Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Giulia 2.0 280km dziwne dzwieki na 8 biegu przy przyspieszaniu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie Giulia 2.0 280km dziwne dzwieki na 8 biegu przy przyspieszaniu

    Witam,

    Alfe zakupilem jakis miesiąc temu. Alfa jest z USA do trj pory nie zauwazylem tego chociaz wydaje mi sie ze wczesniej tego nie. Bylo bo bym zauwazyl. Mianowicie.
    Jadac droga ekspresowa/autostrada przy okolo 120/130km na godzine mamy 8 bieg automatu wrzucowny i gdy dociskam powoli pedal gazu (majac okolo 2200-2500 obr na min) zaczynam. Slyszec dziwne dzwieki wyfobywajace sie gdzies z przodu auta. Takie chrobotanie? Stukanie? Jest to na Tyle dziwny i charakterystyczny dzwiek ze nawet moja kobieta zwrocila na niego uwage. Po przekroczeniu 2500-2600 obrotow dzwiek ustaje i auto dalej jedzie normalnie. Jak zrzuce bieg na 7 to tez auto dalej jedzie "bezszelestnie". Ktos. Z Was mkze mial? Moze woe co to? Czy to skrzynia? Czy sprzeglo? A moze cos w napedzie? Ale to chyba byloby slyszalne na innych biegach skrzyni? Skrzynia biegow to oczywoscie ZF HP8. Z gory dzieki za wszelkie wskazowki.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Może mocowanie turbiny

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    Witam,

    Alfe zakupilem jakis miesiąc temu. Alfa jest z USA do trj pory nie zauwazylem tego chociaz wydaje mi sie ze wczesniej tego nie. Bylo bo bym zauwazyl. Mianowicie.
    Jadac droga ekspresowa/autostrada przy okolo 120/130km na godzine mamy 8 bieg automatu wrzucowny i gdy dociskam powoli pedal gazu (majac okolo 2200-2500 obr na min) zaczynam. Slyszec dziwne dzwieki wyfobywajace sie gdzies z przodu auta. Takie chrobotanie? Stukanie? Jest to na Tyle dziwny i charakterystyczny dzwiek ze nawet moja kobieta zwrocila na niego uwage. Po przekroczeniu 2500-2600 obrotow dzwiek ustaje i auto dalej jedzie normalnie. Jak zrzuce bieg na 7 to tez auto dalej jedzie "bezszelestnie". Ktos. Z Was mkze mial? Moze woe co to? Czy to skrzynia? Czy sprzeglo? A moze cos w napedzie? Ale to chyba byloby slyszalne na innych biegach skrzyni? Skrzynia biegow to oczywoscie ZF HP8. Z gory dzieki za wszelkie wskazowki.
    Zanim warsztatowi specjaliści wskazą na jakiś podzespół do wymiany zrób tak. Zorganizuj sobie jakieś urządzenie do nagrywania dźwięku do tego niezawodna szara taśma. Za pomocą taśmy zamontuj urządzenie pod pokrywa silnika i jazda na przejażdżkę. Podziel sobie komorę na 3 albo 4 części np umieść urządzenie przy turbinie następnie chłodnicach, podszybiu przez co zawezisz pole szukania dźwięku. Pomysł wydaje się kretynski, ale ja tak wyelimonowalem dźwięki z komory silnika a winowajcą był tłumik. Na forum jest parę przykładów wibracji, dźwięków, stukow które najczęściej są spowodowane poluzowaniem się jakiś drobnych elementów czy śrub.
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 01-11-2023 o 10:26

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Zanim warsztatowi specjaliści wskazą na jakiś podzespół do wymiany zrób tak. Zorganizuj sobie jakieś urządzenie do nagrywania dźwięku do tego niezawodna szara taśma. Za pomocą taśmy zamontuj urządzenie pod pokrywa silnika i jazda na przejażdżkę. Podziel sobie komorę na 3 albo 4 części np umieść urządzenie przy turbinie następnie chłodnicach, podszybiu przez co zawezisz pole szukania dźwięku. Pomysł wydaje się kretynski, ale ja tak wyelimonowalem dźwięki z komory silnika a winowajcą był tłumik. Na forum jest parę przykładów wibracji, dźwięków, stukow które najczęściej są spowodowane poluzowaniem się jakiś drobnych elementów czy śrub.
    O kurcze....
    Nie lepiej pojechać do warsztatu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    O kurcze....
    Nie lepiej pojechać do warsztatu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Pewnie można zostawić samochód u mechanika najlepiej w ASO w Białymstoku. Tam mi chcieli wyjmować skrzynie bo szarpało a wystarczyło wymienić oleje w dyfrach. Co doradził mi kolega właśnie z tego forum. Może sam nie mam szczęścia do mechaników oczywiście nie wrzucam tu wszystkich do jednego wora.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Serwisy od skrzyń to w większości banda naciągaczy bazująca na tym że mało kto się zna na tym i wciskaniu ciemnot.
    Jakiś czas temu miałem problem i gadałem z czterema serwisami - usłyszałem różne "pewne" diagnozy i koszty od 2500 do 12tys. Okazała się pierdoła którą sam ogarnąłem za 1200.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Co racja to racja. Wszyscy chcą ci dynamicznie olej w skrzyni wymieniać...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Jak z USA to pewnie coś niedokręcone po wymianie

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Jak z USA to pewnie coś niedokręcone po wymianie
    Również na to bym stawiał.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Przejechalem się jeszcze kilka razy... I nie mogłem tego już wywolac.. Ale teraz na weekend wyjechalem innym autem więc po powrocie jeszcze bede sprawdzal. A raczej jezdzil i zwracal uwage.. Brzmialo mi to troche jak luz na przegubie-krzyzaku.. Tylko ze ta mam tylko naped na tyl.. A dzwiek raczej z przodu bym slyszal ewentualnie spod siedzen przednich.. W najblizszym czasie bede wymienial oleje i silniku i skrzyni biegow...

Podobne wątki

  1. [MiTo] Terkotanie przy przyspieszaniu na 1 2 3 biegu
    Utworzone przez javer w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2020, 18:26
  2. [159] Drgania przy przyspieszaniu na III biegu 1,9 JTD
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:33
  3. Problem przy przyspieszaniu na 4 i 5 biegu
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 14:44
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 13:57
  5. Dziwne dzwieki przy ruszaniu z 1
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 19:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory