej chwili wsadzony jakiś używany, który nie trzymał prądu. Wymieniłem akumulator i wszystko się naprawiło, wszystkie błędy zniknęły i te 2-3 tygodnie jeździłem bez problemu.... aż do teraz, gdy nie da się wyjechać od mechanika

    Help,

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    Podobno sprawdzili kompresje i jest jak to powiedzieli "auto nie ma kompresji". Jeżeli faktycznie nie ma, to dlaczego ?
    Jeśli mechanik nie potrafi stwierdzić powodu braku kompresji, to uciekaj od niego jak najdalej, bo stwierdzając, że "nie wie dlaczego", zwyczajnie się kompromituje, poza tym, skoro samochód do mechanika dojechał, to musiałby się zdarzyć jakiś anty cud, żeby to zrobił bez ciśnienia sprężania w cylindrach, a od stania u niego, również kompresji stracić nie mógł - jeśli faktycznie manometr pokazuje "0", to trzeba zacząć działać, żeby zdiagnozować, dlaczego tak się dzieje - w pierwszej kolejności należałoby wykonać próbę olejową i w zależności od jej wyniku, szukać dalej.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Pomijając co się stało. Oddałeś sprawne auto do firmy na naprawę X. Więc nie bardzo sobie wyobrażam jak można oddać klientowi auto z naprawionym X i zepsutym Y.

    Czy mogli coś zepsuć przy montażu? Mogli. Źle założony pasek napędzający kompresor klimatyzacji mógł spaść/zerwać się i zablokować rozrząd ->pogięte zawory -> brak kompresji. Mogło też wydarzyć się coś zupełnie przypadkowego i mieli pecha. Od tego porządny warsztat ma ubezpieczenie i bierze temat na klatę.
    Sugerowałbym nie wchodzić w dywagacje z warsztatem co się zepsuło i w co może zajrzą. Tylko jasno przedstawić swoje oczekiwania. Auto przyjechało do warsztatu o własnych siłach i tak też powinno go opuścić.

    koledze włączył się tryb panika? ten sam post w pięciu tematach? od tego szybciej alfa sprawna nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 14-06-2023 o 09:23

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Pomijając co się stało. Oddałeś sprawne auto do firmy na naprawę X. Więc nie bardzo sobie wyobrażam jak można oddać klientowi auto z naprawionym X i zepsutym Y.

    Czy mogli coś zepsuć przy montażu? Mogli. Źle założony pasek napędzający kompresor klimatyzacji mógł spaść/zerwać się i zablokować rozrząd ->pogięte zawory -> brak kompresji. Mogło też wydarzyć się coś zupełnie przypadkowego i mieli pecha. Od tego porządny warsztat ma ubezpieczenie i bierze temat na klatę.
    Sugerowałbym nie wchodzić w dywagacje z warsztatem co się zepsuło i w co może zajrzą. Tylko jasno przedstawić swoje oczekiwania. Auto przyjechało do warsztatu o własnych siłach i tak też powinno go opuścić.

    koledze włączył się tryb panika? ten sam post w pięciu tematach? od tego szybciej alfa sprawna nie będzie.
    Dokładnie tak się stało jak mówisz, pasek wielorowkowy spadł/urwał się, jakoś wkręcił się w rozrząd i auto stanęło. Oni mi go nie oddali tylko powiedzieli od razu, że przy próbie wyjechania z warsztatu takie coś się stało. Dziwne, że nie wiedzieli od razu, że paska nie ma... przecież to widać. Ale nieważne.

    Rozebrali rozrząd i tam są takie jakby 2 rolki/koła, większe i mniejsze. To większe ma taki malutki trybik/sworzeń (nie wiem co to jest), to się urwało, a koło stanęło.

    Przyznali się do błędu, powiedzieli, że to ich wina i wszystkie koszty biorą na siebie. Spisaliśmy jakieś protokoły i pisma. Części zamówili i jutro mają być i mówili, że jutro popołudniu/wieczorem powinno już być wiadome czy tylko to sie zespuło czy coś jeszcze... np zawory, popychacze i wszystko inne co jest pod klapą zaworową no i jeszcze sama głowica zostaje.

    Kazałem im jeszcze to też sprawdzić skoro i tak jest prawie rozebrane auto, żeby nie było, że wyjadę na 10 km i coś sie stanie. Także teraz pozostaje czekać...

    Pytanie czy ktoś ma doświadczenie z takim wkręceniem się w rozrząd i jak przebiegła wtedy naprawa..?

Podobne wątki

  1. [159] !.9 JTD 16V nie odpala i kręci rozrusznik
    Utworzone przez dzik1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 18:07
  2. Czasem kręci rozrusznik, ale nie odpala. 2.4 jtdm 20v
    Utworzone przez Lupus w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 22:32
  3. Nie odpala bo nie kręci, rozrusznik czy elektryka ?
    Utworzone przez mirut w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 19:28
  4. 156 1.9 JTD Dziwnie kręci rozrusznik,nie odpala
    Utworzone przez death w dziale 156
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 13:21
  5. [145] Rozrusznik kręci, ale auto nie odpala
    Utworzone przez mayka.88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory