Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1151
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Skoro tak podchodzisz, to pomyśl sobie o silnikach w Alfie, od powiedzmy roku 2000. Które możesz w 100% uznać za bezawaryjne?
    Wydaje mi się, że ogólnie już zawsze i wszędzie się coś może znaleźć, bo już w ogóle moim zdaniem kwestia awaryjny czy bezawaryjny ma mniejsze znaczenie niż powiedzmy nawet 20 lat temu. Moim zdaniem, trzeba kupować co się podoba, bo szansa na fuckup jest już bardzo zbliżona w wielu markach.

    Poza tym, to ja po wczorajszej informacji co będzie po 2035 mnie dobiło i czuje się jakby mi ktoś z liścia przylał

  2. #1152
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Poza tym, to ja po wczorajszej informacji co będzie po 2035 mnie dobiło i czuje się jakby mi ktoś z liścia przylał
    Ja już się tak czuję od jakiegoś czasu
    Postrzegam to jak zamach na moją wolność...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #1153
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie Alfa Romeo Tonale

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dokładnie! Stereotypy przejaskrawiają - ani Alfa nie jest taka awaryjna jak się mówi, ani VAG taki bezawaryjny.
    Prawda leży gdzieś bliżej środka, ale każdy w miarę zorientowany w motoryzacji i obiektywny wie, że na przestrzeni ostatnich 20 lat VAG jako całość był bardziej bezawaryjny niż AR.

    Wszyscy zapewne mamy nadzieję, że Giulia, Stelvio i Tonale zmienią ten trend, ale to będzie można stwierdzić za 5 lat dopiero
    Już wiem dlaczego nie kupiłeś Giulietty Alfa 166 totalnie wypaczyła Twój pogląd o jakości marki, zresztą nie ma co się dziwić.
    Przez ostatnie 20 lat Alfa systematycznie podnosiła jakość ( zaczynając od 159) a VAG systematycznie ją obniżał, jego wejście w erę downsizingu to była porażka. Mito i Giulietta to już mało awaryjne auta, że stajni VW były w tym czasie wpadki na wpadce.
    Ostatnio wprawdzie po niezliczonych poprawkach jakość niemieckich silników jest już przyzwoita ale za to spadła jakość materiałów we wnętrzu.
    Giulia tak naprawdę może tylko popsuć dobry obraz marki po Mito i Giulietcie gdyż jest mocno skomplikowaną konstrukcją i łatwiej o potencjalną awarię.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 09-06-2022 o 19:36

  4. #1154
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    "Aluminiowe manetki w kolumnie kierownicy oferują responsywną i ekscytującą podróż, potęgując doznania sportowe". To o Tonale. W sumie to prawda. Tylko manetki dają doznania sportowe bo nie osiągi - do wyboru 9,6 lub 8,8 lub nawet 10,9 sekund do "setki". Alfa zrobiła świetna auta - Stelvio QV i Giulię QV. Ale teraz... Kochałem moją Misano Blue Giulię, ale jej sprzedaż, gdy była jeszcze na gwarancji, to była słuszna decyzja. Ustawienia akumulatora powodujące jego niespodziewane "wyschnięcie" z rana gdy miałem jechać do pracy i wtedy gdy auto było najbardziej potrzebne. S&S jako główny sprawca - nie do wyłączenia, trzeba jakieś nieautoryzowane urządzenia montować. Nic nie można skonfigurować (bez obejść, podpinania specjalistycznych urządzeń itp) - np. nie można wyłączyć automatycznego składania lusterek. Brak możliwości wyłączenia kontroli trakcji (bez przeróbek typu dodanie trybu Race i utraty gwarancji). Zużycie paliwa to było 15 l (stolica) w drodze do pracy - w obecnych czasach to spory wydatek. Kupiłem nowe auto w salonie (zamówienie i cena przed podwyżkami). Jego cena (licząc dopłatę) to w chwili odbioru cena aktualnej Giulii 200KM. Też segment D, ale 2 silniki, 4x4, 480KM, 3.9 do 100 km/h, pełne wyposażenie, 8 lat gwarancji. Jeżdżę za darmo (własne PV), wczoraj miałem zużycie na tej samej trasie do pracy: 107Wh na 1 km, czyli 10,7 kWh na 100 km a więc zasięg w mieście dużo większy niż Giulia. Auto nie ma ani jednego akcentu "sportowości". Nigdy nie byłem fanem takiego szpanowania czy sztukowania w autach niesportowych - wkładanie czerwonego przycisku, głośnego wydechu by wszyscy słyszeli, spojlerki, carbony, przeszycia, folie. Nie jestem fanem tego, że np. w Stingerze GT-line - 2 litrowy silnik, a 4 rury jak jakieś ferrari. No i przerabianie Giulii 2litowej na te 4 rury... Jeśli chodzi o zasięg to robię trasy z rodziną weekendowe 200 max 400 km/h, tras po 700 km nigdy nie robię. Nigdy nie byłem fanatykiem takich aut, wręcz byłem co do nich sceptyczny, ale dostrzegam jego przyjazność, świetne właściwości jezdne, kosmiczne przyspieszenie. Paradoksalnie - mogę w nim skupić się tylko na jeździe. Co do unijnych przepisów mordujących silniki spalinowe - uważam, że każdy powinien mieć wybór. Nie mam nic do ludzi chcących jeździć swoimi SUVami V8 po mieście, ja znalazłem auto które mi w 100% odpowiada.
    Ostatnio edytowane przez Interstellar ; 09-06-2022 o 20:12

  5. #1155
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Przecież nigdzie w tym segmencie tak łatwo na stałe nie wyłączysz start & stop, kontroli trakcji, benzynowe 300 koni w korkach stolicy musi swoje spalić - tu cudów nie ma, a składanie lusterek pominę uśmiechem pod nosem. Jak dla mnie wady totalnie z czapy, sorry.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1156
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Ford Galaxy
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    "Aluminiowe manetki w kolumnie kierownicy oferują responsywną i ekscytującą podróż, potęgując doznania sportowe". To o Tonale. W sumie to prawda. Tylko manetki dają doznania sportowe bo nie osiągi - do wyboru 9,6 lub 8,8 lub nawet 10,9 sekund do "setki". Alfa zrobiła świetna auta - Stelvio QV i Giulię QV. Ale teraz... Kochałem moją Misano Blue Giulię, ale jej sprzedaż, gdy była jeszcze na gwarancji, to była słuszna decyzja. Ustawienia akumulatora powodujące jego niespodziewane "wyschnięcie" z rana gdy miałem jechać do pracy i wtedy gdy auto było najbardziej potrzebne. S&S jako główny sprawca - nie do wyłączenia, trzeba jakieś nieautoryzowane urządzenia montować. Nic nie można skonfigurować (bez obejść, podpinania specjalistycznych urządzeń itp) - np. nie można wyłączyć automatycznego składania lusterek. Brak możliwości wyłączenia kontroli trakcji (bez przeróbek typu dodanie trybu Race i utraty gwarancji). Zużycie paliwa to było 15 l (stolica) w drodze do pracy - w obecnych czasach to spory wydatek. Kupiłem nowe auto w salonie (zamówienie i cena przed podwyżkami). Jego cena (licząc dopłatę) to w chwili odbioru cena aktualnej Giulii 200KM. Też segment D, ale 2 silniki, 4x4, 480KM, 3.9 do 100 km/h, pełne wyposażenie, 8 lat gwarancji. Jeżdżę za darmo (własne PV), wczoraj miałem zużycie na tej samej trasie do pracy: 107Wh na 1 km, czyli 10,7 kWh na 100 km a więc zasięg w mieście dużo większy niż Giulia. Auto nie ma ani jednego akcentu "sportowości". Nigdy nie byłem fanem takiego szpanowania czy sztukowania w autach niesportowych - wkładanie czerwonego przycisku, głośnego wydechu by wszyscy słyszeli, spojlerki, carbony, przeszycia, folie. Nie jestem fanem tego, że np. w Stingerze GT-line - 2 litrowy silnik, a 4 rury jak jakieś ferrari. No i przerabianie Giulii 2litowej na te 4 rury... Jeśli chodzi o zasięg to robię trasy z rodziną weekendowe 200 max 400 km/h, tras po 700 km nigdy nie robię. Nigdy nie byłem fanatykiem takich aut, wręcz byłem co do nich sceptyczny, ale dostrzegam jego przyjazność, świetne właściwości jezdne, kosmiczne przyspieszenie. Paradoksalnie - mogę w nim skupić się tylko na jeździe. Co do unijnych przepisów mordujących silniki spalinowe - uważam, że każdy powinien mieć wybór. Nie mam nic do ludzi chcących jeździć swoimi SUVami V8 po mieście, ja znalazłem auto które mi w 100% odpowiada.
    Witam,
    Rozumiem, ze kupiłeś Tesle Performance , jeśli tak to gratuluje wyboru. Jeśli jednak porównujesz ją z Alfą to z kilkoma rzeczami się nie zgodzę:
    "Jeżdżę za darmo (własne PV)" - niestety to nieprawda. Energia słoneczna ciebie oczywiście nic nie kosztuje, ale panele już tak. A na nie pewnie trzeba było trochę wydać. 20-40 tys przypuszczam. Zakładam że za 10 lat niewiele będą warte. Więc jakieś 2-4 tys rocznie ciebie kosztują (tzw. amortyzacja)
    "Jego cena (licząc dopłatę) to w chwili odbioru cena aktualnej Giulii 200KM." - to porównanie moim zdaniem nie fair. Obecna Gulia 200KM kosztuje 200tys, tesla 3 Performacne 300 tys. Tesle kupiłeś przed podwyżkami więc wydałeś w okolicach 270 tys. Giulia 200KM kosztowała wtedy w okolicach 180tys. Jakby nie liczyć twoja tesla jest droższa o ok 90-100 tys zł i w okolicach 50 tys droższa od 280KM. Oczywiście różnica zmaleje jak uwzględnimy dotację.
    "wczoraj miałem zużycie na tej samej trasie do pracy: 107Wh na 1 km, czyli 10,7 kWh na 100 km a więc zasięg w mieście dużo większy niż Giulia." - przepraszam ale w te 10,7 kWh jakoś mi się nie chce wierzyć, ale możliwe że tak było. Jak jeździłem "normalnie" elektrycznym Oplem Corsą to zużywała ok 13-15 kWh na setkę. Prawdopodobnie bardzo oszczędnie jeździłeś. Jeżeli tak to 15l na setke w Guli oznacza, że albo Gulią jeździeś dynamicznie albo rzeczywiście to bardzo nieekonomiczny samochód. Na youtube jakiś facet robi testy spalania i wyszło mu w Gulii niecałe 10l w mieście przy ekojezdzie
    "Jeśli chodzi o zasięg to robię trasy z rodziną weekendowe 200 max 400 km/h, tras po 700 km nigdy nie robię." dla mnie to właśnie zasięg to największa wada auta elektrycznego, która przy ostatniej wymianie zdyskwalifikowała tego typu samochody (obecnie używam forda hybrydę). Nie lubię się stresować czy wystarczy prądu czy nie. W aucie na benzynę tankuje raz na 1-2 tygodni. Jak przesadzę i zużyje 2 razy więcej benzyny niż zwykle to nie ma problemu. Podjezdzam na stacje i w parę minut mozna jechać dalej. Przy elektryku ten temat ciągle wisi nade mną. Jak z komorką. Co dzień muszę o niej pamiętać. Ponadto w zimie zasięg w elektryku w zimie spada o ok 1/3, więc trasa 300km będzie na styk

    Pozdrawiam

  7. #1157
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Wątek o Tonale a piszemy o Giulii i Tesli....
    Ale skoro ma być o Tonale, to chwała Panu, że na razie nie ma full elektryka.
    W regulacje od 2035 roku absolutnie nie wierzę. Na sto procent za kilka lat uchwalą, że przedłużają o 5 albo 10 lat. To raczej taka presja na zwiększanie popularności elektryków.
    Prawdziwe problemy z elektrykami dopiero przed nami.

  8. #1158
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał turturo Zobacz post
    Witam,
    Rozumiem, ze kupiłeś Tesle Performance , jeśli tak to gratuluje wyboru.
    Dziękuję, prawie trafiłeś. Performance ma 3.3 do setki (był wówczas w cenie Veloce i nie łapał się na dofinansowanie). Ja mam Long Range z pakietem Acceleration Boost. 217k brutto uwzględniając dopłatę. 107Wh to fakt. To, że za PV zapłaciłem to oczywiście prawda. Nie ściemniałbym tu na forum, bo po co. Auta spalinowe nadal lubię.

  9. #1159
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Alfa Romeo Tonale

    Czyli model LR kosztował wtedy ( rok temu ) 250k + cena tego pakietu 10 300 minus dopłata z ramach moj elektryk, a ty nam tu wkręcasz, ze podobnie kosztuje Giulia 200 koni? Sprytnie tez pominales „drobny” koszt PV. No żenada…
    Czasami lepiej nic nie pisać, niż na sile bronić swojego wyboru pisząc bzdury.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1160
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Ja pier... Koleś ujawnił się z zakupem innego auta niż AR i to o zgrozo na baterię!!!! Zlinczować i to natychmiast!!!! Jesteście żałośni. Świat nie kończy się na AR i niestety samochodziki na baterie będą nam wpychane na wszystkie możliwe sposoby. Podatki na spalinowe, zakazy sprzedaży, droga benzyna, tańszy prąd itd.
    Gratuluję koledze zakupu Tesli mam życzę długiej, bezawaryjnej i taniej eksploatacji.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory