Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: czujnik polozenia rozrzadu czy jak tam)

  1. #1
    altiplano
    Gość

    Domyślnie czujnik polozenia rozrzadu czy jak tam)

    koledzy-dzis bylem na diagnostyce poniewaz od 2 dni pali sie kontrolka wtrysku -marchewka a auto jezdzi ok tak wiec komputer pokazal mi awarie czujnika walkow rozrzadu czy jakos tak- kto wie czy to grozne podczas jazdy? ile kosztuje teki czujnik i czy trudno go wymienic?

    ---------- Post dodany o godzinie 18:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:34 ----------

    wydruk z komputera pokazuje kod P0340 phase sensor

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lubasz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm automat 2013r.
    Postów
    185

    Domyślnie

    Czujnik położenia wałka rozrządu znajduje się pod kołem pasowm wałka zaworów wydechowych. Z wymianą czujnika związany jest demontaż paska rozrządu i w/w koła pasowego. jeżeli czujnik ten jest uszkodzony to nie działają zmienne fazy rozrządu, auto będzie słabiej przyśpieszac. Uszkodzenie tego czujnika nie grozi uszkodzeniem silnika.
    wal_kon

  3. #3
    atanek1970
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co sie orientuje to koszt sto pare zlotych ale kupuj tylko oryginal, a wymienisz go tylko przy wymianie rozrzadu

  4. #4
    altiplano
    Gość

    Domyślnie

    co znaczy ze wymienie go tylko przy wymianie rozrzadu? tzn od razu trzeba caly rozrzad wymieniac??????????jaki to koszt?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał atanek1970 Zobacz post
    Z tego co sie orientuje to koszt sto pare zlotych ale kupuj tylko oryginal, a wymienisz go tylko przy wymianie rozrzadu
    Za "sto parę złotych" to sobie możesz kupić czujnik wału korbowego - dokładnie ok. 120 zł.
    Natomiast oryginalny czujnik halla (czyl tzw. czujnik wałka rozrządu) do TS-a kosztuje ok. 500 zł.
    Można kupić tańszy zamiennik produkcji EPS za ok. 250 zł, ale nie polecam.
    Już wymieniłem 2 takie czujniki, a kupowałem w sklepie nowe - to są zwykłe buble.

    ---------- Post dodany o godzinie 19:50 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:47 ----------

    Cytat Napisał altiplano Zobacz post
    co znaczy ze wymienie go tylko przy wymianie rozrzadu? tzn od razu trzeba caly rozrzad wymieniac??????????jaki to koszt?
    Rozrządu wymieniać nie musisz, jeśli masz dopiero co wymieniony.
    Natomiast jeśli rozrząd jest już stary to będziesz miał okazję połączyć wymianę czujnika z wymianą rozrządu i nie będziesz płacił 2 razy za praktycznie tę samą robotę.

    ---------- Post dodany o godzinie 19:51 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:50 ----------

    Cytat Napisał wal_kon Zobacz post
    Czujnik położenia wałka rozrządu znajduje się pod kołem pasowm wałka zaworów wydechowych. Z wymianą czujnika związany jest demontaż paska rozrządu i w/w koła pasowego. jeżeli czujnik ten jest uszkodzony to nie działają zmienne fazy rozrządu, auto będzie słabiej przyśpieszac. Uszkodzenie tego czujnika nie grozi uszkodzeniem silnika.
    Z tego, co wiem to nawet bez sygnału z tego czujnika wariator jest sterowany przez ECU i zmienne fazy działają.

  6. #6
    altiplano
    Gość

    Domyślnie

    w sierpniu wymienialem wariator i pompe wodna jak byc ile kosztuje sama wymiana tego czujnika halla?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cena za samą wymianę czujnika będzie zbliżona do wymiany paska rozrządu z wariatorem.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Pamiętaj żeby wymienić pasek rozrządu!! (trzeba wymieniać po każdym zdjęciu)!! Jeśli masz 2,0 to masz jeszcze pasek od wałków balansujących..

    EDIT: dobra widzę że masz 1,8 więc nie masz wałków balansujących.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalepwa Zobacz post
    Pamiętaj żeby wymienić pasek rozrządu!! (trzeba wymieniać po każdym zdjęciu)!! Jeśli masz 2,0 to masz jeszcze pasek od wałków balansujących..

    EDIT: dobra widzę że masz 1,8 więc nie masz wałków balansujących.
    Mimo wszystko nie podzielam zdania kolegi z tą wymianą paska po każdym demontażu.
    Jeśli pasek jest nowy i dobry to nie znajduję uzasadnienia do jego wyrzucania.
    Sam niedawno założyłem ponownie swój pasek, na którym przejechałem ok. 10 tys. km.
    Ta opinia bierze się z warsztatów, które w słusznej sprawie ochrony własnych interesów zawsze powinny założyć nowy pasek po jego demontażu.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę koszt samego paska skłaniam się do opinii warsztatów, co prawda sensownego uzasadnienia nie znam ale tak robię. Gumy nigdy 2 razy nie używam.
    Moje zdanie i moje widzimisię. Oszczędność żadna a spokój bezcenny.

Podobne wątki

  1. Czujnik polozenia walu JTD 115 KM
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 18:13
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 19:26
  3. [146] czujnik polozenia wału
    Utworzone przez ja4777 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2010, 21:21
  4. Czujnik polozenia przepustnicy
    Utworzone przez bassman w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2006, 18:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory