Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Prześwit Giulia

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Z całym szacunkiem, nie porównuj skody do Alfy [emoji6] w BMW 3 czy Jaguarze XE też ot tak przez próg nie przejedziesz. Niestety, chcesz sportowego prowadzenia, będzie nisko [emoji16] i ok, trzeba uważać, ale jak to wygląda, jak się prowadzi!
    Pomijając kwestię przelatywania przez garby, z ciekawości zacząłem sobie porównywać prześwit w BMW 3 G20 330i x drive i Jaguarze XE 20t AWD do Giulii - bezpośrednich konkurentach. Ciężko niestety namierzyć te informacje, ale w większości źródeł powtarza się następujące:
    BMW: 13,6cm - czyli sporo więcej od Alfy
    Jaguar: ~10cm - czyli podobnie, a nawet trochę mniej od Giulii Veloce

    Jeszcze tutaj ciekawy link: https://www.wyborkierowcow.pl/zestaw...ch-samochodow/ - nieźle obrazuje prześwity.

    Jako ciekawostka, w w.w. linku jest napisane, że Ferrari 458 Italia ma większy (lub taki sam) prześwit niż Giulia Veloce - 11,5 cm.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Trochę poprawię to co niektórzy tu piszą.
    Veloce ma linię dachu wyżej o 14mm, ale z moich pomiarów i porównań z kolegami z RWD 2.0 wychodzi że przód jest wyżej ok 15-20mm a tył 5-10mm?

    Ze stockową Veloce nie miałem żadnych praktycznie problemów z przycieraniem - porównując do stockowych 159 1.9JTDm i 1.75TBi które miałem to bajka, bo w 159 był długi nawis z przodu, do tego w TBi płyta pod silnikiem inaczej wyprofilowana niż w 1.9 i co chwila na nierównościach nią ocierałem.

    Sytuacja w Giulii zmieniła się jak założyłem sprężyny Eibacha. No niby katalogowo miała pójść w dół o 25mm/25mm przód/tył. Niestety Eibach widać zrobił błąd w katalogach bo nie uwzględnił że sprężyny Veloce są dłuższe, 25mm to idzie w dół RWD na tych sprężynach (te same stosuje się do nich) a Veloce Q4 idzie o jakieś 45/30mm odpowiednio (jest ciut też cięższa niż RWD przez Q4 i dodatkowe wyposażenie). No i wtedy się zaczęło - progi mam od spodu obrysowane, raz stuknąłem przy wjeździe przez starą bramę dwuskrzydłową w jednej firmie chyba skrzynią w taki element wystający gruntu do blokowania skrzydła (były koleiny na wjeździe a brama wąska), zderzak przedni od spodu też porysowany. Do krawężników nie dojeżdżam nawet, nauczyłem się jaki tor wybierać i da się. Na progach większych zwalniam znacznie bardziej niż inni. Da się żyć, choć gdybym jeszcze raz miał zakładać sprężyny, to po prostu wziąłbym ori z wersji RWD. Za to wygląd auta teraz jest najlepszy z możliwych.

    Jeszcze sprawa tych fifków wystających przed nadkolami - one są elastyczne, nic wielkiego się nie dzieje z reguły jak nimi się gdzieś najedzie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Giulia - planuję zakup
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz! Jeszcze pytanie uszczególawiające - czy mieliście jakieś problemy wyjeżdżając w góry w zimie? Mam to na myśli koleiny, strome podjazdy itd.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    teraz zimy liche nawet w górach - ani razu od kiedy mam giulię nie było problemu na drogach
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać, może ktoś ma dane, jaki prześwit ma Gulia w wersji 2.2 diesel i w wyposażeniu super? Bo tak naprawdę dane jakie się udaje znaleźć w internecie to od 99 przez 132 do 154 mm.
    Nawet na stronie Alfy nie ma takich danych.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Prześwit w AR 147FL
    Utworzone przez luki041 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 15:16
  2. [159] prześwit
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 20:55
  3. [GTV] Prześwit
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 19:15
  4. [156] Prześwit
    Utworzone przez slow w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory