Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: Zakup 156 z 2000- 2001r tylko z jakim motorem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    03' 156 1.9 JTD
    Postów
    33

    Domyślnie Zakup 156 z 2000- 2001r tylko z jakim motorem

    Witam, jestem tutaj nowy, lecz już trochę przestudiowałem Wasze forum ale postanawiam się zapytać osobiście. Otóż chcę kupić alfę rok produkcji 2000-2001 może 02. Głównie chciał bym byście mi powiedzieli jaki silnik najlepiej wybrać jeżeli chodzi o kwestię gazu. Mam zamiar kupić alfę z silnikiem 1.8 - 2.0 ale bardziej ten 2.0 bym preferował mówię tutaj o 16v. Czytałem, że *najlepiej kupić 2,5 ale spalanie jak dla mnie zaduże, dystans jaki przemierzam do pracy to 14km więc nawet by się dobrze nie rozgrzał. Diesel też raczej chyba odpada bo z tego co czytałem silniki ok ale te turbiny itd... Auto będzie miało już 12 lat więc wszystko się może zdarzyć a koszty napraw diesla wiadomo, że są wyższe. Tak więc najbardziej pasował by mi 2.0 Ts tylko również tutaj gdzieś się doczytałem "że do gazu to tak średnio", "wypalające się panewki" itd... Chciałbym byście mi doradzili czy warto kupić takiego 2.0 Ts i zainstalować w nim gaz oraz na co szczególnie zwrócić uwagę*przy zakupie auta z takim właśnie silnikiem. Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Popciu Zobacz post
    Witam, jestem tutaj nowy, lecz już trochę przestudiowałem Wasze forum ale postanawiam się zapytać osobiście. Otóż chcę kupić alfę rok produkcji 2000-2001 może 02. Głównie chciał bym byście mi powiedzieli jaki silnik najlepiej wybrać jeżeli chodzi o kwestię gazu. Mam zamiar kupić alfę z silnikiem 1.8 - 2.0 ale bardziej ten 2.0 bym preferował mówię tutaj o 16v. Czytałem, że *najlepiej kupić 2,5 ale spalanie jak dla mnie zaduże, dystans jaki przemierzam do pracy to 14km więc nawet by się dobrze nie rozgrzał. Diesel też raczej chyba odpada bo z tego co czytałem silniki ok ale te turbiny itd... Auto będzie miało już 12 lat więc wszystko się może zdarzyć a koszty napraw diesla wiadomo, że są wyższe. Tak więc najbardziej pasował by mi 2.0 Ts tylko również tutaj gdzieś się doczytałem "że do gazu to tak średnio", "wypalające się panewki" itd... Chciałbym byście mi doradzili czy warto kupić takiego 2.0 Ts i zainstalować w nim gaz oraz na co szczególnie zwrócić uwagę*przy zakupie auta z takim właśnie silnikiem. Pozdrawiam serdecznie.
    Kup sobie 1.9 JTD 115KM i nie świruj z turbinami. Koszt wymiany turbiny w JTD to 1/3 kosztu remontu TS-a.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    03' 156 1.9 JTD
    Postów
    33

    Domyślnie

    Nie świruj z turbinami hehe nie świruję tylko przytaczam to co część z Was napisała. Zawsze mnie się dźwięk dieselka podobał tylko jak cos mi przy nim walnie to koszty wielkie. Myślałem o alfie z przedziału 8-10k zł. Diesla za dobrego to chyba nie kupię. A dlaczego mówisz że nie tego TS? co z nimi jest nie tak?. Tak jak powiedziałem kupił bym samą benzynę i zamonotował w nim gaz, bo juz raz się sparzyłem gdy kupiłem auto z zainstalowanym gazem.*

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 01'
    Postów
    97

    Domyślnie

    Wrzuć w wyszukiwarkę forum przykładowo frazę 'twin spark panewki' i będziesz więcej wiedział. To nie są bezobsługowe silniki jak 8v Opla, do tego gaz nie polepsza statystyk. Dobrze kupiony na pewno Cię nie zrujnuje, ale trafić minę dużo łatwiej.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar mario1942
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Stuttgart
    Auto
    GTV PH3 3.2 V6
    Postów
    144

    Domyślnie

    Posłuchaj użytkowników TS-a. Swego czasu była to nowoczesna konstrukcja... A co za tym idzie, teraz jest ciężka w eksploatacji.
    Koszty są duże. Weź pod uwagę konieczność zrobienia rozrządu z wariatorem (ponad 1000 zł), kupna świec platynowanych NGK. A po tym wszystkim przekręci Ci panewkę i koniec, masz remont całości. Poza tym taka konstrukcja w gazie - to po prostu muszą być kłopoty. Oczywiście są wyjątki nawet na tym forum. Ale po co ryzykować? V6 bardziej sie nadaje do gazu - ale tak jak zauważyłeś - nawet by się nie nagrzał.
    Z tego jeden wniosek: dozbieraj i kup jtd-ka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    03' 156 1.9 JTD
    Postów
    33

    Domyślnie

    Ok, dziękuję Wam bardzo za pomoc w wyborze benzyniaka.* Co do diesla to z tego roku co będę chciał kupic napewno przebiegi są w okolich 200 000km wiadomo może trochę mniej, może więcej. *Jakiego tego dieselka polecacie? oczywiście mówimy o 1.9. Jak odróżnić 105km od 115km aby nie zostać oszukanym przy zakupie i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego dieselka co polecacie?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Nie zakładaj silnika na mazut , szukaj V6 a nie będziesz żałował ani jednej złotówki wydajen na samochód
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    03' 156 1.9 JTD
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Nie zakładaj silnika na mazut , szukaj V6 a nie będziesz żałował ani jednej złotówki wydajen na samochód
    Na "mazut" przyznam się, że nie za bardzo rozumiem. V6 no napewno fajny ale tak jak pisałem zastanawiam się na 2.0 do gazu z tego co chłopaki mi piszą to lepiej 1.9 JTD i sądzę że chyba mają rację.
    1.Tylko jak odróżnić zajeżdżonego od takiego którym sobie spokojnie pojeżdżę.
    2. Wiem, że są jeszcze JTDM ale szukam takiego silnika aby był mniej awaryjny tzn, może mniej elektroniki, czy od mają dwumas? który lepszy i dlaczego.

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Popciu Zobacz post
    Co do diesla to z tego roku co będę chciał kupic napewno przebiegi są w okolich 200 000km wiadomo może trochę mniej, może więcej.
    mniej ---
    ale to nic złego jeżeli stan techn. będzie ok
    to pojeździ jeszcze długo








  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Popciu Zobacz post
    Ok, dziękuję Wam bardzo za pomoc w wyborze benzyniaka.* Co do diesla to z tego roku co będę chciał kupic napewno przebiegi są w okolich 200 000km wiadomo może trochę mniej, może więcej. *Jakiego tego dieselka polecacie? oczywiście mówimy o 1.9. Jak odróżnić 105km od 115km aby nie zostać oszukanym przy zakupie i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego dieselka co polecacie?
    Nie patrz na konie, tylko na stan i wyposażenie auta.
    W dowodzie masz moc więc tak odróżnisz, a jak ktoś chce Cię zrobić w ciula, to i tak Cię zrobi (był tu przypadek, że ktoś się dowiedział się, że ma 1.4 w 156 dopiero przy okazji jakiejś zwałki).
    200 tys. to pikuś dla normalnie eksploatowanego JTD, a w rocznikach, jakie bierzesz pod uwagę, to raczej norma, niż wyjątek.
    Jak chcesz dobrze kupić to musisz mieć pod ręką kogoś, kto się orientuje w Alfie, komputer i najlepiej miernik. No i zachować zdrowy rozsądek - 10 razy obejrzeć, raz kupić.

    ---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:53 ----------

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Nie zakładaj silnika na mazut , szukaj V6 a nie będziesz żałował ani jednej złotówki wydajen na samochód
    Napisał przecież, że ma być tanio.
    A Ty z V6 wyjeżdżasz.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy. Kręci tylko do 2000 tys obrotów.
    Utworzone przez Siner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2021, 21:49
  2. Zakup AR 156 2.0 TS (2000) i małe problemy
    Utworzone przez Yoddha w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 12:34
  3. Alfa Romeo 156. Z jakim motorem? Proszę o porady i wasze sugestie
    Utworzone przez Narez w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory