Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Efekt pływania auta po zmianie opon

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    czy felgi trafiły na swoje poprzednie miejsca to akurat nie wiem, ale zauważyłem że delikatnie jest kierownica przekoszona , może warto zrobić zbieżność ? już sam nie wiem

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    moim zdaniem kwestia mieszanki gumowej i właściwości (twardości bocznych ścianek) samej opony- po prostu Uniroyale były i są miękimi oponami ( miałem w 2 samochodach klasy A i B - jak na pontonie)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    czy felgi trafiły na swoje poprzednie miejsca to akurat nie wiem, ale zauważyłem że delikatnie jest kierownica przekoszona , może warto zrobić zbieżność ? już sam nie wiem
    geometrie zawsze warto sprawdzić - może wadliwa któraś opona? rożne rzeczy się zdarzają

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Witam was
    Przychodzę z zapytaniem czy ktoś w Was spotkał się może z efektem pływania auta przy szybszej jeździe np. od 120 i więcej. oraz na zakrętach.
    Zmiana nastąpiła gdy założyłem nowe opony letnie (skuszony super opiniami) Uniroyal Rain sport 5 rozmiar 235/55 r19, opony te wybrałem ponieważ nie mogłem znieść w poprzednich oponach uskoku opon, w tych nowych tego już niema - guma jest najwyraźniej bardziej miękka, ale pojawił się inny problem - auto zupełnie się inaczej prowadzi , po prostu inaczej i chyba nie czuję się do końca bezpiecznie. Dodam że ciśnienie między 2,3 a 2,5 w zależności od temperatury zewnętrznej.
    Czy to problem samej opony czy ciśnienia ?
    Uniroyal rainsport.
    Sam tego doświadczyłem dokładnie tak jak piszesz
    dwa razy, na alfie 159 - koło 16" i bmw 5 - koło 18"
    guma miękka, szczególnie boczna ścianka,
    dodatkowo głęboki bieżnik na świeżo, który sam pracuje i jeszcze o 20% mniejszy styk opony z nawierzchnią bo bieżnik rozrzeźbiony.

    poprawiało się trochę po nabiciu dużego ciśnienia, ale nieznacznie.

    zimowe nokiany dużo precyzyjniej działały.

    nigdy więcej

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Rozmiar 100% identyko? Nie zmieniłeś felg na przykład na szersze z tyłu? One mają ociupinkę inne ET więc teoretycznie trzeba poprawki geo.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Nic nie zmieniałem, ręce opadają mi już , w ten weekend zrobiłem tysiaka i odczucia nadal takie same albo i nawet gorsze , nawet dobiłem na 2,5 ciśnienie ale nic to nie dało , auto sobie jedzie jak chce. Chyba pozostaje sprzedaż i kupno czegoś innego.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Nic nie zmieniałem, ręce opadają mi już , w ten weekend zrobiłem tysiaka i odczucia nadal takie same albo i nawet gorsze , nawet dobiłem na 2,5 ciśnienie ale nic to nie dało , auto sobie jedzie jak chce. Chyba pozostaje sprzedaż i kupno czegoś innego.
    Wczoraj wróciłem z nad morza, 3 osoby na pokładzie - Trasa Wrocław S5/A2/S3 Pobierowo - ponad 1000 km , prędkości 120 i powyżej , Stelvio trzyma się jak przyklejone do drogi , żadnego pływania - znoszenia - przeskakiwania - dla Mnie jazda była komfortowa i czasami Oj / uśmiech na twarzy / - złego słowa nie powiem.
    Opony od nowości AR - Pirelli Scorpion Verde 235/55/ R19 101Y , ciśnienie w oponach od 2,3 do 2,5 i jeszcze jedno - puściłem kierownice na moment - jedzie na wprost i nie ściąga ani na lewo ani na prawo.
    Masz chyba coś nie tak z oponami lub ze zbieżnością - trzeba sprawdzić i naprawić a nie od razu sprzedawać

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Nic nie zmieniałem, ręce opadają mi już , w ten weekend zrobiłem tysiaka i odczucia nadal takie same albo i nawet gorsze , nawet dobiłem na 2,5 ciśnienie ale nic to nie dało , auto sobie jedzie jak chce. Chyba pozostaje sprzedaż i kupno czegoś innego.
    Miałem tak samo. Problem był w zbieżności tyłu. Serwis twierdził, że jeździ dobrze ale się uparłem i ... miałem rację.

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Nic nie zmieniałem, ręce opadają mi już , w ten weekend zrobiłem tysiaka i odczucia nadal takie same albo i nawet gorsze , nawet dobiłem na 2,5 ciśnienie ale nic to nie dało , auto sobie jedzie jak chce. Chyba pozostaje sprzedaż i kupno czegoś innego.

    Zmieniłeś opony , zmieniły się wrażenia. Po co szukać nie wiadomo jakich innych przyczyn, geometrii, wyważenia itd. Jedyne co się zmieniło to opony.
    To co opisujesz to dokładnie wrażenia np założenia deszczowej opony po wcześniejszej jeździe na twardym suchym slicku. Miękkie boki, gruby bieżnik, duża powierzchnia rowków , to wszystko w gorące lato - normalne. Albo zmień na jakieś porządne, albo poczekaj na jesień - zimno/mokro / starcie trochę grubości bieżnika (niższe klocki -mniej ich wyginania się).
    Inna sprawa że wrażenia to jedno, zwłaszcza przy krótkich przełożeniach kierownicy jak w Alfach, a przyczepność wcale nie musi być gorsza (wyrażana w przeciążeniach w zakręcie czy hamowani ale to by trzeba mierzyć, a w aucie drogowym, nie sportowym się liczą wrażenia, a nie suche cyferki przeciązenia czy czas okrązenia).

Podobne wątki

  1. Szumi po zmianie opon na letnie
    Utworzone przez dipisi w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-05-2022, 01:34
  2. [159] Lekko ściąga po zmianie felg i założeniu nowych letnich opon
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-12-2019, 17:49
  3. Wyciszenie auta - co da najlepszy efekt?
    Utworzone przez Luktoja w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 21:46
  4. [156] Spadek mocy po zmianie opon
    Utworzone przez maciaba w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 19:41
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 09:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory