Witam
Na forum doczytałem, że ludzie sprzęgła z Giulietta TCT przerabiają, żeby przenosiła większy moment obrotowy ale brak jakiś konkretów.
Jedni mówią, że dokłada się jakieś dorabiane zestawy wzmacniające w sprzęgła i sprzęgła mocniej dociskają dzięki czemu można przyłożyć większego Nm inni zaś ze zwiększa się ciśnienie w hydraulice, żeby te sprzęgła mocniej dociskały. O ile się nie mylę to z tym ciśnieniem to chyba jakaś bujda. Po TCT to nic innego jak zwykła skrzynia z dołożoną hydrauliką i o tyle ze ma 2 sprzęgła.

Mała Historia Giulietty
Auto kupiłem z Stage 1 z Francji nie wiedząc o tym, które było dramatycznie zrobione kopciło ostro itd. Zacząłem czyścić DPF itd. a na mapie u Fachowca w Krakowie wyszło ze mapa jest ale strasznie nieumiejętnie zrobiona, więc została poprawiona na szybko tak żeby była bezpieczna i nie było sensu robienia jej na nowo od podstaw bo nie domagał podobno zaworek od sterowania zmienna geometrią turbiny i tak zostało do dzisiaj. Wynik z 195HP/405Nm na 206HP/435Nm. Z racji ze Alfe miałem krótko zanim zrobiłem mapę a też nieświadomie z mapą kupiłem pojawił sie problem ślizgającego się sprzęgła na 5tym biegu, jak i błąd P010F od przepływki gdzie jej wymiana nie pomagała ale na to założę osobny temat.
Wracając do kwestii sprzęgieł zorganizowałem sobie sprzęt i oryginalną mapę do swojego Ecu i wróciłem na Stock 170HP/350Nm i problem jak ręką odjął nawet na trybie Dynamic. Po przejeżdzeniu +1000km pokusiłem się wgrać znowu Stage1 i dobrze było 2dni i problem zaczął wracać (testowane zawsze na ciepłym silniku, żeby te sprzęgła się nagrzały jeśli miałem jechać dynamiczniej) ale objawy się pojawiły jeszcze nie tak mocne jak były wcześniej.

Wróciłem do Mapy Stock i jest ok ale człowiek przyzwyczaił się do dobrego i chciałbym jakoś temat ogarnąć.
Na obecną chwile planuje na spokojnie przestudiować mapę i wygładzić moment z dołu ale nie wiem na ile to pomoże, ponieważ sprzęgło z reguły ślizga się przy 3700rpm na 5tym biegu.
A pogłoski na forum mówią o tym ze idzie przerobić sprzęgła żeby ogarniały 600Nm zamiast 450Nm więc teraz pytanie do was.

Czy ktoś posiada takie informacje co i jak?
Pozdrawiam