Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Temat: Pedał sprzęgła, opór przy wciskaniu

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jak bierze od samej podłogi a pedał wykonuje "cały skok" i nie jest opadnięty to tarcza jest już cienka, słoneczko podjechane, pewnie już luz na docisku, i przytarta dźwignia. Jednym słowem - wymiana. Jak pojeździsz dłużej to pewnie i wysprzęglik puści bo ma trzy razy cięższą robotę do wykonania.
    Mądry jestem bo poleciał mi wysprzęglik i profilaktycznie zmieniłem też sprzęgło. Rozruszałem dźwignię w skrzyni, nasmarowałem, wymieniłem płyn hamulcowy i efekt jest taki jakby pedał sprzęgła do niczego nie był podłączony Od dwóch dni na nowo uczę się jeździć.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #22
    topola
    Gość

    Domyślnie

    no podepne sie pod ten temat, chociaż wszyscy zalecacie wymianę sprzęgła ale ja u siebie nie widzę objawów uszkodzenia, a dokładnie biegi wchodza normalnie i sprzęgło łapie tak jak w każdym innym aucie z tą róźnicą że cięzko chodzi ... aby weliminować sprzegło to wypadało by odpowieetrzyć wysprzęglik, wymienić płyn i spsikać spręzynkę jeszcze jakieś pomysły, może problem jest w samej mechanice pomiędzy sprzęgłem a nogą ???

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz zintegrowanego wysprzęglika (jest na skrzyni) to problem często leży w dźwigni. Stary zabrudzony i zapieczony smar. Niestety dostęp tylko po zdjęciu skrzyni, a jak już zdjęta to ze względu na koszty warto wymienić sprzęgło (jeżeli alfa ma służyć dość długo)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #24
    matrix
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinol156 Zobacz post
    ja mam bardzo duzy opor na sprzegle ale co dziwne bierze ono od samej podlogi i biegi wchodza leciutko, nic nie slizga, co wy na to?
    sprzeglo do wymiany?
    dodam ze przy zmianie biegow i w czasie puszczania sprzegla slychac odglos jakby flakowata opona przetoczyla sie przez asfalt takie "chłeee chłeee"

    Podpinam sie pod temat - też pare razy usłyszałem te "chłeechłeee" ))) na wstecznym, odgłos nie ukrywam dziwny, o co chodzi???????

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Ostrwiec Św
    Auto
    156 - 1.9 JTD - 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Sądzę, że wina może leżeć po stronie przewodów łączących wysprzęglik oraz siłownik. wg ePer są gumowe, wielokrotnie doświadczyłem że taki przewód potrafi się rozwarstwić co skutkuje nieprawidłową pracą.

    Moje sprzęgiełko ma przejechane 130 kkm. Ile daje radę wytrzymać w JTD??
    W wciskanie sprzęgła przypomina walkę z mechaniką, noga boli po jeździe w mieście. jestem zniesmaczony taką pracą.

    M.
    Ostatnio edytowane przez AlfaBravo ; 08-10-2010 o 21:34

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    jestem po wymianie sprzegła wszystko ok ale chechłanie nie ustało. Dochodzi od strony skrzyni biegow, kumpel w Alfie z tym silnikiem ma tak samo, tez ma lekko zapadniety pedal sprzegla tak jak ja, slyszalem ze opadniety pedal jest spowodowany wyrobiona pompa sprzegla przy pedale, czy taki stan pompy moze powodowac to "chechłanie"?

    u mnie slychac to przy puszczaniu sprzegla po wrzuceniu 1 i 2 biegu.

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    ha, a ja z tym walczyłem tyle czasu, w międzyczasie zmieniłem sprzęgło - komplet i dwumas i nadal zero poprawy, co się okazało winne dziwnego zachowywania się pedału sprzęgła była pompa sprzęgła! ale nie sama w sobie - ale jej mocowanie do pedału - jest tam tulejka i gumka - gumka sparciała i kawałek po kawałku wylatywał po drobince powodując uszczerbek, powodowało to dziwne dźwięki, i dziwne zachowania pedału - takie jak opisujecie.
    Łatwo to sprawdzić wystarczy zdjąć blokadę ze sworznia pedału i zsunąć ramię pompki, gumka będzie wtedy widoczna, u mnie była poszczerbiona i sucha, w nowej pompie była cała w zielonym smarze - może stąd WD40 niektórym pomaga... u mnie było za późno ze względu na uszczerbek w gumie;(

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Ostrwiec Św
    Auto
    156 - 1.9 JTD - 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Koledzy,

    Czy to dziwne zachowanie pedału sprzęgła polegało na chrobotaniu czy na oporze podczas wciskania tj. twardy pedał po kilku km po rozgrzaniu silnika, sądzę że dobrze byłoby uściślić o jakiej usterce rozmawiamy ? W przeciwnym razie nie dojdziemy do ładu

    M.
    Ostatnio edytowane przez AlfaBravo ; 09-10-2010 o 09:47

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciastek Zobacz post
    ha, a ja z tym walczyłem tyle czasu, w międzyczasie zmieniłem sprzęgło - komplet i dwumas i nadal zero poprawy, co się okazało winne dziwnego zachowywania się pedału sprzęgła była pompa sprzęgła! ale nie sama w sobie - ale jej mocowanie do pedału - jest tam tulejka i gumka - gumka sparciała i kawałek po kawałku wylatywał po drobince powodując uszczerbek, powodowało to dziwne dźwięki, i dziwne zachowania pedału - takie jak opisujecie.
    Łatwo to sprawdzić wystarczy zdjąć blokadę ze sworznia pedału i zsunąć ramię pompki, gumka będzie wtedy widoczna, u mnie była poszczerbiona i sucha, w nowej pompie była cała w zielonym smarze - może stąd WD40 niektórym pomaga... u mnie było za późno ze względu na uszczerbek w gumie;(
    To brzmi dosyć logicznie.
    Ja również borykam się z tym problemem, a wczoraj znalazłem na podłodze w okolicach pedału okrągły kawałek gumy, który nie wiedziałem skąd się wziął.

    Jeżeli jesteś zorientowany, wystarczy kupić tą gumę czy należy wymienić całą pompę sprzęgła?

  10. #30
    0czko
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaBravo Zobacz post
    Koledzy,

    Czy to dziwne zachowanie pedału sprzęgła polegało na chrobotaniu czy na oporze podczas wciskania tj. twardy pedał po kilku km po rozgrzaniu silnika, sądzę że dobrze byłoby uściślić o jakiej usterce rozmawiamy ? W przeciwnym razie nie dojdziemy do ładu

    M.
    U mnie dziwne zachowanie polagało na "dodatkowym" oporze podczas wciskania - mniej więcej w połowie skoku pedału, tak jakby na drodze ruchu pedału przyblokowywał go jakiś gumowy element. U mnie WD40 pomogło choć ostatnio problem powoli powraca. To co opisuje kolega Ciastek może mieć miejsce, jeżeli gumka jest już sparciała, nie jest już tak elastyczna, dlatego pracuje twardo, skokowo.
    Dzwięków, typu chrobotanie nie stwierdziełem.

Podobne wątki

  1. [159] Szuranie przy pedale sprzęgła przy wciskaniu
    Utworzone przez Kamil Wójcik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 19:41
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 11:22
  3. [159] Pedał sprzęgła - klikanie przy wciskaniu
    Utworzone przez Nemrak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 11:59
  4. [146] przy wciskaniu sprzęgła...
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 00:12
  5. [164] pedał hamulca gwizda przy wciskaniu
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory