Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem z odpaleniem auta/wskazkówką czujnika temperatury

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4T 155 KM
    Postów
    1

    Domyślnie Problem z odpaleniem auta/wskazkówką czujnika temperatury

    Dzień dobry,

    Od trzech lat jestem posiadaczką MiTo w wersji 1.4T 155KM (z założoną instalacją gazową). Poza jakimiś wymianami i naprawami eksploatacyjnymi nic za bardzo z samochodem się nie działo, ostatnio jednak coś zaczęło szwankować, mianowicie:
    1. Zauważyłam ubytek płynu chłodniczego (niecałe 0,5l w 3 miesiące). Samochód oddany do serwisu, wymieniona została uszczelka chłodnicy oleju, przy okazji serwis olejowo-filtrowy bo wypadał za jakiś miesiąc.
    2. W dniu wczorajszym z kolei bez żadnego ostrzeżenia auto nie odpaliło. Od razu po przekręceniu kluczyka (po 8 godzinnym postoju) wskazówka czujnika temperatury pokazała 76 stopni (samochód został podpięty pod komputer). Przy odpalaniu samochód albo kręcił i nie mógł odpalić, albo odpalał i momentalnie się dusił i gasł.
    3. Samochód udało się odpalić awaryjnie na gazie i dowieźć pod mechanika. Tam próbowali odpalić go kilka razy i każdorazowo bez żadnych problemów. Auto zostało u nich w celu weryfikacji problemu, ale trochę się obawiam, czy znajdą przyczynę problemu jeśli sytuacja się nie powtórzy u nich na placu.

    Pytanie do Was forumowicze, ponieważ nie mogę znaleźć żadnego postu albo informacji w internecie czego objawem jest podniesiony wskaźnik temperatury silnika zaraz po uruchomieniu samochodu po postoju? W który kierunku szukać? Czy powodem problemów będzie awaria pompy paliwa, czy bardziej problem będzie z nieprawidłowo podawaną mieszanką ze względu na odczyty zbyt wysokiej temperatury silnika?

    Nie znam się, a może ktoś z Was miał podobną sytuację i pomysł na rozwiązanie problemu będę mogła podrzucić mechanikowi.

    Z góry dziękuję za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Mito 155/200
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cześć.
    Nie wiem czy sterownik silnika wykorzystuje dane z tego samego czujnika temperatury cieczy chłodzącej , co wskaźnik w zegarach , ale jeżeli tak , to zimny silnik będzie miał podawaną złą dawkę paliwa. Na ciepłym będzie odpalał. Może ktoś bardziej obeznany w temacie się jeszcze wypowie.

Podobne wątki

  1. [156] problem z pierwszym odpaleniem auta na zimnym silniku
    Utworzone przez JaJaroslaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2019, 18:28
  2. [159] Skoki temperatury i problem z odpaleniem
    Utworzone przez dawid221 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-08-2019, 22:28
  3. Problem z odpaleniem auta+z zamkiem centralnym
    Utworzone przez xzaar w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 22:57
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 16:53
  5. Problem z odpaleniem auta 2.4JTD
    Utworzone przez skinnerpl w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 14:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory