Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: Schemat instalacji czujników poziomowania stelvio

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Faktycznie przydał by się kompletny instruktaż z fotkami w jednym wątku od montażu po adaptacje wszystkiego mesem/alfa obd.

    Miejsce pod czujniki na saniach jest po obu stronach, tak wynika z fotek zdemontowanych sań, na których widać, że czujnik jest po lewej tak jak tu wszyscy piszą czyli niespecjalnie zgodnie z instrukcją montażu w stelvio i wymaga dłuższego kabelka, nie wiem którędy w EU on jest prowadzony, u mnie na styk wystarczy by go poprowadzić przodem za chłodnicami, za silnikiem musiałby przebiegać obok turbiny gdzie jest ciepło, gdzieś dołem może byłoby lepiej, wymagało by to zdemontowania osłon i najlepiej kanału lub podnośnika.

    Przydało by się foto pinów modułu gdzie dokładnie podłączać te kabelki, z numeracją pinów. Na razie wiem tylko, że 1 z czujników pod 7 modułu, 5 z czujników pod 15 modułu, 4 tył pod 16, 4 przód pod 8. Niewiele mi to jednak mówi póki modułu nie zdemontuje.

    Szczerze gdybym miał po blisku jakiegoś chętnego elektryka to lepiej taką robotę oddać fachowcowi co wie jak i którędy i od razu to uruchomi.
    nikt nie ma czasu pisać instrukcji dla potomnych, wrzuca się na szybko cokolwiek albo i nie i idzie dalej. inni sobie poradzili, to Ty też dasz radę - ewentualnie do przeprowadzenia kabli/montażu czujników do kogoś na kanał/podnośnik i tyle.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    Fajne, kolorowe, zupełnie nic mi to nie mówi. Ja totalny amator w takich sprawach, do mnie przemawiają fotki komponentów z zaznaczonym gdzie jaki kabelek wpiąć choć kiedyś się trochę w elektronikę bawiłem, diy audio, mody CD i te sprawy to wszystko zapomniałem i się z tego cieszę, że z kablami i elektroniką nie mam wiele wspólnego

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nikt nie ma czasu pisać instrukcji dla potomnych, wrzuca się na szybko cokolwiek albo i nie i idzie dalej. inni sobie poradzili, to Ty też dasz radę - ewentualnie do przeprowadzenia kabli/montażu czujników do kogoś na kanał/podnośnik i tyle.
    Parę fotek, raz a do porządku, przypiąć wątek i brak zbędnych pytań i ciągłych podpowiedzi.

    Ma ktoś rozrysowaną numerację pinów modułu w samochodzie ? Gdzie napięcia, gdzie sygnały z potencjometru ?
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 27-09-2023 o 18:26

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piny alfs.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	130.0 KB
ID:	288086

    Które to piny 7, 8, 15, 16, bez demontażu nie widać ?

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piny alfs.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	130.0 KB
ID:	288086

    Które to piny 7, 8, 15, 16, bez demontażu nie widać ?
    wyjmij kostke i na stanie jasnosc

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    wyjmij kostke i na stanie jasnosc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piny alfs.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	131.3 KB
ID:	288090

    Cóż, wzrok nie ten, chciałem bez wyciągania kostki wpinać piny.

    Teraz w kwestii montażu obejścia SGW w stelvio bo różne dziwne recepty są w necie, np na youtube:

    - odkręcić górną osłonę kolumny kierownicy,
    - odkręcić liczniki, wypiąć wtyczkę i wyjąć delikatnie by nie uszkodzić tapicerki,
    - włożyć rączkę w szczelinę z małą grzechotką i odkręcić 3 śrubki SGW z nasadką M10 - będzie więcej widać i łatwiej wypiąć 2 wtyczki,
    - wyjąć moduł SGW,
    - włożyć bypass i wpiąć wtyczki (w moim przypadku był to moduł https://qvstore.pl/sklep/alfa-romeo-...ernu-fca-2017/)
    - zdemontowany moduł SGW schować dla potomnych lub z powrotem przykręcić by nie zaginął (może być na dwie śrubki po przeciwnych stronach modułu by nic nie pierdziało podczas jazdy, trzecia w moim przypadku spadła przenikając przez lukę czasoprzestrzenną i zniknęła we wszechświecie na zawsze )
    - wsadzić zegary i przykręcić,
    - przykręcić górną osłonę kolumny kierownicy,
    - koniec.
    Lub wydać 1000, zapłacić za usługę z materiałem i się w to nie bawić - moim zdaniem lepsza opcja.

    Demontowanie schowków kierowcy to jakaś ściema, chyba, że chce się mieć dostęp do wtyczki OBD obejścia na kabelkach (czerwone z chin) zamiast fabrycznego złącza lub możliwość wymiany modułu bez demontażu zegarów w przypadku jego padaki (wtedy moduł z linku wraz z dodatkowymi przedłużkami kabli).
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 29-09-2023 o 19:05

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    chciałem bez wyciągania kostki wpinać piny.
    Robiłem to1,5 roku temu, z tego co pamiętam bez rozebrania wtyczki nie da się włożyć nowych pinów.
    Co do bypassa, trzeba wykręcić plastiki nad nogami kierowcy, dostać się do radia, u góry nad radiem jest SGW.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Robiłem to1,5 roku temu, z tego co pamiętam bez rozebrania wtyczki nie da się włożyć nowych pinów.
    Co do bypassa, trzeba wykręcić plastiki nad nogami kierowcy, dostać się do radia, u góry nad radiem jest SGW.
    Nie wiem jakim cudem, tam jest trochę żelastwa i moim zdaniem nie ma możliwości by tamtędy wyjąć wtyczki z firewalla boscha i wpiąć bypass. Wyjęcie schowka kierowcy pomaga we wpięciu obejścia SGW - od góry można docisnąć kabelki, których ledwie starcza, by wtyczki się pojawiły od strony schowka nad kolumna kierownicy i od dołu wpiąć kostkę obejścia ale nie jest to konieczne.

    Mowa o wersji USA, sgw jest przykręcone za zegarami.
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 29-09-2023 o 21:48

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    USA a EU różni się tym że ma poduszkę kolanową i tyle.
    chłopie, my zakładaliśmy bypas do kilkudziesięciu Stelvio, z czego połowa USA. produkujemy bypassy.
    zakładamy demontując osłonę nad pedałami, schowek, odkręcając radio (bez wypinania wtyczek radio przekręcamy i idzie na bok), i wtedy jest dostep jakis, na tyle że w miare sprawnie ogarniamy. czasem idzie łatwo z łapy, czasem toola używamy którego sobie zrobiliśmy, a jak wtyk ciasno siedzi (stosują we wiazkach wtyki 2 producentów - całe czarne ciasno potrafią siedzieć), to w nagorszym wypadku parę minut odkręcenie 3 nakrętek 10tek, SGW na bok, mamy widoczność spod kierownicy, palcem jednej ręki naciska się zatrzask wtyczki, w drugiej ręce płaski wygięty tool do przekręcenia w przerwie pomiedzy wtykiem/gniazdem i tyle. Tak robimy, tak działa, tak nie zepsuliśmy, tak setki klientów robiło wg naszej instrukcji.

    Raz próbowałem z góry sie dobierać, ale nie szło, wolę ten co opisałem.

Podobne wątki

  1. Potrzebny schemat auto poziomowania ksenonów do 166 przedlift.
    Utworzone przez Chyzioslaff w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 13:24
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 08:18
  3. Schemat instalacji 156 1.6L 16V TS
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 18:45
  4. schemat instalacji ICS i radia w 166
    Utworzone przez lukanioo w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 17:16
  5. [75] Schemat instalacji
    Utworzone przez dav13 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory