Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Sprężarka klimy włącza/wyłącza się, co jest?

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    nie słuchaj takich bzdur. jak się nie zna to niech się za to nie bierze. prawdopodobnie napełnił ci zbyt dużo czynnika i dlatego nie chodzi ci przy wyższych temperaturach zewnętrznych.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Tak po krotce to inna ilość czynnika wchodzi do wersji przed liftowej i poliftowej. Nie jestem pewien czy to tyczy się też liftu środka po 2001 ale pewnie tak skoro miał już filtr kabinowy pod deska. Miałem to samo jak mi nabili za dużo czynnika w roczniku 2004. 650 jest chyba przed liftem. Nie pamiętam ile po lifcie ale mniej. Było już o tym na forum. Możecie sobie zobaczyć mój filmik na you tube z problemem www.youtube.com/watch?v=pGZ2uLtByjg
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  3. #13
    base
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za pomoc, czytałem o tym problemie w innych postach , ale nie pasowało mi to, że przy niższych temperaturach działa sprawnie...na dniach jadę zmniejszyć ilość czynnika. Jak by ktoś pamiętał ile ma być dokładnie dla wersji z liftem wewnętrznym to bede wdzięczny Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał base Zobacz post
    Jak by ktoś pamiętał ile ma być dokładnie dla wersji z liftem wewnętrznym to bede wdzięczny
    Różne książki różnie podają. Z maszyny Boscha wyszło, że 500g, a fiat podaje niby 550g wiec można przyjąc że od 500 - 550g max. po lifcie środka. Ja mam 500g nabite i mrozi ręce ładnie do tego wyczyszczona chłodnica klimy i jest różnica.

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    jeśli masz osuszacz w błotniku to wchodzi 650g a jeśli na skraplaczu to wchodzi 550g ale już ci spece powiedzą gdzie go masz a jeśli nie będą wiedzieć to uciekaj od nich i jedź do tych co się znają.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiwix Zobacz post
    aha, po ilu się powinien włączyć wentylator? bo sprężarka pracuje cyklicznie a wentylator sie nie włącza a chyba jest odpowiedzialny za ciśnienie
    Teraz od innej strony niż wszyscy. Wentylator załącza się zaraz po uruchomieniu klimy,skoro nie załącza Ci się wentylator (jak wspomniałeś) być może to jest powodem wyłączania kompresora. Ja tak miałem identycznie jak po nabiciu klimy z nieznanych przyczyn miałem poluzowaną kostkę na silniku wentylatora. Sprężarka włączała się ale przy próbie (nieudanej) uruchomienia wentylatora wyłączała się i tak w kółko.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    Teraz od innej strony niż wszyscy. Wentylator załącza się zaraz po uruchomieniu klimy,skoro nie załącza Ci się wentylator (jak wspomniałeś) być może to jest powodem wyłączania kompresora. Ja tak miałem identycznie jak po nabiciu klimy z nieznanych przyczyn miałem poluzowaną kostkę na silniku wentylatora. Sprężarka włączała się ale przy próbie (nieudanej) uruchomienia wentylatora wyłączała się i tak w kółko.
    Nie załącza sie bezpośrednio po włączeniu klimatyzacji, lecz gdy dojdzie do wzrostu ciśnienia w układzie, a za tym temperatury na chłodnicy, włącza sie i wyłącza 1 bieg wentylatora wg. potrzeby. Czasami jest tak, że temp. oscyluje ok. 35st. wyłączysz silnika a wentylator jeszcze przez chwile pracuje.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Dokładnie,wentylator nie załącza się jednocześnie z dotknięciem guzika klimy Jednak zaraz po jej włączeniu,nie sprawdzałem stoperem. Tak jak piszesz "po wzroście ciśnienia,a za tym wzrostu temp. w układzie" więc jakieś 2 minuty po odpaleniu zimnego silnika lub praktycznie natychmiast po włączeniu klimy na ciepłym.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielawa - Ateny- Lublin
    Auto
    Kiedyś 156 3.0 V6 aktualnie 159 1.9 16v
    Postów
    331

    Domyślnie

    Ja tak mam w BMW i odpowiedzialny za to jest nie zalaczajacy sie wiatrak klimy. W miescie klima przerywa, ale na trasie chlodzi caly czas.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar muckers
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    Teraz: Chrysler Pacifica 3.5L LPG 2004 AWD. Poprzedni:Alfa 156 1.9 JTD 16V 2003 SW
    Postów
    39

    Domyślnie

    Mam Alfe po lifcie i wymieniałem sobie czynnik gdyż już słabo dawała klima. Z początku nabiłem 650g na próbę i klima dawała wspaniały efekt w środku, tylko się wentylatory na drugi bieg za chwilę włączały, co z góry uznałem za błąd, więc spuściłem do 550g i jest ok

Podobne wątki

  1. 1.8 TS sprężarka klimatyzacji się NIE WYŁĄCZA
    Utworzone przez umil w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 16:53
  2. [159] sprężarka klimy włącza się na chwile
    Utworzone przez kostek_ak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 20:20
  3. [156] Nie włącza się wentylator i sprężarka klimy
    Utworzone przez Jerol w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 20:46
  4. Nawiew wyłącza się i włącza
    Utworzone przez singletwin w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 19:10
  5. Plama pod autem- gdzie jest sprężarka klimy
    Utworzone przez kylo1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory