Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1221
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    1.A przecież przy EV wystarczy garaż lub wymuszenie na zarządcy w bloku instalacji stacji ładowania i masz swój własny "intrybutor", bez oglądania Obajtka (kumpla wywołanego tu polityka ) i czekania na zasilenie parówkami osób przed tobą w kolejce. Naprawdę niezależność od stacji paliw daje mi ogromną satysfakcję..
    I tak oto, na skromnym polskim forum znalazł się człowiek, który rozwiązał wszelkie problemy i niedogodności współczesnej motoryzacji i energetyki.
    Teraz tylko przetłumaczyć tekst na wszystkie języki świata i wszystkim się polepszy.
    Chapeau bas.
    Prąd oczywiście, bierze się z powietrza i z kosmosu. Nigdy go nie zabraknie, nie trzeba się liczyć z jego ceną, ani przejmować się zależnościami od wytwórców prądu. Po prostu, zbudujemy dowolną ilość DC i zapanuje nirwana.
    Cóż to za problem zwiększyć produkcję prądu w skali geometrycznej. Poprawiłeś mi humor, Interstellar. Już zamawiam elektryka i jadę zrobić awanturę, czemu Tonale nie jest w pełni elektryczny.
    Nie będzie elektryczny, nie kupię. Chcę być niezależny i mieć satysfakcję.

  2. #1222
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    I tak oto, na skromnym polskim forum znalazł się człowiek, który rozwiązał wszelkie problemy i niedogodności współczesnej motoryzacji i energetyki.
    Teraz tylko przetłumaczyć tekst na wszystkie języki świata i wszystkim się polepszy.
    Chapeau bas.
    Prąd oczywiście, bierze się z powietrza i z kosmosu. Nigdy go nie zabraknie, nie trzeba się liczyć z jego ceną, ani przejmować się zależnościami od wytwórców prądu. Po prostu, zbudujemy dowolną ilość DC i zapanuje nirwana.
    Cóż to za problem zwiększyć produkcję prądu w skali geometrycznej. Poprawiłeś mi humor, Interstellar. Już zamawiam elektryka i jadę zrobić awanturę, czemu Tonale nie jest w pełni elektryczny.
    Nie będzie elektryczny, nie kupię. Chcę być niezależny i mieć satysfakcję.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Tolerancja

  3. #1223
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Może przekonaj do Tolerancji Putina i Xi Jinping i innych którzy decydują o losie miliardów ludzi.
    Wtedy może będziemy jeżdzić wszscy elektrykami .
    Ostatnio edytowane przez gucio1960 ; 20-06-2022 o 15:34

  4. #1224
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    Jeżdżę dziennie 200-400 km
    ale

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    obecna oszczędność na paliwie to miesięcznie minimum 2000 zł
    Zaraz, zaraz, coś mi się tu nie spina. Co tak mało?

    Przy zużyciu 15 l/100 km z Giulii, przyjmując cenę 7,50 zł/l, wychodzi 112,5 zł/100 km. Dziennie robisz średnio 300 km, więc mnożąc 112,5 zł x 3 x 25 dni (bo kiedyś chyba odpoczywasz?), oszczędzasz miesięcznie, skromnie licząc 8.437,50 zł. Niektórzy tyle nie zarabiają, ile ty oszczędzasz. Albo mój kalkulator się zepsuł i wyświetla bzdury

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    tyle wydawałem, teraz okrągłe nic
    No coś ty, zaskoczyłeś mnie. Mam wrażenie, że pisząc taką bzdurę sam przed sobą szukasz potwierdzenia, że nie popełniłeś błędu „jako praktyk PV i EV”.
    Podświadomie uwalniasz kortyzol do krwioobiegu. Podpowiem dlaczego.
    Za darmo będzie dopiero kiedy wszystkie (zakup i użytkowanie) wydatki na PV i EV z jednej kolumny excella zrównają się wielkością z drugą kolumną zawierającą dotychczasowe miesięczne wydatki na paliwo i przestanie występować saldo.
    W twoim przypadku (oceniam łączny koszt PV i EV na 300 tys. zł) „za darmo” będzie za 12,5 roku. I to pod warunkiem, że nie wymienisz wtedy 12 letniego rzęcha na nowy, a chińskie panele na dachu będą jeszcze jako tako sprawne

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    ilu z Was jeździ powyżej 500 km dziennie (tyle wynosi realny zasięg mojego auta, a nie oszczędzam silników
    Na razie nie ma takich samochodów elektrycznych. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jadzia ; 21-06-2022 o 08:42

  5. #1225
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    ale



    Zaraz, zaraz, coś mi się tu nie spina. Co tak mało?

    Przy zużyciu 15 l/100 km z Giulii, przyjmując cenę 7,50 zł/l, wychodzi 112,5 zł/100 km. Dziennie robisz średnio 300 km, więc mnożąc 112,5 zł x 3 x 25 dni (bo kiedyś chyba odpoczywasz?), oszczędzasz miesięcznie, skromnie licząc 8.437,50 zł. Niektórzy tyle nie zarabiają, ile ty oszczędzasz. Albo mój kalkulator się zepsuł i wyświetla bzdury



    No coś ty, zaskoczyłeś mnie. Mam wrażenie, że pisząc taką bzdurę sam przed sobą szukasz potwierdzenia, że nie popełniłeś błędu „jako praktyk PV i EV”.
    Podświadomie uwalniasz kortyzol do krwioobiegu. Podpowiem dlaczego.
    Za darmo będzie dopiero kiedy wszystkie (zakup i użytkowanie) wydatki na PV i EV z jednej kolumny excella zrównają się wielkością z drugą kolumną zawierającą dotychczasowe miesięczne wydatki na paliwo i przestanie występować saldo.
    W twoim przypadku (oceniam łączny koszt PV i EV na 300 tys. zł) „za darmo” będzie za 12,5 roku. I to pod warunkiem, że nie wymienisz wtedy 12 letniego rzęcha na nowy, a chińskie panele na dachu będą jeszcze jako tako sprawne



    Na razie nie ma takich samochodów elektrycznych. Pozdrawiam
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia)
    Ostatnio edytowane przez Interstellar ; 21-06-2022 o 09:42

  6. #1226
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    351

    Domyślnie

    Znowu wtopa. Znaczy że ja sie bronię? Przed tobą? Przypisuję tobie moją niechęć do elektryków? Litości.
    Za dużo kortyzolu. Odpręż się, przeczytaj coś, obciąż czymś głowę.
    Ostatnio edytowane przez jadzia ; 21-06-2022 o 09:35

  7. #1227
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    ale



    Zaraz, zaraz, coś mi się tu nie spina. Co tak mało?

    Przy zużyciu 15 l/100 km z Giulii, przyjmując cenę 7,50 zł/l, wychodzi 112,5 zł/100 km. Dziennie robisz średnio 300 km, więc mnożąc 112,5 zł x 3 x 25 dni (bo kiedyś chyba odpoczywasz?), oszczędzasz miesięcznie, skromnie licząc 8.437,50 zł. Niektórzy tyle nie zarabiają, ile ty oszczędzasz. Albo mój kalkulator się zepsuł i wyświetla bzdury



    No coś ty, zaskoczyłeś mnie. Mam wrażenie, że pisząc taką bzdurę sam przed sobą szukasz potwierdzenia, że nie popełniłeś błędu „jako praktyk PV i EV”.
    Podświadomie uwalniasz kortyzol do krwioobiegu. Podpowiem dlaczego.
    Za darmo będzie dopiero kiedy wszystkie (zakup i użytkowanie) wydatki na PV i EV z jednej kolumny excella zrównają się wielkością z drugą kolumną zawierającą dotychczasowe miesięczne wydatki na paliwo i przestanie występować saldo.
    W twoim przypadku (oceniam łączny koszt PV i EV na 300 tys. zł) „za darmo” będzie za 12,5 roku. I to pod warunkiem, że nie wymienisz wtedy 12 letniego rzęcha na nowy, a chińskie panele na dachu będą jeszcze jako tako sprawne



    Na razie nie ma takich samochodów elektrycznych. Pozdrawiam
    Dzięki za skrupulatne wyliczenie, rzeczywiście oszczędności są większe, dawno nie odwiedzałem stacji paliw - a nigdy po podwyżkach. Z PV korzystam już 4 lata, moja rodzina (5 osób i spore zużycie) nie płaci (poza jakimiś abonamentami) za energię elektryczną i taki był zamysł, nawet nie myślałem wtedy o EV. Ktoś tu fajnie napisał, że liczenie domowego PV do obliczenia opłacalności EV to jak wliczanie ceny garażu do ceny samochodu. Koszt mojego EV, po odliczeniu dopłaty, VAT, PIT, to mniej niż 200k (brutto, przed dofinansowaniem, to był 244k). PV to był koszt 25 minus Mój Prąd minus ulga termomodernizacyjna, także około 18k. Całość - sporo mniej niż 300k i tak bliżej 200k. Każdy wybiera co mu odpowiada, jestem za tolerancją i wyborem - który w Tonale pozostawia wiele do życzenia. Nie wyobrażam sobie, abym atakował posiadaczy ICE dlatego że jeżdżą ICE albo abym z ołówkiem w ręku wyliczał kolegom, którzy kupili QV za prawie pół bańki, jak to się spina exelem i kiedy im się to zwróci. Kupili świetne auto i cieszą się każdym wyjazdem - i o to chodzi. Nazywanie czyjegoś 12-letniego auta rzęchem w sytuacji, gdy w PL średni wiek auta to 14,3 lata, jest nie fair. Ja należę do osób, które jak widzą fajne ICE czy EV to uśmiechają się, pokazują "okejka" a nie liczą człowiekowi ile wydał i kiedy mu się zwróci.
    Ostatnio edytowane przez Interstellar ; 21-06-2022 o 09:45

  8. #1228
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Znowu wtopa. Znaczy że ja sie bronię? Przed tobą? Przypisuję tobie moją niechęć do elektryków? Litości.
    Za dużo kortyzolu. Odpręż się, przeczytaj coś, obciąż czymś głowę.
    Akurat Interstellar w dość odprężony sposób opisuje swoje wrażenia i doświadczenia, wręcz łagodnie bym powiedział czytając o (nie) jazdach z Giulią i Polmozbytem, więc w tej projekcji może być coś na rzeczy.
    I niesamowicie grzecznie i rzeczowo odpowiada 'hejterom' . Mi tesla 3 nie pasuje z różnych względów, ale myślę że dobrze wiedzieć to co opisał gdy ktoś szuka sedna z osiągami i z tego co czytam, w odróżnieniu, bezobsługowego.

  9. #1229
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    Nazywanie czyjegoś 12-letniego auta rzęchem w sytuacji, gdy w PL średni wiek auta to 14,3 lata, jest nie fair.
    Czyżby? 300 km dziennie x 25 dni x 12 mcy x 12 lat = 1.080.000 km. Jeśli wytrzyma

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    Ja należę do osób, które ... nie liczą człowiekowi ile wydał i kiedy mu się zwróci.
    OK, ale napisałeś "tyle wydawałem, teraz okrągłe nic". Wydałeś sporo kasy, żeby nie płacić za paliwo. Nie oceniam twoich zachwytów, tylko pokazuję, że to oszczędność taka sobie. Właściciel piekarni nie ma chleba za darmo, choć nie wykłada gotówki za rogalika na śniadanie

  10. #1230
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Czyżby? 300 km dziennie x 25 dni x 12 mcy x 12 lat = 1.080.000 km. Jeśli wytrzyma



    OK, ale napisałeś "tyle wydawałem, teraz okrągłe nic". Wydałeś sporo kasy, żeby nie płacić za paliwo. Nie oceniam twoich zachwytów, tylko pokazuję, że to oszczędność taka sobie. Właściciel piekarni nie ma chleba za darmo, choć nie wykłada gotówki za rogalika na śniadanie
    Wciąż nie rozumiesz,że On tą instakację założył nie tylko do zasilania auta, ale do zmniejszenia rachunków domowych?

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory