Strona 107 z 107 PierwszyPierwszy ... 757979899100101102103104105106107
Pokaż wyniki od 1,061 do 1,069 z 1069
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4

Domyślnie

Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A ktoś kto zamiast "Cuore Sportivo", pisze "couro sportivo" to tzw. fan czy jeszcze prawdziwy fan marki?
    No cóż mam napisać? Było wykroczenie - należy się mandat. A może wystarczy upomnienie?
    BTW: http://alfetta.pl/2017/pytasz-przyja...uore-sportivo/

› Więcej...: Alfa Romeo Tonale
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Użytkownik Pasjonat Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily

Domyślnie

Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Czemu tzw. fanów? Bo prawdziwy fan zawsze kupi Alfę jako następne auto, niezależnie od tego, jak na przestrzeni lat zmieniają się modele, ceny, silniki, normy, limity, kagańce, które na dzień dobry będą wyłączać lub dezaktywować, ale zawsze na pokładzie zostanie im to coś, co trudno zdefiniować wsiadając do dowolnej Alfy, a co niektórzy określają terminem "couro sportivo". Kiedyś funkcjonowało takie powiedzenie, że Alfę kupuje się sercem, a nie rozumem.

Za to tzw. fan Alfy będzie szukał różnych wymówek, dlaczego nie kupi nowej Alfy: bo nie ma kombi (Giulia), nie ma hatchbacka (Tonale), nie da się wyłączyć ESP (Giulia/Stelvio) a przecież nie kupię Q, żeby wyjechać na tor i tak można mnożyć ilość powodów, dla których Alfa ma coraz więcej tzw. fanów.

Drugą grupę tzw. fanów stanowią tacy, którzy nigdy nie kupili nowej Alfy w salonie, chociaż jest ona na tym forum najbardziej hałaśliwa i najbardziej "zatroskana" przyszłością marki Alfa Romeo (pewnie kupili na giełdzie akcje Stallanitis ), ale dzisiaj musi importować swoje Alfy zza oceanu

A skoro tych fanów, którzy są gotowi zagłosować w salonach swoim portfelem na prawdziwe Alfy jest coraz mniej (co widać po sprzedaży Giulii/Stelvio w ostatnich latach), to może nie warto się wysilać na bicie rekordów na Nurburgringu, karbonowe wały napędowe, aluminiowe silniki i karoserie, torque vectoring, itp.? Może wystarczy produkować takie mało Alfowe za to uniwersalne Tonale, do którego nikt się nie czepia w notkach prasowych, żeby zarobić dla koncernu większe pieniądze? Czas pokaże

Dzięki za wytłumaczenie i pokazanie jedynego wykładnika prawdziwego fanostwa
    Mam tylko pytanie, takie drobne, porządkowe: ile czasu po zakupie nowej Alfy w salonie mija okres bycia fanem?
    Czy może to tytuł dożywotni?
    A, czekaj, mam jeszcze jedno: jak ktoś kupił kiedyś Mito golasa w salonie to jest prawdziwy fan, a jak teraz kto inny kupi 8C za milion PLN to nie jest, bo to używka?

Hahahaha, no niezła beka, serio!
    To może zrobimy wejściówki na forum po numerach VIN? Dla prawdziwych fanów, bo tylko tacy mogą się wypowiadać w kwestii marki, reszta może tylko czytać, ewentualnie przyklasnąć i pokiwać głową.

Jak dla mnie możemy tutaj zakończyć dyskusję. Jak kiedyś zbudują taką Alfę, jak ostatnia Lancia Thema, to prawdziwy fan się zachwyci, uśmiechnie i kupi, a ten pseudo będzie narzekał i marudził, że to już nie Alfa.
    Takie to fanostwo!
    Bo przecież "Słowacki wielkim poetą był!"

.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL

Domyślnie

Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Czemu tzw. fanów? Bo prawdziwy fan zawsze kupi Alfę jako następne auto, niezależnie od tego, jak na przestrzeni lat zmieniają się modele, ceny, silniki, normy, limity, kagańce, które na dzień dobry będą wyłączać lub dezaktywować, ale zawsze na pokładzie zostanie im to coś, co trudno zdefiniować wsiadając do dowolnej Alfy, a co niektórzy określają terminem "couro sportivo". Kiedyś funkcjonowało takie powiedzenie, że Alfę kupuje się sercem, a nie rozumem.

Za to tzw. fan Alfy będzie szukał różnych wymówek, dlaczego nie kupi nowej Alfy: bo nie ma kombi (Giulia), nie ma hatchbacka (Tonale), nie da się wyłączyć ESP (Giulia/Stelvio) a przecież nie kupię Q, żeby wyjechać na tor i tak można mnożyć ilość powodów, dla których Alfa ma coraz więcej tzw. fanów.

Drugą grupę tzw. fanów stanowią tacy, którzy nigdy nie kupili nowej Alfy w salonie, chociaż jest ona na tym forum najbardziej hałaśliwa i najbardziej "zatroskana" przyszłością marki Alfa Romeo (pewnie kupili na giełdzie akcje Stallanitis ), ale dzisiaj musi importować swoje Alfy zza oceanu

A skoro tych fanów, którzy są gotowi zagłosować w salonach swoim portfelem na prawdziwe Alfy jest coraz mniej (co widać po sprzedaży Giulii/Stelvio w ostatnich latach), to może nie warto się wysilać na bicie rekordów na Nurburgringu, karbonowe wały napędowe, aluminiowe silniki i karoserie, torque vectoring, itp.? Może wystarczy produkować takie mało Alfowe za to uniwersalne Tonale, do którego nikt się nie czepia w notkach prasowych, żeby zarobić dla koncernu większe pieniądze? Czas pokaże
    Jedną Alfę kupiłem w salonie a jedną używaną-to jestem prawdziwym fanem ,czy nie?
    W przytszłym roku będę zmieniał auto i celuję w jakąś komfortową limuzynę jaką kiedyś była 166 i wiele modeli przed nią-Alfa nic takiego teraz nie oferuje,czy jako prawdziwy fan mam kupić Giulię mimo,że nie do końca odpowiada moim potrzebom?
    To raczej byłoby bycie fanboyem niż fanem.
    Kupić Alfę przymykając oko na parę jej wad-jak najbardziej.Kupić alfę za wszelką cenę?-no już nie bardzo.

Użytkownik Pasjonat Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

To definicja nie fana, a fanatyka - musi kupić to co akurat alfa oferuje, choćby mu na nic bylo , żadnych potrzeb, w tym potrzeby frajdy takie auto nie spelnialo , serce sportowe było po serii zawałów, to nie, będzie się biczował , i płacił za coś tylko dlatego że ma uświęcony znaczek.
    No na fanatykach i braku konsekwencji, żadna marka nie pojedzie. I normalny klient nie chciałby być kojarzony z fanatykiem .
    CuorO.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Suzuki Swift

Domyślnie

Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Jedną Alfę kupiłem w salonie a jedną używaną-to jestem prawdziwym fanem ,czy nie?
    W przytszłym roku będę zmieniał auto i celuję w jakąś komfortową limuzynę jaką kiedyś była 166 i wiele modeli przed nią-Alfa nic takiego teraz nie oferuje,czy jako prawdziwy fan mam kupić Giulię mimo,że nie do końca odpowiada moim potrzebom?
    To raczej byłoby bycie fanboyem niż fanem.
    Kupić Alfę przymykając oko na parę jej wad-jak najbardziej.Kupić alfę za wszelką cenę?-no już nie bardzo.
    Nikt nie każe kupować Giulii skoro nie pasuje. Jest sporo innych fajnych aut.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Radom
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Nikt nie każe kupować Giulii skoro nie pasuje. Jest sporo innych fajnych aut.

No tak, niby logiczne, ale jest jeden poważny problem.
    Otóż według niektórych wpisów na tym forum, kto jeżdzi innym autem ma nudne życie oraz ma brzydką żonę, a ja nie chcę,żeby moja żona zbrzydła

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Suzuki Swift

Domyślnie

No tak, niby logiczne, ale jest jeden poważny problem.
    Otóż według niektórych wpisów na tym forum, kto jeżdzi innym autem ma nudne życie oraz ma brzydką żonę, a ja nie chcę,żeby moja żona zbrzydła
    Nie zbrzydnie Alfa Romeo Tonale

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Radom
    Auto

Domyślnie

Zastanawia mnie brak recenzji Pertyna, który ma słabość do włoskich aut, a na dodatek często jest jednym z pierwszych, którzy dostają auto do testów.
    Ogólnie sporo jest na YT testów Tonale-niestety po czesku,rosyjsku lub niemiecku czy francusku.

Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280

Domyślnie

Ogólnie sporo jest na YT testów Tonale-niestety po czesku,rosyjsku lub niemiecku czy francusku.
    No właśnie mnie też to dziwi, że pomimo obecności nad Como redaktorów z różnych krajów, takich jak właśnie Słowacja, Czechy, Niemcy itp., nie było żadnego z Polski, znaczy do tej pory nie pojawił się żaden test drogowy z premiery. No jeden znalazłem, ale bez komentarza, taki POV

https://www.youtube.com/watch?v=yNfCA79i26E