Witam.

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich czytajacych ten post, gdyż jestem tu od niedawna. Do rzeczy, w alfie padła pompa ciśnienia, brak reakcji na otwarcie drzwi kierowcy, wbicią jakiegokolwiek biegu itd, wyczytałem w szukajce, prawdopodobnie skonczyly się szczotki. Z racji iz posiadam druga Alfe 156 Selespeed postanowilem przełozyc w celu sprawdzenia pompe. Przed awaria pompy układ dzialal prawidlowo, po wymianie pompy biegi nie chcą się wbijac..dzisiaj odziwo z rana po odpaleniu przez okolo 1 kilometr uklad dziaila prawidlowo biegi wchodzily podczas jazdy nawet do 5 biegu pozniej stanąlem na swiatlach i zaczeło się.. brak mozliwosci wbicia 1ki, zaczałem pzesteowywac tzn, 1, N, R dodawalem gazu i wbijalem kilkakrotnie 1 w celu wymuszenia, nie wiem czy to jaka koncepcja ale wkocu weszla.. oczywiscie 1, 2 migała ciągle pozniej peszlo na 4 i tak juz dojechalem te kilka kilometrow pod dom i wszedlem na forum w celu zasiegniecia wiedzy na temat tego selespeeda, podlaczylem FES'a skasowalem bledy skrzyni, zlalem caly (bynajmniej tak mi się wydaje) płyn z ukladu poprzez odkrecenie węzy przy aktywatorze, obok akumulatora cisnienia (gruszki) oraz wykręcenie odpowietrznika, i rozpięciu kostki od kompa Selespeed, ta szeroka przy aku oraz przkaźniku załaczajacej pompe ukladu SS. podlaczylem aku, brat siedzial w aucie i przesterowywal, 1 N R kilka razy az wylecial caly plyn z ukladu, odpiąlem aku, pozapinalem węzę, do aktywatora, zalozyłem aku, kluczyk w pozycji MAR, pompa zaczela pracowac,wlewalem nowy olej CS speed az z odpowietrznika lecial juz tylko sam olej bez powietrza, w zbiorniczku oleju podczas calej operacji nie zabraklo gdzyz byl caly czas dolewany az uklad zostal (nie wiem czy poprawnie) odpowietrzony. pozniej podpięcie pod FES'a kasowanie bledow.. probowalem skalibrowac lecz nieudalo się bo po probie kalibracji ( 1 sekunda) wyskoczyl komunikat "wykonane 00" kiedyś trwalo to okolo kilku minut teraz nic sie dzieje nic nie slychac by cos pracowalo.. nie mam juz sił.. dołączam skan z FES'a i opis błedu ktory widnieje i po skasowaniu powraca natychmiast ponownie. Przeccytalem szukajke wiem, ze kolega Piotrixx ma duze pojęcie o SS pzeczytalem kompiedium itd ale nie jestem chyba jeszcze na tyle obeznany w temacie badz nie robie po kolei tego tak jak trzeba i dlatego nie mogę sobie z tym poadzic. Ktoś coś poradzi? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	selespeed 1.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	125.2 KB
ID:	105770

SZCZEGÓŁY BŁĘDU:

KOD1742

Stan anomalii: S.C. to +V
Napięcie akumulatora: 11,69 V
Predkość pojazdu: 0,0 km/h
Obroty silnika: 0 obr/min
Włączony bieg: N
Bieg żądany: N
Temp. oleju skrzyni biegów: 32,0 °C