Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Giulietta 1.75 TBi - zaczęło się od P024072 (turbo)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FRGB
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulietta QV 1.75 TBi
    Postów
    6

    Domyślnie Giulietta 1.75 TBi - zaczęło się od P024072 (turbo)

    Witam,

    Aktualnie nie mogę sobie poradzić z dwoma problemami. Nie mam pojęcia czy są ze sobą powiązane czy nie ale wiem, że są mocno irytujące.

    Od około dwóch miesięcy nie mogę ogarnąć problemu związanego z błędem P024072. Objawy są następujące. Na trasie przy mocniejszej jeździe, wyrzuciło check engine i nastąpił spadek mocy. Turbina w zeszłym roku była regenerowana. Pomyślałem, że może to być znowu związane z turbo, więc oddałem do warsztatu, po podpięciu ukazał się wcześniej wspomniany błąd. Z tego co wiem, zawór sterujący podcisnieniem został wymieniony i po zresetowaniu błedu, wyjechaniu w trasę dalej to samo. Turbina znowu została oddana na przegląd i okazało się, że wirnik jest uszkodzony. Turbina znowu została zregenerowana. Tym razem posiadam wydruk z warsztatu. W zeszłym tygodniu odebrałem samochód. Przez dwa dni jeździł naprawdę OK ale nie mogłem go bardziej przetestować. W weekend w trasie znowu to samo.

    Drugi problem, tak jak wspomniałem, nie wiem czy powiązany to samochód potrafi zgasnąć sam z siebie. Po czym ma problem z odpaleniem co wskazywałoby na akumulator i wyrzuca następujące błędy: Steering corrector unavailable, VDC unavailable oraz Hill Holder unavailable. O ile na forum znalazłem informacje o tych błędach tak nie mogę zlokalizować info o tym, że sam gaśnie.

    Czy ktoś byłby mi wstanie pomóc co można sprawdzić i zrobić zarówno z pierwszym problemem i drugim?

    Z góry dzięki!

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FRGB
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulietta QV 1.75 TBi
    Postów
    6

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej, turbo było regenerowane oraz wymieniany był elektrozawór. Dalej to samo.

    Z tego co widzę na protokole, który otrzymałem od mechanika to wszystkie parametry po regeneracji są w normie. Jest też wycena i wyszczególnione są następujące pozycje:

    Usługi: sprawdzenie ciśnienia oleju (smarowanie), sprawdzenie drożności przewodów olejowych (zasilającego oraz spustowego)

    Materiały: talerzyk, wałek, koło kompresji, zestaw naprawczy, korpus

    Czy możliwe, że zostało to źle zregenerowane? Z załączonego linka dowiedziałem się także, że powinno się wymienić olej i filtry po wymianie turbo. Z tego co wiem, mechanik tego nie zrobił. Czy to może być powodem, że dalej jest ten sam problem?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Przewód smarowania turbo - Giulietta QV 1.75 TBI
    Utworzone przez Mario618 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2018, 06:02
  2. Giulietta 1,4 Turbo MultiAir 170PS
    Utworzone przez SirDeav w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:23
  3. [Giulietta] Uszkodzone turbo Giulietta QV a gwarancja.
    Utworzone przez Edivip w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 14:15
  4. Brera 1.8 TBi vs Giulietta 1.4 MA Turbo
    Utworzone przez CorsoComo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory