Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Multifunkcja, tempomat + światła auto - dołożenie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Ciechocinek
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8v 120KM
    Postów
    34

    Domyślnie Multifunkcja, tempomat + światła auto - dołożenie

    Cześć wszystkim,
    tak jak w temacie, pojawiła mi się w głowie chęć dołożenia do swojej 159 multifunkcji, tempomat oraz manetkę z trybem automatycznych świateł i tutaj pojawia mi się kilka pytań na które nie znalazłem jednoznacznej informacji na naszym forum.

    Z tego co czytałem to niektóre pojazdy miały wyciągnięte kostki dla multifunkcji lub tempomatu więc tutaj muszę sprawdzić jak to u mnie wygląda.

    1. Jeżeli będę miał mieć kable to po zdjęciu poduszki znajdę gdzieś kostkę do multifunkcji a po zdjęciu dolnej osłony kierownicy będzie kostka do tempomatu? (Poprawcie mnie jeżeli się mylę)
    2. Jeżeli odpowiednich kostek/wiązek nie będę posiadał to:
    - Co potrzebuje do ogarnięcia multifunkcji (Poza dekorem z przyciskami)
    - Co potrzebne jest do ogarnięcia tempomatu (Same wiązki czy coś więcej, pomijając oczywiście inną dolną osłonę kierownicy)
    3. Kwestia włącznika świateł na auto - Z tego co wyczytałem to każda Alfa ma czujnik zmierzchu w związku z tym dołożenie manetki z trybem auto jest P&P? Zamiana i osiowanie proxi czy jest tu więcej zabawy? (Jeżeli ma to znaczenie to mam zwykłe reflektory) Myślałem nawet przerzucić cały przełącznik zespolony, sama jego podmiana wystarczy czy też coś więcej tutaj będzie trzeba?

    Będę wdzięczny za każde nakierowanie

  2. #2
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Każda alfa ma czujnik zmierzchu? Szczerze powiem ze nie wiedzialem. Myślałem że ma kazda z funkcją automatycznych swiatel.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Ciechocinek
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8v 120KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Każda alfa ma czujnik zmierzchu? Szczerze powiem ze nie wiedzialem. Myślałem że ma kazda z funkcją automatycznych swiatel.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Pomyliłem czujnik zmierzchu z czujnikiem nasłonecznienia w kabinie
    W związku z tym lusterko wsteczne bym też musiał prawdopodobnie wymienić (bo tam widzę że jest zlokalizowany ten czujnik) Tylko tu już pewnie dużo zabawy jest z wiązką (No chyba że też była czasami poprowadzana)

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jak masz przedlift to na 99% komplet wiązek jest. Jeśli polift to raczej od tego co jest przy wyposażeniu ale też czasem się trafiało coś więcej we wiązkach ale napewno nie wszystko.
    Ja dokładałem ori xenony, multifunkcje, lusterko fotochrom ale z innego modelu aby szyby nie wymieniać.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Ciechocinek
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8v 120KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Jak masz przedlift to na 99% komplet wiązek jest. Jeśli polift to raczej od tego co jest przy wyposażeniu ale też czasem się trafiało coś więcej we wiązkach ale napewno nie wszystko.
    Ja dokładałem ori xenony, multifunkcje, lusterko fotochrom ale z innego modelu aby szyby nie wymieniać.
    Przedlifta mam, produkcja 2007 (modelowy 2008)
    Z jakiego modelu brałeś lusterko? Też mi zależy na fotochromie we wstecznym
    Xenony były P&P? (Z ciekawości pytam bo mam zwykłe lampy)

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jeśli chodzi Xenon to nie miałem wiązki i wszystko dorabiałem według schematu elearn i przy dużej pomocy Epsonix(autor pomysłu). Zresztą napisał on cały tutorial dołożenia kompletnego ukladu Xenon w dziale zrób to sam. Jeśli masz wiązki to tylko wpinasz lampy, czujniki poziomowania przód tył, pompka spryskiwaczy, spryskiwacze trzeba wycinać lub kupić zderzak z otworami lub nawet kompletnymi spryskami.
    Lusterko od citroena C8. Wchodzi na Ori uchwyt z alfy ze zwykłym lusterkiem, trzeba przeciągnąć przewody w okolice lampki i tam sie wpiąć w odpowiednie miejsca. Jest temat o tym do odnalezienia.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaronier0O Zobacz post
    Pomyliłem czujnik zmierzchu z czujnikiem nasłonecznienia w kabinie
    W związku z tym lusterko wsteczne bym też musiał prawdopodobnie wymienić (bo tam widzę że jest zlokalizowany ten czujnik) Tylko tu już pewnie dużo zabawy jest z wiązką (No chyba że też była czasami poprowadzana)
    jesli sie myle to mnie poprawcie, ale zdaje mi sie, że
    1) czujnik naslonecznienia jest do klimatyzacji, taka wystająca kulka gdzies na srodku deski
    2) czujnik zmierzchu jest w tym oczku za lusterkiem
    3) w lusterku fotochrom czujnik jest po to, że jak jest dzien, to fotochrom "nie dziala" - pomimo wlaczenia, jest jakby na off - dziala dopiero jak jest ciemno
    4) lusterko fotochrom mozna podlaczyc na w sumie 2 sposoby - na minimum (plus i minus) i na full - sprzężyć to z biegiem wstecznym, bo jak wbijemy wsteczny, to fotochrom sie wylacza, zeby byla lepsza widocznosc - wiec na dobra sprawe mozesz zamontować zwykly uniwersalny za 100zł, tylko musisz sciagnac mocowanie lusterka obecnego i zamontować z nowego. I co do podlączenia przy lampce - nie bylbym tego taki pewien - tam jest raczej staly plus bo przeciez mozesz włączyc swiatelka nawet jak jest auto zgaszone. musisz znalezc plus po stacyjce, inaczej lusterko bedzie caly czas pobierało prąd w rezultacie Ci wyladuje aku.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Ja w polifcie miałem wiązkę z kostką do lusterka. Ale była schowana i na początku jej nie widziałem. Dopiero jak zacząłem przeciągać nową wiązkę to ją znalazłem;-)

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez majkelmu ; 07-10-2021 o 17:59

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Ciechocinek
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8v 120KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Zdjąłem dzisiaj osłonę pod kierownicą w celu sprawdzenia czy mam kostkę do tempomatu i nie widziałem jej nigdzie. Czy ona jest luźno widoczna czy gdzieś schowana? Samo miejsce na manetkę tempomatu jest lecz wiązki jakoś nie zauważyłem. Zakładam w takim razie że jeżeli jej nie ma to i nie będę mieć odpowiedniej wiązki do multifunkcji

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Ciechocinek
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8v 120KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Wczoraj sprawdziłem czy mam kostki w podsufitce do lusterka fotochrom w przednim oświetleniu podsufitowym przy okazji wymiany podświetlenia wnętrza, niestety nie było ich. Dzisiaj chciałbym sprawdzić czy mam chociaż kostkę do multifunkcji (Chociaż podejrzewam że skoro do tempomatu i lusterka nie ma to tej pewnie też nie będzie) i tu pojawia się pytanie. Gdzie ukaże się moim oczom kostka? Jak zdejmę poduszkę oraz dekor to będzie ona gdzieś widoczna?

Podobne wątki

  1. Tempomat . Zapala się kontrolka, tempomat nie działa
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-03-2022, 10:36
  2. Multifunkcja a ICS
    Utworzone przez afabians w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 21:07
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory