Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: świecąca się kontrolka poduszek - walka trwa :) gdzie wyjście diagnostyczne do absu?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar raflooldz
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 TS
    Postów
    54

    Domyślnie świecąca się kontrolka poduszek - walka trwa :) gdzie wyjście diagnostyczne do absu?

    Mam problem ze świecącą kontrolką od poduch. Nie wiem czy to prawda, ale ponoć powinna ona (tak jak w przypadku aktywnego błędu z marchewką), na chwilkę znikać i się pojawiać dopiero na stałe, kilka sekund po załączeniu zapłonu. Jednak nie ma tego mrugnięcia i świeci cały czas. Próbowałem się połączyć za pomocą interfejsu oraz programów FiatEcuScan i DnEcuDiag (dawny alfadiag) oraz KWP71 - bezskutecznie. Oczywiście podłaczam się w dobre miejsce, nad schowkiem pod tym pasem tapicerki.

    Dodam też, że z silnikiem interfejs łączy się z silnikiem (FiatEcuscan nie łaczy na odpalonym, DnEcuDiag działa zarówno na odpalonym, jak i na zgaszonym), więc jest sprawny.

    Może coś źle robie ale już sam nie wiem. Przełączam na interfejsie na AirBag i wybieram z listy MY97 ale dostaje komunikat z błędem. Mam tylko poduszke kierowcy jak coś a autko jest z połolwy 99 roku.

    Czy ktoś z Was z tym walczył? Gdzie jeszcze szukać przyczyny i co sprawdzać? I do czego służy przycisk pod fotelem kierowcy?

    I ostatnie pytanie, gdzie jest wyjście diagnostyczne do ABS'u ? W ogóle mi nie zapala sie jego kontrolka na zapłonie - to dobrze?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam aby połączyć się ze sterownikiem poduszek potrzebna jest odpowiednia wersja interfejsu albo przeróbka posiadanego. Było coś jakiś czas temu przy okazji omawiania samego AlfaDiag'a. Coś mi świta, że mogło to być w dziale "Zrób To Sam"
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Przemeus128
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Suchowola
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 115 km
    Postów
    190

    Domyślnie

    a u mnie 145 nawet po przekreceniu kluczyka nawet ta dioda sie nie zaswieci he i nie wiem czy tak powinno byc

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Jeśli używasz interfejsu z przełącznikiem, a do alfy podłączasz się przez tego typu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6425729_2.bak.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	48.1 KB
ID:	57732 przejściówkę, to niezależnie od tego czy wpinasz się w ECU, ABS czy SRS musisz zostawić przełącznik na PIN7 czyli ECU, KKL czy jak on tam będzie opisany. Przełącznikiem zmieniasz tylko "aktywny" pin we wtyku interfejsu, a przejściówka zazwyczaj zrobiona jest na sztywno właśnie z 7.

    ABS jest na lewym (od strony kierowcy) kielichu, a ECU na prawym.
    Ostatnio edytowane przez Marian Muh ; 30-05-2012 o 18:49

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    powiem tak u mnie w połączeniu z wybranym modelem czyli 146 i rok nie działało dopiero jak wybrałem w opcjach FES inny model 146 to się połączył i mogłem skasować błąd poduszki, co do świecącej kontrolki jak nie możesz sie połaczyć ze sterownikiem to jak szukanie igły w stogu siana, może uszkodzony sterownik jak się nie można podłaczyć, może zły program, a może jak instalowałeś radio to coś sie rozłączyło bo przecież sterownik jest pod radiem... Ja używam kabla bez przełącznika bo mając przejściówkę nie musze mieć przełącznika, no ale to wszystko zalezy od tego jaki masz kabel, jak twój kabel łączy sie z silnikiem, to wydaje mi sie że powinien normalnie łaczyć i z poduszkami.
    A co do kontrolek to jak wszystko działa jak należy to po przekreceniu kluczyka zapalają sie kontrolki takie jak olej, ładowanie,marchewa, poduszki, abs i czerwony wykrzyknij ten od hamulca,a i jeszcze kluczyk, po chwili pierwszy gaśnie kluczyk, potem marchewa, poduchy i abs z wykrzyknikiem i wtedy uruchamiam auto
    Ostatnio edytowane przez alfaradek146 ; 30-05-2012 o 20:59
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Przemeus128
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Suchowola
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 115 km
    Postów
    190

    Domyślnie

    własnie u mnie nie zapala sie ani od ABSu i poduszek powietrznych ;( i nie wiem o co tu chodzi

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaradek146 Zobacz post
    Ja używam kabla bez przełącznika bo mając przejściówkę nie musze mieć przełącznika, no ale to wszystko zalezy od tego jaki masz kabel, jak twój kabel łączy sie z silnikiem, to wydaje mi sie że powinien normalnie łaczyć i z poduszkami.
    Chyba zagmatwałem. Tak jak piszesz przełącznik pinów nie jest potrzebny do poduszek w 145, ale jeśli go mamy to w każdej innej pozycji niż pin 7 nie będzie połączenia między 3 pinową wtyczką a interfejsem.

    Co do kontrolek proponuje zacząć od żarówek w zegarach, ot najprostsza metoda ukrywania niedomagań ABSu i poduszek przed sprzedażą.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Niestety z tmi żarówkami nie jest tak prosto bo w zegarach Alfa zamontowała diody led i trzeba sie troszkę nagimnastykować żeby wlutować diody na nowo. LED 5mm okrągłanajlepiej standardowa żadna super jasna czy inny badziew, niestety u mnie też musiałem wlutować bo jakiś baran diode od poduch mi wycioł
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  9. #9
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Cytat Napisał raflooldz Zobacz post
    Mam problem ze świecącą kontrolką od poduch. Nie wiem czy to prawda, ale ponoć powinna ona (tak jak w przypadku aktywnego błędu z marchewką), na chwilkę znikać i się pojawiać dopiero na stałe, kilka sekund po załączeniu zapłonu. Jednak nie ma tego mrugnięcia i świeci cały czas. Próbowałem się połączyć za pomocą interfejsu oraz programów FiatEcuScan i DnEcuDiag (dawny alfadiag) oraz KWP71 - bezskutecznie. Oczywiście podłaczam się w dobre miejsce, nad schowkiem pod tym pasem tapicerki.

    Dodam też, że z silnikiem interfejs łączy się z silnikiem (FiatEcuscan nie łaczy na odpalonym, DnEcuDiag działa zarówno na odpalonym, jak i na zgaszonym), więc jest sprawny.

    Może coś źle robie ale już sam nie wiem. Przełączam na interfejsie na AirBag i wybieram z listy MY97 ale dostaje komunikat z błędem. Mam tylko poduszke kierowcy jak coś a autko jest z połolwy 99 roku.

    Czy ktoś z Was z tym walczył? Gdzie jeszcze szukać przyczyny i co sprawdzać? I do czego służy przycisk pod fotelem kierowcy?

    I ostatnie pytanie, gdzie jest wyjście diagnostyczne do ABS'u ? W ogóle mi nie zapala sie jego kontrolka na zapłonie - to dobrze?

    Ja też mam problem z podłączeniem się do sterownika poduchy, kabelek mam od Viakena i FES nie chce się połączyć... A innych programów nie mogę skonfigurować... Po przekręceniu kluczyka świeci cały czas, nie zgaśnie nawet na chwilę i to jest raczej normalne.

    Co do ABS'u to działa Ci on w ogóle czy nie? Jeśli nie działa to znaczy że ktoś coś kombinował z zegarami bo powinna się normalnie zapalić po przekręceniu kluczyka i po chwili zgasnąć a jeśli jest błąd to powinna się świecić cały czas. A jak Ci ABS działa to może być dioda spalona. Trochę namieszałem ale chyba załapiesz xD
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

Podobne wątki

  1. Świecąca kontrolka poduszek alfa romeo 156
    Utworzone przez dawidoo2375 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 09:47
  2. Świecąca kontrolka poduszek powietrznych
    Utworzone przez michal452 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 18:18
  3. Świecąca kontrolka poduszek
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 17:11
  4. Gdzie znajduje się gniazdo diagnostyczne od poduszek?
    Utworzone przez lisek30 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 19:04
  5. 156/1.8.106kw-walka trwa,ale sie nie poddam
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory