Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Zmiana halogenów na ledy - Czy ktoś próbował?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia 2.2 150@200 '16 / 147 1.6 105 '03
    Postów
    17

    Domyślnie Zmiana halogenów na ledy - Czy ktoś próbował?

    Cześć


    Aktualnie w mojej julce dołożyłem tylne nawiewy, zgodnie z instrukcją na forum, zainstalowałem box-a z Android Auto, przyszedł więc czas, żeby zapytać, czy ktoś z tu obecnych próbował zmieniać lampy halogenowe na Led-y?
    Założyłem żarówki o maksymalnie białej barwie, jakie miały homologację, ale mimo wszystko zerkam zazdrosnym wzrokiem na wszystkich właścicieli julek i stelvio, których mijam na drodze patrząc na ich piękne, ledowe oświetlenie drogi.

    Za wszelkie wskazówki, instrukcje, ew. namiary na kogoś, kto coś takiego robi / robił będę mega wdzięczny.


    Pozdrawiam
    Maciek

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekj22 Zobacz post
    Cześć


    Aktualnie w mojej julce dołożyłem tylne nawiewy, zgodnie z instrukcją na forum, zainstalowałem box-a z Android Auto, przyszedł więc czas, żeby zapytać, czy ktoś z tu obecnych próbował zmieniać lampy halogenowe na Led-y?
    Założyłem żarówki o maksymalnie białej barwie, jakie miały homologację, ale mimo wszystko zerkam zazdrosnym wzrokiem na wszystkich właścicieli julek i stelvio, których mijam na drodze patrząc na ich piękne, ledowe oświetlenie drogi.

    Za wszelkie wskazówki, instrukcje, ew. namiary na kogoś, kto coś takiego robi / robił będę mega wdzięczny.


    Pozdrawiam
    Maciek
    Kto ci broni kupić lampy i założyć, rozumiem ze masz lampy zwykle i chcesz xenony.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia 2.2 150@200 '16 / 147 1.6 105 '03
    Postów
    17

    Domyślnie

    Okay, ale co będzie mi do takiej przekładki potrzebne? Podejrzewam, że tym razem nie obędzie się bez wizyty w warsztacie, a chciałbym mieć wszystkie potrzebne podzespoły, dlatego pytanie, czy ktoś już coś takiego wykonywał?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    króre ledy, zamienniki żarówek (tanio/nielegalnie), czy lampy MY23 LED? te drugie drogi i chyba z ograniczeniami funkcjonalności bo normalnie moduł jest inny i wiązki do nich

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia 2.2 150@200 '16 / 147 1.6 105 '03
    Postów
    17

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o retrofity pod h7, tylko całe reflektory, oryginalne z Alfy. Pewnie jakiś system poziomowania, czy inne wiązki będą potrzebne.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    o LED były już tu na forum dyskusje, niepotrzebny nowy wątek.

    reflektory i przeróbka wiązek - koszt ok 10tys, robi już Michał Marcin na grupie FB Giulia/Stelvio -wrzucał nawet dzisiaj realizację. Problem że matrixa to nie uruchamia - tu trzeba jeszcze dorobić wiązki, dodać moduł i pozmieniać proxi odpowiednio, ale tego jeszcze nie przećwiczyli Ci co dorabiają - oni ograniczają się do działających lamp i wszelkich funkci ich typu pływające kierunki, ale bez matrixa wybierającego. Pytanie też czy stary BCM czy inne moduły będą współpracować z nim (modułem matrixa jeśli taki się doda), czy trzeba jeszcze coś wymieniać (np kamera LDW/LDA, a tu zaś nawet przy MY20 potrzeba poliftowego BCM, radaru i wspomagania kierownicy).

    IMHO lepiej wymienić auto na nowsze jak ktoś musi mieć, może i większa dopłata, ale dostanie się nowe/nowszse auto, wiele innych rzeczy i więcej gwarancji.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    reflektory i przeróbka wiązek - koszt ok 10tys
    Jakim cudem tak tanio skoro jeden reflektor xenon czy led to ponad 7tys a baza rozbitków jeszcze mocno ograniczona??

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Jakim cudem? Allegro to nie oficjalny cennik Ale to trzeba mu napisać że gawiedź chce drożej bo to nie możliwe, pewnie się ucieszy.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Dziwne to.
    Skoro nowy reflektor w ASO około 7tys to chyba na Allegro debile nie siedzą i nie sprzedają nowych po tysiac czy półtora. Właśnie spojrzałem pobieżnie, jedna oferta za 6500 brutto za 1szt.
    A roboty, Ty pewnie akurat dobrze wiesz, też z tym nie mało.
    Na FB rzadko zaglądam ale kiedyś mi się zdarzyło i to co ten gość wypisywał akurat nie o światłach ale odnośnie upgradu kamer cofania to była niezła ściema (już nie pamiętam szczegółów ale jakieś bzdety o rozdzielczościach i ogólnie opis z którego nie wynikało nic za dużo konkretnego a głównie to że "będzie super"...). Nie brzmiało to dla mnie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 11-08-2023 o 10:41

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia 2.2 150@200 '16 / 147 1.6 105 '03
    Postów
    17

    Domyślnie

    Czyli innymi słowy gra nie warta zachodu. W takim razie poczekam, aż zalegalizują retrofity, jak w innych krajach UE to może chociaż trochę wyratuje to to dosyć archaiczne żółte światło reflektorów. Dzięki Panowie za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. próbował ktoś zmajstrować coś takiego ???
    Utworzone przez kubusar146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-03-2016, 17:06
  2. [146] chip box ktoś to już próbował??
    Utworzone przez kubusar146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 22:30
  3. [GTV] Próbował ktoś odchudzić Gtv?
    Utworzone przez Bigi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 22:20
  4. 166 2.4 jtd Czy ktoś już próbował
    Utworzone przez jasiu486 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2008, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory