Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Brak świateł stopu, cofania, halogenów, szyb i obrotomierza- jedna wielka zwara

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    1

    Unhappy Brak świateł stopu, cofania, halogenów, szyb i obrotomierza- jedna wielka zwara

    Cześć,
    Piszę ponieważ w swojej Alfie 156 2,4 JTD 1998r. Mam problem z non stop palącym się bezpiecznikiem 10A(na zdjęciu nr. 13), odpowiadającym za światłą, stopu, cofania, halogeny, działanie szyb elektrycznych i obrotomierz(dziwi mnie to, że tyle rzeczy jest pod nim podpięte).Nie mogę wrzucić zdjęcia, ani linku ze schematem :/
    Jest on w dolnej skrzynce bezpieczników przy kierownicy. Na samym dole 3 od lewej strony z podpisem "SERVIZI SERVICES"


    Przy każdorazowym naciśnięciu hamulca, wskazany bezpiecznik przepalał się.
    Pierwsze podejrzenie przyczyny zwarcia był czujnik stopu(ten przy pedale hamulca wersja 2 pinowa), ponieważ po jego odpięciu wszystko ładnie chodziło i bezpiecznik się nie przepalał .
    Wiec na czas poszukiwania nowego czujnika odpiłem go. Przez kilka dni było ok, do pewnego momentu kiedy po przejechaniu trasy, gdzie było wszystko ok. i po ponownym uruchomieniu samochodu, bezpiecznik sam z siebie się spalił. Po wymianie na nowy i przeleceniu kluczyka od razu się przepala.

    Wiec kieruje do Was zapytanie: Miał ktoś z Was taki problem i wie, gdzie leży przyczyna zwarcia ?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Musiałbys na moje wyciągnąć całą skrzynkę z bezpiecznikami i tam spr czy jakieś styki się nie dotykają lub może być nalot patyny spory... Kiedyś miałem w mojej 156 podobny problem ze światłami w środku kabiny i leżał problem właśnie w skrzynce [emoji6]

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Salespeed
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejka43 Zobacz post
    Wiec kieruje do Was zapytanie: Miał ktoś z Was taki problem i wie, gdzie leży przyczyna zwarcia ?
    Nie wiem . Żeby zdiagnozować gdzie jest zwarcie potrzebujesz zamiast bezpiecznika wpiąć obciążenie np. żarówkę .
    A potem pobawić się w macanie kabli (z rękawicą żeby cię prąd nie pokopał) .
    https://www.youtube.com/watch?v=spe8hSqfmcs (oglądaj ostrożnie )

    Schemat połączeń podobno jest w eLearna do 156 https://cardiagn.com/alfa-romeo-156-...ervice-manual/ będziesz miał schematy w razie jakby 1 metoda nie zadziałała.

Podobne wątki

  1. 156 jednoczesny brak STOPu i świateł cofania
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2018, 10:03
  2. [159] Błąd położenia hamulca, nie działa tempomat, brak świateł cofania i czujników cofania
    Utworzone przez misiakelek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2018, 23:55
  3. Brak świateł stopu w tylnych lampach
    Utworzone przez adamus w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 00:49
  4. Brak świateł stopu w AR 156
    Utworzone przez Arek1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 16:42
  5. [146] Brak świateł stopu
    Utworzone przez wies01 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 15:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory