Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wyciek płynu chłodzącego - lewy zbiorniczek Giulia Q4

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie Wyciek płynu chłodzącego - lewy zbiorniczek Giulia Q4

    Witam,

    szukam przyczyny wycieku płynu chłodzącego ze zbiorniczka po lewej stronie w Giuli Veloce Q4 rok 2017.
    Obejrzałem ten filmi na YT> https://youtu.be/HwIZKMbU4HU i od 7.14 minuty i sekundy gość zaczyna dokładnie opisywać mój problem = płyn znika ze zbiornika i trochę śmierdzi po dłuższej jeździe.
    Nie sądzę żeby to było coś w silniku, mam silnik po przekładce i nadal jest ten sam problem ze znikającym płynem. Winowajcą tego ma być prawdopodobnie wężyk o symbolu 00505503680, nie wiem dokładnie. Na stronie alfissimo . com znalazłem go za 34 dolce, chciałem kupić i koszt wysyłki to 235 dolarów minimum. Szukałem po portalach i nic nie znalazłem. aledrogo, ibeje, i takie tam. Używane, ja potrzebuję nowy.
    I teraz pytanie - czy ten wężyk ma faktycznie symbol 00505503680. No i czy można to gdzieś w Europie nowe kupić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	coolant-hose-rear-resv-to-manifold-20l-updated-kit.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	50.0 KB
ID:	287560
    Ostatnio edytowane przez giuliawest ; 23-07-2023 o 19:42

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulia Veloce/ AGP
    Postów
    25

    Domyślnie

    Każdy lepszy zakład naprawiający hydraulikę ci to zakuje.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie zakuje bo to plastik- iść do ASO z nr VIN i zamówić.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    No, tak właśnie jutro zrobię.
    Tak sobie myślę, co tam jeszcze 'u góry' pomiędzy pokrywą silnika a maską może tryskać płynem. Bo plastikowa osłona silnika w tyle, właśnie koło tego wężyka czasem jest opryskana płynem. Może to korek że zbiorniczka nieprawidłowo odpuszcza ciśnienie? To część za parę euro więc może profilaktycznie wymienić??

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał giuliawest Zobacz post
    No, tak właśnie jutro zrobię.
    Tak sobie myślę, co tam jeszcze 'u góry' pomiędzy pokrywą silnika a maską może tryskać płynem. Bo plastikowa osłona silnika w tyle, właśnie koło tego wężyka czasem jest opryskana płynem. Może to korek że zbiorniczka nieprawidłowo odpuszcza ciśnienie? To część za parę euro więc może profilaktycznie wymienić??
    W prawidłowo działającym układzie korek nie odpuszcza ciśnienia wydaje mi się. Korek jest tylko zaworem bezpieczeństwa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    [MENTION=90522]giuliawest[/MENTION]

    piszesz po lewej zbiorniczek a na filmie po prawej. w autach nie nazywa się części wg tego jak stoisz do silnika tylko kierunku jazdy do przodu auta


    numer zapewne jest bez pierwszych 2 zer i bez ostatniego (często w częściach są nadmiarowe 1-2 z przodu i 1 z tyłu), o ile taki sam akurat jest w Twoim aucie - USA vs EU są pewne różnice w chłodnicach/wężach, więc tak bym nie szukał (choć może akurat nie w tym wężu, ale szukaj właściwie wg vin).

    w każdym ASO normalnie się kupi, albo gadaj z shopefi.pl czy akuki.pl wysyłkowo żeby ogarnąć

    btw, teraz w FCA chaos, ponoć wycena korespondencyjnie, zamawianie do bani, zamówienia przychodzą nie do tych dealerów co było zamawiane itp - od lipca jest spinanie systemów francuskich z włoskimi, części zamawia się przez system francuski. dodatkowe rabaty też dealerom się pozabierali i wszystko droższe znacznie.

    rozumiem że na dole lub górze chłodnicy z któregoś boku na łączeniu alu-plastik nie masz różowawych śladów? śladów kuny w aucie tez nie było (łapki, sierść, stare jedzenie itp)?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dzięki epsonix za podpowiedź, tak. Ja stoję do auta przodem, dla mnie jest duży zbiornik płynu zatem po lewej, nie po prawej. Będe na przyszłość pamiętał
    Chłodnica jest nowa, przy naprawie uszczelki pod głowica, wymienili mi jakieś pół przodu, poczym blok silnika podobno się sam z siebie rozjechał i wsadzili mi inny silnik. Dziwne tylko, że rzuca plynem na osłonę silnika nadal, tak jak przed przekładka silnika. Chcę profilaktycznie kupić korek zbiorniczka i ten plastikowy wężyk o którym mowa na YT.
    Kuny, myszy i takie tam w tym garażu nie występuja bo zdechłyby z głodu, tak tam pozamiatane, wiadomo Niemcy...
    Shopefi i akuki obczaję w domu. Dzięki za informacje co sie w Stellantisie aktualnie dzieje.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Panowie, czy może mi ktoś podrzucić schemat układu chłodzenie tego na górze, wężyki, zbiornik wyrównawczy od turbo, ten duży jako schemat z częściami i ich kodem?
    Na Mopar tego akurat nie znalazłem, jest klima, chłodnica, ale zbiorniczki z przewodami, niestety btak
    Z góry dziękuję

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Tak, dzieki. A numery katalogowe sobie jakoś poszukam

Podobne wątki

  1. [166] Kupię zbiorniczek płynu chłodzącego Alfa 166.
    Utworzone przez hitmanag w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2021, 09:28
  2. [159] uszkodzony zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
    Utworzone przez krzysiek_1021 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-01-2021, 15:56
  3. zbiorniczek płynu chłodzącego
    Utworzone przez Masa625 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-08-2019, 18:45
  4. zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
    Utworzone przez ida w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory