Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: środki do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał _jedrek_ Zobacz post
    a ja mam pytanie ciezko jest ten filtr wyciagnac do czyszczenia? Pewno trzeba sie zaopatrzyc w nowe uszczelki?

    Jaki plyn jest dobry do tego celu? No i czy sa jakies plusy takiej operacji?

    Uszczelka jest jedna i zostawiłem ja stara bo na nowa musiał bym czekać jeszcze ze dwa dni ale nie ma przedmuchów. musisz dać nowa opaskę skręcana na przewód do czujnika ciśnienia starej już nie da się ponownie założyć. no i najlepiej na podnośnik lub kanał (ja dałem rade na leżąco ale więcej już tak się męczyć nie będę) jedna szpilka do wymiany bo niestety ale się ukręciła.
    Ostatnio edytowane przez interside ; 26-02-2014 o 11:04

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159
    Postów
    280

    Domyślnie

    Cytat Napisał interside Zobacz post
    Uszczelka jest jedna i zostawiłem ja stara bo na nowa musiał bym czekać jeszcze ze dwa dni ale nie ma przedmuchów. musisz dać nowa opaskę skręcana na przewód do czujnika ciśnienia starej już nie da się ponownie założyć. no i najlepiej na podnośnik lub kanał (ja dałem rade na leżąco ale więcej już tak się męczyć nie będę) jedna szpilka do wymiany bo niestety ale się ukręciła.

    ok moze sie zajme tym na wiosne
    Ostatnio edytowane przez _jedrek_ ; 26-02-2014 o 11:20

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał _jedrek_ Zobacz post
    ok moze sie zajme tym na wiosne
    Na pewno będzie lepsza pogoda ja niestety musiałem zrobić to teraz. Zdecydowana większość jest za usuwaniem ja nie miałem nikogo na miejscu kto by mi to usuną programowo wiec postanowiłem go wyczyścić tym bardziej ze przez dwa lata nawet nie zwracałem na niego uwagi po prostu wiedziałem ze jest i pewnie dlatego byłem za wyczyszczeniem a nie kastracja

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    interside a możesz podać ile wskazuje czujnik różnicowy na wolnych obrotach, czy robiłeś procedurę wymiany dpf w mes po czyszczeniu? jaki procent zapchania masz po wypaleniu w trakcie jazdy (do ilu procent się wypala przy normalnym wypaleniu)
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dominiq
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Suzuki Vitara II ALLGrip '18
    Postów
    115

    Domyślnie

    Nareszcie jakieś konkretne info o tych preparatach. Jeśli mógłbym prosić, to napisz za jakiś czas, czy po tym zabiegu wydłużył Ci się czas pomiędzy wypaleniami.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Na czym polegala "mulowatosc" samochodu? W calym zakresie obrotow czy w jakichs konkretnych?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał alf-a147 Zobacz post
    interside a możesz podać ile wskazuje czujnik różnicowy na wolnych obrotach, czy robiłeś procedurę wymiany dpf w mes po czyszczeniu? jaki procent zapchania masz po wypaleniu w trakcie jazdy (do ilu procent się wypala przy normalnym wypaleniu)
    Procedury wymiany nie robiłem, skasowałem tylko błędy (sugerowałem się tym ze to nie jest wymiana na nowy a tylko odczyszczenie z sadzy i popiołu). Dane zaktualizuje jutro bo logi zostały na lapku.

    Cytat Napisał dominiq Zobacz post
    Nareszcie jakieś konkretne info o tych preparatach. Jeśli mógłbym prosić, to napisz za jakiś czas, czy po tym zabiegu wydłużył Ci się czas pomiędzy wypaleniami.
    Oczywiście nie zapomnę o tym napisać

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Na czym polegala "mulowatosc" samochodu? W calym zakresie obrotow czy w jakichs konkretnych?
    Typowe objawy nie domkniętego EGR czyli bez przy-gazówki nie idzie ruszyć z miejsca i brak mocy do 2500-2800 obr. wskazówka turbo ledwo się podnosi to tego zakresu obrotów a potem idzie jak strzała.
    Ostatnio edytowane przez interside ; 26-02-2014 o 13:32

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    Procedura wymiany jest podobno konieczna po czyszczeniu, aby w ecu wykasować informacje o wcześniejszym stanie dpf (ilość udanych i nieudanych wypaleń, częstotliwość wypaleń i odległości między wypaleniami itp...) w końcu dpf jest jak nowy co widać na zdjęciach , aaa jeśli możesz podaj info ile pokazuje czujnik różnicowy przed uruchomieniem samochodu, no i po na wolnych obrotach jak wcześniej pisałem - (chodzi mi o to jaki opór w mbarach stawia dpf spalinom - np. mój wyłączony pokazuje -1mbar, a po odpaleniu jest 4 do 8 mbar na wolnych obrotach).
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Również czekam na informacje co ile ci się będzie wypalał.
    Po zdjęciach niestety nic nie można powiedzieć o jakości czyszczenia. Trzeba zaglądać w kanaliki.
    Filtr jak nowy na pewno nie jest, platyna która się wypaliła już nie powróci

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    dodałem obiecane dane

Podobne wątki

  1. (DPF) Filtr cząstek stałych w 147
    Utworzone przez cuoreventi w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-07-2018, 17:50
  2. [156?, 147, GT] DPF - filtr cząstek stałych
    Utworzone przez Krajcok w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 10:23
  3. [Brera] Filtr cząstek stałych.
    Utworzone przez drizzzt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 14:10
  4. Filtr cząstek stałych
    Utworzone przez Darek68 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory