Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Pytania Montaż org. Xenon do 147fl i spryskiwaczy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie Pytania Montaż org. Xenon do 147fl i spryskiwaczy

    Witam.

    Jak w tytule mam zamiar montować oryginalne xonony do mojej 147 fl. I tu mam parę pytań.

    Czy potrzeba coś przerabiać w wiązce kabli ( wtyczkach) pod lampy Xenon? Tak. I tu już mam odpowiedź w załącznikach Opis lamp Halogenowych i Xenon do polifta. Dziś badałem piny. Niestety tylko na stole ale już będzie wiadomo jak podłączyć.

    Spryskiwacze. I tu taka kwestia że nie chciał bym ciąć zderzaka pod chowane spryski. Tylko wolał bym zastosować takie jak w Alfie 156 przed liftem lub alfy 166 montowane takie na zderzak ew zgrabnie wyglądają z mazdy 6. Jakie polecacie?

    Co potrzeba mi do spryskiwaczy po za dyszami i wezykami i jak podłączyć? By to chodziło jak w wersji z org spryskiwaczem lamp.

    Jakie żarniki d1r zamienniki polecacie? Czy ktoś miał ma Vertex lub Amio czy jakoś tak? Chciał bym zamontować dwa Świeże zarniki ale też nie płacić za nie nie wiadomo ile.

    Co do poziomowania temat znam i czytałem.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210208_221252.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	46.5 KB
ID:	276161   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210208_221135.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	53.1 KB
ID:	276162  
    Ostatnio edytowane przez Kyubi ; 08-02-2021 o 22:21

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Montowałem do mojej 147 lampy i musisz zmienić wtyczki z płaskich na okrągłe takie jak w Pandzie lub 159, wtyczki nowe nie wiem czy, są z końcówkami ale na forum kiedyś znalazłem jakie numery ePer potrzeba do obu rodzajów końcówek do wtyczek. Jeśli chcesz poziomowanie To dochodzi instalacja do wahaczy i same pozycjonometry, rozpiskę do świateł gdzieś mam i tak samo do poziomowania (światła po odpaleniu będą się "KŁANIAĆ" bo to jest reset silników krokowych.
    Spryskiwacze - najlepiej kupić używana ori instalacje wężyków bo masz tam zaworek zwrotny. Ja montowałem na te czarne odbojniki tak jak ori ale z tą różnicą, że wierciłem otwór pod dysze jak na masce bo ori są duże i brzydkie moim zdaniem. Do tego zmiana zbiorniczka na taki z dwiema pompkami. Dołożyłem do tego przekaźnik zwłoczny (manetka na 5s włączała spryski reflektorów za 2s) bo normalnie jest to sterowane przez body Computer.

    Jak coś to pomoge ci jak masz jakieś pytania.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    To chętnie przygarnę taka rozpiskę.
    Co do kostek to mówisz o przed lifcie że są płaskie. Ja w polifcie mam już okrągłe w zwykłych lampach. Czy lampy xenon bez instalacji poziomowania w aucie na początku też się kłaniają? Jakie dysze miałeś do spryskow org z polifta? Czy takie jak są na masce czy jak?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    No to w twoim przypadku zostaje sprawdzić ułożenie pinów w kostce czy, są takie same i w najlepszym przypadku tylko przełożenie a w najgorszym zarobienie kilku na nowo. Końcówki kupisz w aso niestety całe paczki ale nie jest to duży koszt - chyba około 20-30zł za paczkę.
    Dysze spryskiwaczy użyłem z maski z przedlift bo do takiej montowałem xenon. Najpierw przymiar na aucie i potem wiercenie otworów i tyle.
    Jeśli chodzi o "kłanianie się" to funkcja jest realizowana jako reset i działa bez czujników.
    Rozpiskę mogę Ci na maila podesłać tylko napisz do mnie na PW.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    I jak oczyszczały te spryski z maski lampy? Czy to tak dla niebieskich bardziej?
    Poszło PW.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Całkiem dobrze. Z nimi jest ten plus że oprócz ustawienia ich pod kątem jeszcze możesz regulować wysokość strumienia [emoji6]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Witam. Ma ktoś schemat oryginalnej wtyczki do xenonu po lifcie? Jest zdecydowana różnica między halogenem w liczbie pinów i umiejscowieniu.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar adrian87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    KBR
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16V 140KM
    Postów
    110

    Domyślnie

    Ja dokładałem do 7 ale przed fl. Możliwe że rozpiska pinów jest taka sama. U mnie działa wszystko tylko nie mogę się połączyć z przetwornicami żeby wykonać adaptacje czujników poziomowania i na razie nie działają... taki błąd mi się pokazuję

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar adrian87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    KBR
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16V 140KM
    Postów
    110

    Domyślnie

    Tak wygląda schemat poziomowanie

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar adrian87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    KBR
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16V 140KM
    Postów
    110

    Domyślnie

    Schemat lamp

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] schemat pomki spryskiwaczy xenon
    Utworzone przez kowal78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 08:03
  2. Montaż zbiorniczka do spryskiwaczy
    Utworzone przez Adampoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 20:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory