Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Giulia 2.0 280 RWD Stuknięcie przy przyspieszaniu i hamowaniu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie Giulia 2.0 280 RWD Stuknięcie przy przyspieszaniu i hamowaniu

    Witam,

    Mam giulie z 2017 rok wersja veloce z napędem na tył. Zaobserwowałem ostatnio dziwne stuknięcie podczas przyśpieszania oraz hamowania.
    Dźwięk występuje tylko przy zdecydowanym przyśpieszaniu i hamowaniu i jest pojedynczy.. Tzn. przyśpieszam słyszę puknięcie i hamuje znów słyszę stuk. Tak jak by coś przeskakiwało w zależności czy przyśpieszam czy hamuje.
    Dźwięk jest dosyć głuchy (gumowy?) i dochodzi wydaje mi się że z prawego tylnego koła a na pewno z tyłu auta. dodatkowo występuje również jak jadę ponad 30km/h i robie krótkie ruchy lewo prawo.. to wali jakby coś się obijało od lewej do prawej. byłem na szarpakach na stacji kontroli i po porządnym wytrzepaniu auta diagnosta nie zauważył luzów w zawieszeniu.. ale może nie był w stanie?

    Ma ktoś pomysł co to może być? jakaś tuleja? czy raczej coś w napędzie? przegub? łącznik elastyczny wału? Może ktoś się spotkał z takim problemem? nie mogę być ciągle pionierem w takich zagwozdkach ;(

    z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Miałem identyczną sytuację w Stelvio. Problem występował dokładnie w takich okolicznościach jak opisujesz tylko w przednim kole. Winowajcą okazała się tuleja zwrotnicy,która się rozsypała. Po wymianie zwrotnicy problem ustąpił.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał myslos Zobacz post
    Miałem identyczną sytuację w Stelvio. Problem występował dokładnie w takich okolicznościach jak opisujesz tylko w przednim kole. Winowajcą okazała się tuleja zwrotnicy,która się rozsypała. Po wymianie zwrotnicy problem ustąpił.
    całej zwrotnicy? zamiast tylko tulei?
    dziś wstawie do garażu ściągnę koło i obejrzę wszystkie gumy..

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Tak, można było tuleje, ale tak to jest zaufać mechanikowi, który po wprowadzeniu sondy bez rozbierania zawieszenia stwierdził, że cała zwrotnica do wymiany. A że tą kupiłem od razu to już nie było odwrotu i cała poszła do wymiany. Będę mądrzejszy na przyszłość.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Niekoniecznie straciłeś - może wyszło drożej ale lepiej bo wymiana samych tulei w aluminiowym zawieszeniu ciągle ma swoich przeciwników (przynajmniej musi być wykonana na poziomie kompetencji i umiejętności, który się 90% warsztatom nawet nie śnił).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Widzisz, przynajmniej teraz będę spał lepiej dzięki tej informacji

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał myslos Zobacz post
    Miałem identyczną sytuację w Stelvio. Problem występował dokładnie w takich okolicznościach jak opisujesz tylko w przednim kole. Winowajcą okazała się tuleja zwrotnicy,która się rozsypała. Po wymianie zwrotnicy problem ustąpił.
    To jeszcze podpowiedz slyszales ten dzwiek z przodu czy z tylu? Bo może ja źle slysze albo dzwiek się niesie...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar plxeper
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Stelvio MY2020 2.0 200 - jest, AR 159 1.9 JTS- była;
    Postów
    53

    Domyślnie

    A czy sprawdziłeś dokręcenie kół ? Ja miałem identyczną sytuację w starej Alfie. Stuk pojedynczy przy hamowaniu i przyspieszeniu. Przy skręcie kół też występował przy małych prędkościach. Zawieszenie całe sprawdzone, na szarpakach - nic. Dopiero później diagnosta wpadł na pomysł dokręcenia śrub i .. bingo

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1wilq Zobacz post
    To jeszcze podpowiedz slyszales ten dzwiek z przodu czy z tylu? Bo może ja źle slysze albo dzwiek się niesie...
    Ewidentnie słychać było dźwięk z przodu. Udało Ci się już ustalić przyczynę?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    49

    Domyślnie

    Panowie.. Problem rozwiazany.. Okazal sie bardzo blachy... Az szkoda pisac wymieniali mi akumulator 2 miesiace temu i nie przykrecili go ani nie zabezpieczyki tym paskiem.. Jak olej w tej wnece sobie chowalem to zobaczylem.. Po zamocowaniu poprawnym akumulatora dzwiek zniknal.. Akumukator mi wymienili bo start stop mi nie dzialal.. O dziwo po wymianie aku start stop podzialal mi jeden dzien i znow przestal ale nie do konca mi to przeszkadza bo tylko wkurza..
    Wiec zostal mi ostatni problem z alfa.. Borygo mi znika w zbiorniczku chlodzebia obiegu silnika.. I to pierwsze pol litra po 5km przejazdzce.. A potem coraz wolniej tak jakby pod wplywem cisnienia gdzies przepuszczalo? Poczekam az sucho sie zrobi.. Bo teraz to wszystko mokre..

Podobne wątki

  1. Giulia 2.0 280km dziwne dzwieki na 8 biegu przy przyspieszaniu
    Utworzone przez 1wilq w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-01-2024, 13:55
  2. [Giulia] Dziwne odgłosy przy hamowaniu z tyłu auta
    Utworzone przez kajak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2020, 11:48
  3. [2.0 T.S.] Stuknięcie przy mocniejszym hamowaniu
    Utworzone przez koskar w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-04-2019, 13:06
  4. Stuknięcie przy ruszaniu.
    Utworzone przez forza2310 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 12:06
  5. Stuknięcie przy uruchomieniu silnika
    Utworzone przez sebawroc w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 08:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory