Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Giulia 2.0 280km dziwne dzwieki na 8 biegu przy przyspieszaniu

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    producent naszych skrzyń ZF mówi - tylko statyczna. Wszystko inne to pier****nie. Znowu - za przeproszeniem.
    Tak i nie.
    Z jednej strony to najłatwiejsze, bezpieczne i pewnie wystarczające jak się robi co te 60tys.
    Z drugiej strony producenci poza tym też różne bzdety opowiadają. Mnóstwo samochodów na przestrzeni ostatnich lat twierdziło że oleju w ASB nie zmienia się wcale a z czasem zmieniali zdanie drastycznie. Więc co zacznie ZF mówić za kilka lat to się okaże. Pomijając fakt że jakiemu producentowi zależy żeby skrzynia nie wiadomo ile lat pracowała bezawaryjnie.
    Nikt mi nie wmówi, że wymiana 2/3 oleju jest tak samo dobra jak całości.

    Żeby nie było, że tu kogoś na dynamiczną namawiam usilnie... Niektórzy wymieniają też statystycznie ale dwukrotnie...

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Tak i nie.
    Z jednej strony to najłatwiejsze, bezpieczne i pewnie wystarczające jak się robi co te 60tys.
    Z drugiej strony producenci poza tym też różne bzdety opowiadają. Mnóstwo samochodów na przestrzeni ostatnich lat twierdziło że oleju w ASB nie zmienia się wcale a z czasem zmieniali zdanie drastycznie. Więc co zacznie ZF mówić za kilka lat to się okaże. Pomijając fakt że jakiemu producentowi zależy żeby skrzynia nie wiadomo ile lat pracowała bezawaryjnie.
    Nikt mi nie wmówi, że wymiana 2/3 oleju jest tak samo dobra jak całości.

    Żeby nie było, że tu kogoś na dynamiczną namawiam usilnie... Niektórzy wymieniają też statystycznie ale dwukrotnie...
    Tu nie chodzi o ogólne zalecenia producenta ale konkretne wskazanie na możliwość pojawienia się problemów z elektrozaworami przy wymianie dynamicznej w 8hp. Poszukaj to znajdziesz. Oczywiście kluczowe jest tu słowo możliwość, pewnie 10 zrobi dynamiczna i będzie ok a 11 skończy remontem.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    pojawienia się problemów z elektrozaworami przy wymianie dynamicznej w 8hp
    Ok.
    Jak wcześniej wyraźnie zaznaczałem - nie drążyłem tematu odnośnie ZF i dynamicznej.
    Jeśli jest jak mówisz konkretne wskazanie przyczyny to oczywiście nie ma o czym gadać.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Niestety SKP nie jest wyrocznią pomimo sprzętu jaki mają. Tam też pracują tylko ludzie. Ostatnio w innym samochodzie walczyłem ze stukami z tyłu - w międzyczasie musiałem zrobić roczny przegląd w SKP, i gość mówi że wszystko ciasne, tuleje całe tylko coś stuka więc pewnie to poduszka tylnego amora... ale wiedziałem, że amorki i poduszki wymieniałem niedawno Niestety więc musiałem zanurkować pod samochód i poniuchać osobiście - za przeproszeniem, oczo***ny problem z łącznikami stabilizatora, wymienione i po kłopocie. Żeby nie wspominać o wcześniejszych wpadkach SKP...
    Co do wymiany oleju w skrzyni - statyczna czy dymaiczna mówi nie kolega, nie sąsiad, nie wróżka Dzidzianna Solska tylko producent - a producent naszych skrzyń ZF mówi - tylko statyczna. Wszystko inne to pier****nie. Znowu - za przeproszeniem.
    Dzięki wielkie
    Też właśnie myślę o wymianie statycznej tym bardziej że jest prosta i można spokojnie ją samemu zrobić. Wczoraj wymieniłem olej w silniku. - (swoją drogą opóźnienie odczuty przez czujnik i brak bagnetu... masakra.. wlałem 5,5 litra i pokazuje mi połowę "bagnetu")

    Racja Ze SKP wszystkiego nie wyłapie - takich rzeczy jak łączniki czy gumy stabilizatora np. np w maździe 3 mps mówili mi że ciasno.. a waliło jak opętane... na czuja wymieniłem łączniki i gumy i nastała cisza.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=46381]1wilq[/MENTION] puknięcia przy dziurach/przyspieszaniach/zakrętach miałem parę tygodni temu - wypadł swożeń w łączniku stabilizatora - badziewie widać straszne. Dałem mocniejsze Meyle HD.
    podjechać na SKP, zwykle za darmo jak u nich robisz niechc sprawdzi na szarpakach/obluka wszystko i tyle, to na poczatek. jeśli zawias dobry, no to szukasz dalej już u specjalistów.

    Załącznik 288506Załącznik 288507Załącznik 288508
    Wczoraj koła zmieniałem to tak na szybko takich obrazków nie widziałem ale musze się szczerze przyznać że się nie przyglądałem bo pogoda już nie bardzo sprzyja leżeniu pod autem bez garażu Natomiast dźwięk o którym piszę faktycznie brzmi jak albo by coś "przeskakiwało" albo się "naciągało i wypinało" tylko jak by się wypinało to ponowne wpięcie raczej byłoby niemożliwe

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    est mnóstwo luzów-puków, jak sam widzisz, których bez rozkręcania nie wyczujesz ile byś nie szarpał. W okolicach Wa-wy mogę Ci dać namiar na super fachowca firmę tylko od zawieszeń (ale nie ASO). A u stukaniu o którym piszesz wydaje mi się, że niedawno było też tu na forum poruszane - ale nie pamiętam czy w pierwszym wątku czy wydzielony temat.
    poproszę o ten namiar na pw.
    Zastanawiam się tylko czy mimo wszystko ten pojedynczy puk przy gwałtownym ruszaniu nie jest związany jednak z napędem...??

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    Zastanawiam się tylko czy mimo wszystko ten pojedynczy puk przy gwałtownym ruszaniu nie jest związany jednak z napędem...??
    Z samej skrzyni to wątpię. Priv poszedł.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 16-11-2023 o 12:22

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    [QUOTE=netzmark;2356091]
    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    Zastanawiam się tylko czy mimo wszystko ten pojedynczy puk przy gwałtownym ruszaniu nie jest związany jednak z napędem...??[/QUOTE
    Z samej skrzyni to wątpię. Priv poszedł.

    Ze skrzyni to też wątpie... słychać go wyraźnie z tyłu auta bardziej z prawej strony. dlatego myślałem jeszcze o półosiach, przegubach... dyfrze...

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    mały update tego puknięcia z tyłu przy ruszaniu.. to jednak jest taki bardziej gumowy puki słychać go również jak przy około 40km/h zrobie szybkie ruchy kierownicą lewo/prawo to wali jak by się obijało coś od lewej do prawej z tyłu (analogicznie jak drążki kierownicze są wybite z przodu...

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Maly update chociaz nie wiwm czy ktoś to jeszcze czyta..ale wczoraj ten dzwiek znow się pojawil.. Jechalem z kolegą.. I obaj na poczatku stwierdzilismy że może to rezonuje wydech sportowy (przelot 3 cale) ja jem wrazenie ze dzwiek pochodzi tak jakby z lewych drzwi lub z tej okolicy? Pod pedalem gazu i na kierownicy nic nie czuc. Dzwiek objawil się teraz na 7 i 6 biegu przy niskich obrotach silnika tylko podczas przyspieszania.. I teraz tak pomyślałem.. Nie znam się ale.. Czy giulia veloce nie ma dwumasy? I może to dmuwas tak rezonuje?

    - - - Updated - - -

    Mam 120 tys przebiegu 2017 rocznik mozliwe ze dwumas wydaje takie dzwieki i tak szybko sie poddal? Mial ktos podobny przypadek albo wymienial? Skfzynia dziala prawidłowo, nie szarie itp

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    Maly update chociaz nie wiwm czy ktoś to jeszcze czyta..ale wczoraj ten dzwiek znow się pojawil.. Jechalem z kolegą.. I obaj na poczatku stwierdzilismy że może to rezonuje wydech sportowy (przelot 3 cale) ja jem wrazenie ze dzwiek pochodzi tak jakby z lewych drzwi lub z tej okolicy? Pod pedalem gazu i na kierownicy nic nie czuc. Dzwiek objawil się teraz na 7 i 6 biegu przy niskich obrotach silnika tylko podczas przyspieszania.. I teraz tak pomyślałem.. Nie znam się ale.. Czy giulia veloce nie ma dwumasy? I może to dmuwas tak rezonuje?

    - - - Updated - - -

    Mam 120 tys przebiegu 2017 rocznik mozliwe ze dwumas wydaje takie dzwieki i tak szybko sie poddal? Mial ktos podobny przypadek albo wymienial? Skfzynia dziala prawidłowo, nie szarie itp
    Nie ma dwumasu w hydrokinetyku

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    czyli zostaje rezonans tłumika... bo za bardzo nic innego nie pasuje..

Podobne wątki

  1. [MiTo] Terkotanie przy przyspieszaniu na 1 2 3 biegu
    Utworzone przez javer w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2020, 18:26
  2. [159] Drgania przy przyspieszaniu na III biegu 1,9 JTD
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:33
  3. Problem przy przyspieszaniu na 4 i 5 biegu
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 14:44
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 13:57
  5. Dziwne dzwieki przy ruszaniu z 1
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 19:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory