Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Mocne drgania na 3. biegu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo, 147
    Postów
    21

    Domyślnie Mocne drgania na 3. biegu

    Pacjent Mito 1.4 155KM
    3 miesiące temu miałem nieciekawą usterkę: zerwała się łapa silnika podczas jazdy i uszkodziła prawą półoś. Prędkość była stosunkowo niska (40-50km/h) i obyło się bez uszkodzeń silnika. Jednakże w ostatnim czasie strasznie szarpie budą przy prędkości 50-80 km/h, najbardziej na 3. biegu (na 2./4. jest to mniej odczuwalne). Pierwszymi podejrzanymi były przeguby wewnętrzne, ale po zajrzeniu mechanik stwierdził, że tylko na lewej są bardzo delikatne luzy. Z kolei zauważył, że większe luzy są na mocowaniu skrzyni z półosiami na mechanizmie różnicowym. Zanim mechanik zacznie pakować się w rozbieranie skrzyni (M32), może ktoś z forum mierzył się z podobnym problemem i może coś poradzić ?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo MiTo, 2010 rok, 1,6 JTDm 120 KM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ja jestem po remoncie M32 i mogę jedynie powiedzieć, że objawy były podobne. Drgania na 3. biegu największe, ale na 4. też odczuwalne i wycie przy tym. Nasłuchuj może czy nie wyje. Jeśli tak, to najprawdopodobniej skrzynia, jeśli tylko drgania, to faktycznie przepatrz najpierw inne rzeczy

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo, 147
    Postów
    21

    Domyślnie

    [MENTION=87861]mito_2010[/MENTION]
    Co do mojej M32 to jakiś czas temu zacząłem słyszeć delikatne wycie na 5. i 6. Być może na 3. jest podobnie, ale przez średnie wyciszenie i obroty tego nie słyszę. Jestem po diagnostyce, gdzie mechanik rozebrał mi półosie, zdjął poduszki silnika i stwierdził, że tu jest ok, więc sugeruje właśnie skrzynię za winowajcę.
    Jak wyglądał Twój remont? Wymiana łożysk bez wyciągania skrzyni? Wymiana całej skrzyni? Przy wymianie całej skrzyni mechanik powiedział, że wtedy to dobrze by było wymienić od razu sprzęgło i dwumasę..

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo MiTo, 2010 rok, 1,6 JTDm 120 KM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Wymiana łożysk i simmerringów, zalany nowy olej i to wszystko. Sprzęgło wymieniane niedawno, więc nie robione przy okazji skrzyni

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo, 147
    Postów
    21

    Domyślnie

    Odebrałem samochód, mechanik jak się okazało rozebrał, wyczyścił i nasmarował przeguby w półosiach, sprawdził poduszki silnika. Stwierdził, że na lewej jest delikatny luz, ale delikatny. Poduszek nie wymienił, gdyż na jego czucie twardość zainstalowanych i nowych, które mógłby zamontować, jest podobna. Zasugerował więc skrzynię biegów.
    Wczoraj przejechałem się dłużej i czuję, że przy pałowaniu wibracje są mniejsze niż przed wizytą w warsztacie: najmocniejsze na 3. biegu, ale i na 4. są odczuwalne, na 2. też coś czuć (chociaż tu już jadę na wysokich obrotach, żeby osiągnąć te 80km/h) i trochę też na 5. biegu (ale tu oczywiście obroty niskie).
    Skoro skrzynia nie była w ogóle ruszana, tylko przeguby i sprawdzane poduchy, a trochę się jednak poprawiło, to chyba jednak to by sugerowało te elementy a nie skrzynię, tak sobie myślę. Do tego jak poczytałem trochę o objawach zużytej M32, to nie znalazłem takich objawów, jakie opisałem.
    Nic, muszę zasięgnąć innej opinii, bo przecież każdy mechanik może się mylić.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 t-jet 155
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZiębaKarol Zobacz post
    Pacjent Mito 1.4 155KM
    3 miesiące temu miałem nieciekawą usterkę: zerwała się łapa silnika podczas jazdy i uszkodziła prawą półoś. Prędkość była stosunkowo niska (40-50km/h) i obyło się bez uszkodzeń silnika. Jednakże w ostatnim czasie strasznie szarpie budą przy prędkości 50-80 km/h, najbardziej na 3. biegu (na 2./4. jest to mniej odczuwalne). Pierwszymi podejrzanymi były przeguby wewnętrzne, ale po zajrzeniu mechanik stwierdził, że tylko na lewej są bardzo delikatne luzy. Z kolei zauważył, że większe luzy są na mocowaniu skrzyni z półosiami na mechanizmie różnicowym. Zanim mechanik zacznie pakować się w rozbieranie skrzyni (M32), może ktoś z forum mierzył się z podobnym problemem i może coś poradzić ?
    Tak z ciekawości która poduszka się zerwała?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo, 147
    Postów
    21

    Domyślnie

    Ta od strony rozrządu - mechanik stwierdził, że przy wymianie rozrządu ktoś musiał za mocno wkręcić śruby od łapy silnika, bo były przekręcone, prawdopodobnie nie został użyty klucz dynamo-metryczny, tylko wkręcanie na pałę.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 t-jet 155
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZiębaKarol Zobacz post
    Ta od strony rozrządu - mechanik stwierdził, że przy wymianie rozrządu ktoś musiał za mocno wkręcić śruby od łapy silnika, bo były przekręcone, prawdopodobnie nie został użyty klucz dynamo-metryczny, tylko wkręcanie na pałę.
    No to aż ciężko uwierzyć, masakra..

Podobne wątki

  1. Mocne drgania przy przyspieszaniu GT 1.9
    Utworzone przez david.p w dziale GT
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 13:53
  2. Mocne drgania samochodu
    Utworzone przez Vasili w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 19:05
  3. [Giulietta] Drgania na biegu jałowym
    Utworzone przez szerszen1992 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 14:37
  4. 2.4 jtd brak mocy,mocne drgania silnika
    Utworzone przez highlander w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 23:29
  5. [33] mocne drgania samochodu powyzej 100km/h
    Utworzone przez Vampirek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory