Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Mito QV TCT - pakiet startowy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar philip
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    MITO
    Postów
    20

    Domyślnie Mito QV TCT - pakiet startowy

    Cześć Forumowicze. Wiem, że pewnie odpowiedzi są gdzieś rozsiane po różnych tematach ale może pomożecie zbiorczo. Pacjent Mito 170KM QV TCT

    1) Rozrząd i pompa są takie same jak 155KM tjet?
    2) Olej MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40 będzie ok dla wersji MultiAir?
    3) Jak zadbać niesławny MultiAir? Tylko czyszczenie/wymiana filtra 55238665?
    4) Jak zadbać o skrzynię TCT? Jak działa ok to nie ruszać czy wymiana olej skrzynia + olej siłownik + filtr skrzyni? Można go dobrze wyczyścić? Bo widzę, że 400zł, a gdzieś mi się przewinęło, że tak.
    5) Coś ważnego pominąłem związanego z tym, że to MA i TCT?

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MA 135 KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    MiTo MA TCT 135 KM

    1 - niestety nie wiem
    2 - taki używam, super olej
    3 - tak jest https://www.youtube.com/watch?v=s5ZcjKI6Wys
    4 - sama skrzynia jest OK, sprzęgła to niekończąca się opowieść... 70 000 i sprzęgła do wywalenia, bo pękła uszczelka, olej dostał się do tarcz i popaliły się. Wymiana 1500 zł robocizna + 3500 zł sprzęgła LuK (gdyby tak się stało, to nie kupuj oryginałów, ASO próbuje naciągnąć na oryginały ponad 6000zł), do tego kalibracja skrzyni. ASO w Kielcach jest na tyle niekompetentna, że robili mi już 6 kalibracji od momentu wymiany sprzęgieł a i tak nie jest idealnie... zmiany temperatury i wilgotności powietrza wpływają na to, jak działa skrzynia, potrafi szarpać potwornie np. tylko na parzystych biegach, tylko wtedy, gdy jest deszcz a silnik jest zimny... Połączenie "eksperymentu" Alfy pod tytułem TCT i nieogarniętego serwisu jest koszmarem.
    Nigdy nie wymieniaj filtra, u mnie i u innych zawsze był czysty, nawet po 10 latach. Oleje w aktuatorze i skrzyni można zmienić, dla świętego spokoju. Nigdy nie próbowałem zmieniać w aktuatorze, w skrzyni zmieniłem - masz korek wlewowy i wylewowy, proste jak wymiana oleju silnikowego.

    Ogólnie MiTo z TCT to super samochód dopóty, dopóki sprzęgła dobrze chodzą.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    TCT w MiTo bez zarzutu od zakupu 93tys.km do 144tys,km potem nie wiem samochód sprzedany. Wymiana olejów i filtrów w nie-ASO 2,2 tys. Niby nie trzeba ale dobrze jest wymieniać co ok 60 tys. Moim zdaniem to świetna skrzynia ;-)

Podobne wątki

  1. Pakiet startowy po długim postoju auta.
    Utworzone przez Apacz00 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2019, 21:30
  2. [159] Pakiet startowy 1.9 16v
    Utworzone przez Mati_17 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 12:43
  3. Pakiet startowy po zakupie Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Igorrodz w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 19:44
  4. Pakiet startowy alfa 1.9 jtdm 8v
    Utworzone przez ganisz w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 07:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory