Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 75

Temat: Co zamiast STELVIO

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ze względu na fakt, że wszystko wskazuje, że to ostatni gwizdek na zakup takiego samochodu, w przyszłym roku planuję zmianę Stelvio. No i właśnie wszystko wskazuje, że decyzja będzie prosta Stelvio Q. Skłamałbym gdyby nie było fajnie kupić auto w niec lepszej cenie niż z konfiguratora, szukałem ofert "dostępne od ręki" no coś by tam wybrał, ale zawsze czegoś brakuje, nie chciałbym żeby wyposażenie było gorsze niż mam teraz. Definiywnie liczba ofert od ręki mocno się uszczupliła. Szkoda, że z konfiguratora wypadają kolejne możliwości konfiguracji, z tego co widzę nie ma już czerwonej tapicerki, a ostatnio wypadł wydech akrapa. No, ale jak skonfigurowałem to co bym chciał, to wyszło 488 tys, sporo... Tak z ciekawości wrzuciłem w konfig Macan GTS, bo obecnie jest najmocniejszy (zastąpił model Turbo), no i z bogatszym wyposażeniem (adaptacyjne ledy, grzana przednia szyba, 3 strefowa klima) wyszedł o ponad 10 tys. mniej niż Q.
    Zostanę zapewne przy Q, ale myślałem, szczerze że Macan wyjdzie drożej. Tak czy inaczej planuję przejechać się i jednym i drugim, przed zakupem. Mam pytanie do kolegów, szczególnie do tych, którzy jeździli i jednym i drugim (pomijając kwestię marki, tylko stricte odczucia auto vs auto).

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Trzeba wziasc pod uwagi ze Stelvio, po kilku latach straci na wartości więcej niz Macan. Po kilkunastu latach (jak jeszcze będzie można jeździć?) stelvio Q będzie wart więcej niz Macan. tak przynajmniej jest na teraźniejsze realia. Co będzie za pare lat trudno przewidzieć bo cala samochodowa scena zmienia sie w nieznane.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Czy Stelvio straci więcej niż Macan - nie byłbym taki pewien...

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No i powiem Wam szczerze, że po raz pierwszy można powiedzieć, że Alfę można wybrać nie tylko sercem, ale i rozumem. Naprawdę 5 lat gwarancji vs 2 lata, to też niewątpliwy atut.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Macan przy MLB ma rozkład masy 50/50?

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Ford Galaxy
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ze względu na fakt, że wszystko wskazuje, że to ostatni gwizdek na zakup takiego samochodu, w przyszłym roku planuję zmianę Stelvio. No i właśnie wszystko wskazuje, że decyzja będzie prosta Stelvio Q. Skłamałbym gdyby nie było fajnie kupić auto w niec lepszej cenie niż z konfiguratora, szukałem ofert "dostępne od ręki" no coś by tam wybrał, ale zawsze czegoś brakuje, nie chciałbym żeby wyposażenie było gorsze niż mam teraz. Definiywnie liczba ofert od ręki mocno się uszczupliła. Szkoda, że z konfiguratora wypadają kolejne możliwości konfiguracji, z tego co widzę nie ma już czerwonej tapicerki, a ostatnio wypadł wydech akrapa. No, ale jak skonfigurowałem to co bym chciał, to wyszło 488 tys, sporo... Tak z ciekawości wrzuciłem w konfig Macan GTS, bo obecnie jest najmocniejszy (zastąpił model Turbo), no i z bogatszym wyposażeniem (adaptacyjne ledy, grzana przednia szyba, 3 strefowa klima) wyszedł o ponad 10 tys. mniej niż Q.
    Zostanę zapewne przy Q, ale myślałem, szczerze że Macan wyjdzie drożej. Tak czy inaczej planuję przejechać się i jednym i drugim, przed zakupem. Mam pytanie do kolegów, szczególnie do tych, którzy jeździli i jednym i drugim (pomijając kwestię marki, tylko stricte odczucia auto vs auto).
    Do różnic dodałbym jeszcze jedną oczywistość czyli 510KM Q vs 440KM Macan i wynikające z niego lepsze osiągi w Q.
    Można też popatrzeć na to inaczej. Aby mieć teoretycznego Macana o mocy 510KM musiałby on kosztować o ok 60-70 000 więcej. Wyliczyłem to biorąc ceny Porsche dzieląc na liczbę KM. Jeden KM w Macanie kosztuje ok 900 - 1000 zł. Czyli 70KM różnicy to ok 60-70 tys.
    Tak więc cenowo AR wychodzi taniej

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Trzeba wziasc pod uwagi ze Stelvio, po kilku latach straci na wartości więcej niz Macan. Po kilkunastu latach (jak jeszcze będzie można jeździć?) stelvio Q będzie wart więcej niz Macan. tak przynajmniej jest na teraźniejsze realia. Co będzie za pare lat trudno przewidzieć bo cala samochodowa scena zmienia sie w nieznane.
    Pan sprzedawca Porsche jako argument, dlaczego lepiej kupić Macana niż Stelvio mówił, że auto mniej traci na wartości i potem łatwiej sprzedać bo to Porsche... Jeszcze powinien powiedzieć jakie wyposażenie wziąć co by drugi właściciel bardziej się cieszył z auta niż ja

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No i powiem Wam szczerze, że po raz pierwszy można powiedzieć, że Alfę można wybrać nie tylko sercem, ale i rozumem. Naprawdę 5 lat gwarancji vs 2 lata, to też niewątpliwy atut.
    No i chyba lepiej brać przedłużenie gwarancji w Porsche co roku, bo z bliskiego otoczenia znam przypadek, że padła skrzynia po 2,5 roku od nowości (Macan S) - na szczęście była ta dodatkowa gwarancja.
    Pozdro,
    Bartas

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Stelvio ma mniejszą utratę niż Q5, a Q5 to prawie jak Macan :
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci...-mercedes.html
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dostałem dobrą ofertę na Q, do produkcji. Zatem jak wszystko pójdzie ok, żeby nie zapeszyć, to pod koniec listopada zamawiam auto, które będzie miało u mnie dożywocie albo jego, albo moje.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Gratulacje

Podobne wątki

  1. [159] Zamiast DPF
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 21-01-2024, 13:26
  2. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  3. [Giulietta] 225/50 r17 zamiast 225/45 r17
    Utworzone przez Korba w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2021, 11:43
  4. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory