Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [145] Instalacja gazowa w Boxerze

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Exclamation [145] Instalacja gazowa w Boxerze

    Witam

    Chce zalozyc w swojej Alfie gaz sekwencyjny i mam pytanie jaka instalacja bedzie najlepsza(jakiej firmy) i ile moze kosztowac? I czy moglbym mi stworzyc liste jakie podzespoly beda najlepsze i jakie parametry, po to zebym mogl pojechac do zakladu i im ja pokazac ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Coś jak w tym temacie (i innych podobnych), tylko wszystko pod 4 gary? http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...owaniu_v6.html
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  3. #3
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Miałem podobny dylemat i dobrze, że posłuchałem na forum innych użytkowników AR. Do Boxera tylko instalacja II generacji + Blos, poczytaj ten post: http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...era_slask.html
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzat Zobacz post
    Witam,
    Miałem podobny dylemat i dobrze, że posłuchałem na forum innych użytkowników AR. Do Boxera tylko instalacja II generacji + Blos, poczytaj ten post: http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...era_slask.html
    Pozdrawiam.
    Nie obraź się ale coś słabo się słuchałeś, gdybyś był swiadom algorytmu działania instalacji wtryskowej LPG i tego jak działa BLOS to już był takim optymista na temat BLOSa nie był.

    Wtrysk LPG IV generacji bierze pod uwage takie dane jak temperatura gazu, jego ciśnienie, wsakazanie sondy lambda pośrednio przez sterwonik PB i wprowadza korekty czasu wtrysku LPG aby zapewnic optymalną mieszankę paliwową również w zależności od jakości zatankowanego LPG, BLOS jako czysto mechaniczne rozwiązanie nie bierze tego pod uwage - z rana po pierwszym przelączeniu silnika jest przelewany za bogata mieszanka ze wzgledu na nizsza temp gazu otrzymywana z reduktora, zbedne wyrzucanie złotówek przez wydech, fizyki sie nie oszuka im gaz zimniejszy tym go wiecej w jednostce objetosci, przy długim staniu w korkach znowu dochodzi do zjawiska przegrzewania gazu przez reduktor i tu znowu mieszanka paliwowa ucieka nam "na ubogą", BLOS regulowany jest na nagrzanym do optymalnej temp pracy silniku kazde odstepstwo od tej temp w ktorej regulowano sklad mieszanki, zatankowanie gorszego gazu to zmiana skladu mieszanki paliwowo-powietrznej, kolejna sprawa brak mozliwosci wplyniecia na dawke LPG przy BLOSie w miare zmniejszania sie poziomu LPG w zbiorniku, reduktor I i II generacji pierwszy stopien ma "stałociśnieniowy" ustawiony na około 1bar, jednak im mniej w butli tym mniejsze jest cisnienie wyjsciowe 1 stopnia reduktora i nie ma zadnej kompensacji tego zjawiska, praktycznie do 2/3 poziomu gazu w butli jest w miare OK,potem juz im mniej w butli tym uboższa mieszanka.


    Trzeba być swiadomym w jaki sposób sie podaje LPG do silnika przy kazdym rozwiazaniu, jakie ma wady i zalety żeby potem nie było płaczu że LPG silnik popsuło ...

    Ja ze swojej strony każdemu radzę jeśli tylko może żeby zakładał instalacje wtryskową LPG i nie robił z silnika na wielopunktowym elektroniczmym wtrysku PB prymitywnego pseudogaźnikowca.

    pzdr. Grzesiek
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 03-09-2009 o 10:42
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Grzesiek dziękuje za szczegółowy wykład na temat instalacji gazowej (kiedyś już trochę poczytałem teorii przed założenia instalacji gazowej, zresztą już do kolejnego samochodu). Należy jednak do tego wszystkiego dodać coś na temat opłacalności zakładania instalacji gazowej do starszych samochodów. Dobra sekwencyjna instalacja gazowa jest dość kosztowna, a my mówimy o 14 letnim samochodzie, którego wartość jest bardzo niska. Koszt instalacji z Blosem to wydatek poniżej 2 tys., proste i tanie serwisowanie. Sekwencja kosztuje znacznie więcej, nie mówiąc już o przeglądach i naprawach. Zakładając instalacje gazową każdy głównie kieruje się ekonomią, dlatego koszt instalacji powinno dostosować się do opłacalności jej montażu. Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Skrzat nie przesadaj z kosztami serwisowania ;] Koszt filtra fazy ciekłej i dla sekwencji i dla II generacji ten sam, przy wtrysku LPG dochodzi koszt filtra fazy lotnej 20-30zł raz na 10tys km, a że ludzie dają sobie ciemnote wciskać i okradać zakładom LPG w biały dzień to inna sprawa. Między Blosem a sekwencją różnia dla twjego silnika w koszcie instalacji to 400-500zł a użytkowanie i kultura pracy silnika bez porównania.

    Na LPG można powiedzieć zjadłem zęby, niemal każde z dostępnych rozwiązań na rynku przeszło przez moje ręce, moja wiedza jest czysto praktyczna, sam do wszytkiego dochodziłem, nie teoretyzuję i dlatego uważam że warto dołożyć te pare stówek, remont boxera dużo więcej kosztuję, zrób na BLOSie minimum 100tys km i potem pogadamy ;] zobaczysz w jakim stanie będziesz miał gniazda i zawory.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Koszt instalacji II generacji z Blosem to jakieś 1800zł, a montaż instalacji sekwencyjnej jest co najmniej tysiąc złotych droższy. Przegląd, który trzeba wykonać co 10 tys. km (żeby nie stracić gwarancji) jest dwukrotnie droższy w przypadku instalacji sekwencyjnej. Auto jest warte poniżej 5tys. zł, ma 14 lat i nikt nim już nie będzie jeździł 100 tys. km. Masz racje kolego, ale nie w tym przypadku, bo jak ktoś zakłada lpg do takiego auta, to szuka oszczędności, a nie bezzwrotnej inwestycji. Dla mnie Blos był idealny do mojej AR, tani i oszczędny, auto nie straciło na mocy i na pewno jeszcze trochę pojeździ. Jak kupie droższy samochód, to wtedy będę myślał o sekwencji. Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Szwagier za sekwencje zapłacił 100zł więcej niż kolega za zwykłą instalacje
    Ja posłuchałem Grzegorza i założyłem odpowiednią sekwencję. Samochód jeździ jak należy, nie traci mocy. Poprzednia alfa przez gaz jeździła gorzej nawet na benzynie brakowało mocy. Nie ma się co dziwić jak takie zwężki w dolocie (prawie jak N grupa 32mm) tylko jechać n ie chciała

    Co do kosztów mój samochód to AR 164 3.0 24v koszt instalacji w stosunku do wartości rynkowej samochodu porównywalny. Nie otwieranie maski jak strzeli bezcenne
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  9. #9
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Kolego albo twój szwagier kupił tak marnej jakości instalacje, albo zakładał mu jakiś kolega po znajomości, bo normalnie w takiej cenie (1900zł) nie założysz dobrej sekwencji w porządnym warsztacie (popatrz na cenniki). Jeśli chodzi o dolot, to w przypadku Blosa auto nic nie traci mocy na benzynie, a o wystrzały też nie trzeba się bać, bo Boxer nie ma przepływomierza.
    Kolega, który założył tego posta ma taki sam silnik jak ja więc konkretnie mu odpowiedziałem, bo sprawdziłem wszystko na własnym samochodzie. Tak jak wcześniej pisałem w przypadku droższego samochodu (lub silnika z przepływomierzem) być może rozważałbym jeszcze sekwencje, ale w przypadku Boxerka nie zawahałbym się ponownie, bo Blos sprawdził się bardzo dobrze. Pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzat Zobacz post
    ... Tak jak wcześniej pisałem w przypadku droższego samochodu (lub silnika z przepływomierzem) być może rozważałbym jeszcze sekwencje, ale w przypadku Boxerka nie zawahałbym się ponownie ...
    Uważaj, MAP od kichnięcia na LPG też leci ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Instalacja gazowa do 166 2.0 TS
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 15:21
  2. Instalacja gazowa do AR 145 1.4TS
    Utworzone przez maniek015 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 20:40
  3. Instalacja gazowa w JTS
    Utworzone przez michałkielce w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 10:26
  4. [166] STR, a instalacja gazowa
    Utworzone przez benas_r w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory