Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: chrobotanie przy odpalaniu na klimie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie chrobotanie przy odpalaniu na klimie

    Witam, mam problem, dziś po odpaleniu auta przy klimie usłyszałem chrobotanie (stukanie o dużej częstotliwości) w okolicach paska alternatora sprężarki klimy itp, zaczyna chrobotać zaraz po załączeniu się sprężarki klimy i po paru sekundach ustaje, dziwne jest to, że jak odpalę auto bez klimy i po chwili ją włączę to nic nie słychać, podejrzewam, że to chrobotanie powstaje jak sprężarka przez chwilę obciąża układ paska, czy ktoś miał z Was taki problem i podzieli się spostrzeżeniami


  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar gechu
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    konin,bełchatów
    Auto
    156 1.8ts
    Postów
    335

    Domyślnie

    dla pewności zwal pasek i sprawdź rolki ,może już pompa ci pada




    Alfa, czyli walka serca z rozumem

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    Ściągnąłem pasek, wszystko jest napięte,jednakże wyczuwalny jest luz lewo-prawo przy odginaniu breszką koła pasowego wału, czy zużyte koło pasowe może wydobywać z siebie takie chrobotanie, dodam, że rano bez włączonej klimy na zimnym silniku chwilę pobrzęczało po odpaleniu silnika, po chwili ustało

    - - - Updated - - -

    Mam jeszcze pytanko, czy to normalne, że wyłącza się klima jak obciążam silnik w sposób popuszczam na chwile sprzęgło na pedale hamulca, wtedy najbardziej chrobocze

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAV1986
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Korczyna koło Krosna
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 KM 1999 r.
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam u mnie było słychać taki metaliczny dźwięk po odpaleniu i po chwili ustawał do tego pasek micro podskakiwał a winowajcą było koło pasowe wału korbowego zmieniłem na Dayco i jak ręką odjął cisza i spokój.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    sprawdzę koło w poniedziałek odkręcę, zobaczę co i jak, na forum pojawia się również diagnoza rolki alternatora, ona też może tak chrobotać ??

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    Koło jest w stanie agonalnym kupiłem nowe dayco w sobotę zakładam, zobaczymy czy pomoże

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar jarzyn
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    166 3.0 03, była 156 SW jtd
    Postów
    244

    Domyślnie

    Jak zdjąłeś to koło, żeby je pooglądać, to odpalałeś silnik, żeby sprawdzić jak bez niego śmiga? Pamiętaj też o nowym pasku, bo niesprawne koło dało mu pewnie ładnie w kość. I daj oczywiście znać jaki efekt po wymianie. Powodzenia

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    Bez niego jest cicho, oczywiście do operacji pójdzie nowy pasek skf. Zdam relacje w sobotę

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kiss1990
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl/ Dęborzyce / Pniewy /WLKP
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD i 2.4 JTD
    Postów
    78

    Domyślnie

    ja mialem podobny problem z napinaczem ktory wydawal takie dzwieki w podobnych momentach jakie opisujesz po wymianie byl spokoj na jakis czas bo nastepnie padlo sprzeglo alternatora jak juz bedziesz tam grzebal to sprawdz to tez bo po co pozniej znowu tam zagladac. pozdrawiam i powodzenia

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie

    ja też się podepnę pod temat Ostatnio pasek mico zaczął wydawać dziwne dźwięki, postanowiłem kupić nowy i wymienić. Pasek wymieniłem, ujechałem 300 m - chlapanie po masce, wyłączyłem silnik, otwieram maskę pasek rozszarpany, koło lata na wszystkie strony silnik po probie odpalenie trzęsie się jak ku**a na rozdrożu... xD dojechałem na swój warsztat z powrotem i nagle dowiedziałem się skąd brał się metaliczny gong przy odpaleniu... nowy pasek tak nąciągnał cały układ że wykończył do końca koło pasowe przy okazji samemu się rozwalając... Przez to wszystko jak ściągnąłem stary pasek i odpaliłem bez ładowania silnik przez chwile chodził jak od mercedesa 190 ..., na szczescie po paru metrach wrócił do normy... Kupiłem koło Dayco podwójnie utwardzone nowej konstrukcji i pasek SKF. Efekt bez porównania, odpala mięciutko, zero piszczenia. Mowa oczywiśce o 156 1.9 JTD. Pozdrawiam
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Była:
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000r
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 2001r
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2003r

    "Stropił się szatan i poczuł jak straszną jest dobroć, ujrzał jak piękną jest postać cnoty..."

Podobne wątki

  1. Chrobotanie przy odpalaniu auta
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 19:44
  2. Nie włącza się wentylator przy klimie
    Utworzone przez wojtaak w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 19:35
  3. [146] Chrobotanie przy puszczaniu pedału gazu
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 17:50
  4. chrobotanie przy ruszaniu
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 17:34
  5. Nie załacza sie wentylator przy klimie
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 12:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory