Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pytanie o dolot fabryczny w 1.9 jtdm 120KM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    AR 147
    Postów
    33

    Domyślnie Pytanie o dolot fabryczny w 1.9 jtdm 120KM

    Witajcie
    Ostatnio zaglądając pod maskę zaintrygowało mnie czy tak powinien wyglądać fabrycznie dolot w moim aucie.
    Wydaje mi się, że normalnie powinna być rura idąca od obudowy filtra powietrza z prostokątnym chwytem wystawionym przez pas przedni.
    U mnie ten otwór jest zaślepiony i wygląda na to, że fabrycznie taką plastikową zaślepką z zatrzaskami natomiast rura wygląda jak litera C tylko obrócona i końcówka rury (chwyt powietrza) znajduje się zaraz za osią wentylatora chłodnicy. Dodatkowo jest jeszcze w tej rurze taka dziura jakby jakiś element został obcięty. Bardzo to zastanawiające. Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie jak to u Was wygląda?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220414_181654.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	71.4 KB
ID:	283491   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220414_181658.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	77.9 KB
ID:	283492   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220414_211512.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	283493  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Rura doprowadzająca powietrze do filtra w jtd jest podpięta zwykle od góry obudowy filtra. Daj zdjęcie całości, od góry. Ciężko mi się wypowiedzieć na podstawie tego małego fragmentu pod maską, gdy nie widać reszty.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    AR 147
    Postów
    33

    Domyślnie

    Z tego co znalazłem w eper to występowały 2 rodzaje rur dolotowych. Jedna dla 16V (ta czerpie powietrze poprzez pas przedni) oraz druga, która trzyma się tylko na opasce zaciśniętej na króćcu od obudowy filtra powietrza.
    Jak rozumiem w moim przypadku powinna być ta oznaczona numerem 4 i stąd ta zaślepka. Co nie zmienia faktu, że rura którą mam to jakiś wynalazek. Ciekawe co by się stało gdyby do 8V zamontować rurę z 16V, bo teoretycznie takie świeże, chłodne powietrze z zewnątrz jest lepsze, ale być może w 16V w inny sposób dawkowana jest ilość powietrza i w 8V nie może wpadać pod ciśnieniem.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	emaps.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	25.8 KB
ID:	283496  

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Tak, zgadza się. Do 8v była ta mniejsza rura i wtedy tamten otwór w pasie przednim jest zaślepiony. Nie wiem czy jest sens to zmieniać, ale możesz spróbować. Prosiłem o zdjęcie, bo jak widać na schemacie wrzuconym przez Ciebie, te rury łapiące powietrze wychodzą z górnej części obudowy filtra. To coś u Ciebie wyłazi z dołu, dlatego chciałem zobaczyć co jest na górze. A ta dolna rura gdzie jest podłączona?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    AR 147
    Postów
    33

    Domyślnie

    Zamówiłem już oryginalną rurę do 8V i zamontuję żeby było fabrycznie.
    U mnie wychodzi ona do góry, potem w lewo i potem w dół i tak się kończy i stamtąd pobiera powietrze jak również przez ten otwór gdzie ewidentnie jest coś odcięte.
    Ktoś wykonał przeszczep z byle czego. Poprawię żeby było jak w oryginale to zrobię zdjęcie jak ta rura wygląda po wyjęciu.

Podobne wątki

  1. Pytanie o fabryczny alarm
    Utworzone przez Apacz00 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-11-2022, 08:21
  2. Sprzedam 147, 1.9 jtdm bezwypadkowa, fabryczny lakier
    Utworzone przez sadosowsky w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 18:46
  3. Dolot powietrza gumę szlak trafił, pytanie
    Utworzone przez rivt w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2017, 19:11
  4. [MiTo] Alfa Romeo MiTo 120KM fabryczny LPG.
    Utworzone przez LoLeK347 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-06-2016, 11:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory