Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: 1.9 multijet nirówna praca i biały dym przy odpalaniu

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur76 Zobacz post
    Ten silnik odpali bez problemu bez świec przy paru stopniach mrozu, więc twoja teoria jest, hmmm, nietrafiona?
    To po co w JTD świece panie praktyku? Ja napisałem jak to działa a nie w jakich warunkach. Paczymy co czytame a pozniej z postem trafiame panie snajper od trafnych teorii

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    To po co w JTD świece panie praktyku? Ja napisałem jak to działa a nie w jakich warunkach. Paczymy co czytame a pozniej z postem trafiame panie snajper od trafnych teorii
    Zaopatrz się w jakiś edytor tekstu lub zmień przeglądarkę, trudno cokolwiek zrozumieć z tego bełkotu: paczymy, czytame, trafiame. A snajperem jestem niezłym, mam dwie córki (prześliczne) Pozdrawiam, bez złośliwości

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur76 Zobacz post
    Zaopatrz się w jakiś edytor tekstu lub zmień przeglądarkę, trudno cokolwiek zrozumieć z tego bełkotu: paczymy, czytame, trafiame. A snajperem jestem niezłym, mam dwie córki (prześliczne) Pozdrawiam, bez złośliwości
    Za to twoje posty wnoszą dużo do tematu Jak silnik odpala na mrozie bez świeć to po co są wogóle świece w samochodzie? Skończ nabijać sobie posty bezsensownymi komentarzami które nie wnoszą nic do tematu i rozwiązania problemu, wyjdź z intelektualnej doliny i czytaj ze zrozumieniem. Jeżeli nie dotarło to przeczytaj to z 10 razy i 20 razy przemyśl co przeczytałeś może zrozumiesz, i dzieci w to nie mieszaj bo są lepsi od ciebie .

    A to że napisałem żeby sprawdził moduł grzania świec to napisałem z własnego doświadczenia. Objawy identyczne i okazało się że najpierw padły świece a kilka miesięcy później moduł grzania świeć.

    pozdro & poćwicz
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 27-07-2012 o 20:44

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    To po co w JTD świece panie praktyku?
    Teoretyków mamy jak widac wielu
    Tak w skrócie to najważniejsze zadania dla świec żarowych w naszych jtd:
    - oczywiscie ogrzanie komory spalania, w celu ułatwienia rozruchu
    - świece żarowe (jak twierdzi sam producent) w tych silnikach są równiez po to aby, podczas zimnego startu komora spalania osiągnęła żądaną temperature (nie pamiętam dokładnie ile), co wpływa na obniżenie toksycznosci spalin, a w szczególnosci zawartosci w nich Nox.
    - jak równiez do pełniejszego i lepszego dopalenia mieszanki podczas rozruchu - patrz wyżej
    - świece mogą byc również w niektórych wypadkach załączone przez sterownik, gdy np. komora spalania nadmiernie sie wychłodzi. Zdarzyc sie tak może, gdy np. długo hamujemy silnikiem lub gdy jedziemy ze znacznego wzniesiania i również hamujemy silnikiem (obroty dla hamowania silnikiem gdy silnik nie pobiera paliwa to min 1400obr/min)
    - nie jestem również do końca pewien, ale śmiem twierdzic iż świece dostają napiecie ze sterownika nawet jak silnik jest gorący (wiadomo iż czas grzania w tedy jest skrócony do minimum), jak i gdy silnik jest zimny, a na zewnątrz mamy np. 30st.C - to musze dokładnie zbadac u siebie z czystej ciekawosci, bo np. słysze kliknięcie przekaźnika od świec żarowych, sprawdze też czy świece dostają napięcie. Również mnie interesuje, czy w rzeczywistosci świece dostają napięcie po np. uruchomieniu silnika, gdy tutaj również słychac kliknięcie przekaźnika chwile po uruchomieniu silnika (ale tutaj znow czas jest uzależniony od temperatury otoczenia jak i temp samego silnika).

    Chyba to wszystko co mi sie przypomniało. Będe musiał jeszcze rokminic ten temat, gdyż do dyspozycji mam aktualnie 3 auta z silnikami jtd

  5. #15
    bobomaniobo
    Gość

    Domyślnie

    Może ktoś polecić jakiś warsztat w warszawie od wtrysków?

  6. #16
    bobomaniobo
    Gość

    Domyślnie

    Wtryski są ok. Wyczyszczone i zamontowane na samochodzik. Niestety samochodzik nadal zachowuje się tak samo.

Podobne wątki

  1. [159] 2,4 JTDm Nierówna praca po odpalaniu gdy jest ciepło.
    Utworzone przez dominiq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 16:14
  2. Biały dym przy odpaleniu
    Utworzone przez kosiu w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:31
  3. Biały dym przy próbie odpalenia auta
    Utworzone przez Ukasz1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 09:38
  4. Nirówna praca silnika 2.4jtd - 166
    Utworzone przez krisss81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 13:29
  5. Zgrzyt przy odpalaniu.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 15:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory