Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Schemat instalacji czujników poziomowania stelvio

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Ok. Lutujesz mocne ledy, bo gdzieś tu na forum czytałem, że niektóre firmy przerabiają na słabych, słabo widocznych w dzień w ciemniejszych lampach z usa ?
    Wstawiam takie zeby zeby klienci dzwonili i reklamowali i pisali na forach głupoty. Na takie sprawy jest priv jak jesteś zainteresowany.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Może być czujnik z przodu po prawej ?
    Tak pokazuje obrazek z instrukcji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziomowanie.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	29.5 KB
ID:	288024

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Może być czujnik z przodu po prawej ?
    Tak pokazuje obrazek z instrukcji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziomowanie.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	29.5 KB
ID:	288024
    zobacz czy dziura jest w wachaczu z prawej czy lewej stronie.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Sprawdzę jeszcze ale wydaje mi się, że na obu. Za to z tyłu nie było w żadnym, trzeba było wywiercić.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    na Stelvio czujnik w przodu jest po lewej strone, w tylu - po prawej.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Ciężko czasem coś znaleźć i wyłuskać z wątków o wszystkim i o niczym, ten będzie krótki ale łatwy do odszukania i nie nowy a odświeżony, mam nadzieję, że też rzeczowy i wyczerpie temat.

    Więc jeszcze pytanie - wtyczki na kablach z afls USA pasują p&p do lampek EU czy trzeba dokładać jakieś piny/przewody by działały wszystkie funkcje ?
    Skąd wziąć przewody czujnik-afls tył i czujnik-afls przód gdy tych nie ma (czasem są w usa, czasem nie) ? Ewentualnie jakiś schemat takich kabelków i skąd do niego odpowiednie wtyczki ?
    Jak już zamontujesz u siebie to napisz pełną instrukcje co, gdzie i jak zrobiłes. Ja bd musiał u siebie założyć w niedalekiej przyszłości.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Jak już zamontujesz u siebie to napisz pełną instrukcje co, gdzie i jak zrobiłes. Ja bd musiał u siebie założyć w niedalekiej przyszłości.
    Faktycznie przydał by się kompletny instruktaż z fotkami w jednym wątku od montażu po adaptacje wszystkiego mesem/alfa obd.

    Miejsce pod czujniki na saniach jest po obu stronach, tak wynika z fotek zdemontowanych sań, na których widać, że czujnik jest po lewej tak jak tu wszyscy piszą czyli niespecjalnie zgodnie z instrukcją montażu w stelvio i wymaga dłuższego kabelka, nie wiem którędy w EU on jest prowadzony, u mnie na styk wystarczy by go poprowadzić przodem za chłodnicami, za silnikiem musiałby przebiegać obok turbiny gdzie jest ciepło, gdzieś dołem może byłoby lepiej, wymagało by to zdemontowania osłon i najlepiej kanału lub podnośnika.

    Przydało by się foto pinów modułu gdzie dokładnie podłączać te kabelki, z numeracją pinów. Na razie wiem tylko, że 1 z czujników pod 7 modułu, 5 z czujników pod 15 modułu, 4 tył pod 16, 4 przód pod 8. Niewiele mi to jednak mówi póki modułu nie zdemontuje.

    Szczerze gdybym miał po blisku jakiegoś chętnego elektryka to lepiej taką robotę oddać fachowcowi co wie jak i którędy i od razu to uruchomi.
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 22-09-2023 o 05:20

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Faktycznie przydał by się kompletny instruktaż z fotkami w jednym wątku od montażu po adaptacje wszystkiego mesem/alfa obd.

    Miejsce pod czujniki na saniach jest po obu stronach, tak wynika z fotek zdemontowanych sań, na których widać, że czujnik jest po lewej tak jak tu wszyscy piszą czyli niespecjalnie zgodnie z instrukcją montażu w stelvio i wymaga dłuższego kabelka, nie wiem którędy w EU on jest prowadzony, u mnie na styk wystarczy by go poprowadzić przodem za chłodnicami, za silnikiem musiałby przebiegać obok turbiny gdzie jest ciepło, gdzieś dołem może byłoby lepiej, wymagało by to zdemontowania osłon i najlepiej kanału lub podnośnika.

    Przydało by się foto pinów modułu gdzie dokładnie podłączać te kabelki, z numeracją pinów. Na razie wiem tylko, że 1 z czujników pod 7 modułu, 5 z czujników pod 15 modułu, 4 tył pod 16, 4 przód pod 8. Niewiele mi to jednak mówi póki modułu nie zdemontuje.

    Szczerze gdybym miał po blisku jakiegoś chętnego elektryka to lepiej taką robotę oddać fachowcowi co wie jak i którędy i od razu to uruchomi.
    wystarczy poprowadzic z lewej strony prosto i wyjdziesz za radiem zamiast pisac miałes zadzwonic i wszystko bym powiedzial.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    wystarczy poprowadzic z lewej strony prosto i wyjdziesz za radiem zamiast pisac miałes zadzwonic i wszystko bym powiedzial.
    Ale później trzeba się do modułu dostać na prawą.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Ale później trzeba się do modułu dostać na prawą.
    Tak ale w kabinie tylko myszka przegryzie ci kabelek i go nie widac.

Podobne wątki

  1. Potrzebny schemat auto poziomowania ksenonów do 166 przedlift.
    Utworzone przez Chyzioslaff w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 13:24
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 08:18
  3. Schemat instalacji 156 1.6L 16V TS
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 18:45
  4. schemat instalacji ICS i radia w 166
    Utworzone przez lukanioo w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 17:16
  5. [75] Schemat instalacji
    Utworzone przez dav13 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory