Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1371
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    wpływ na wzrost sprzedaży ma pojawienie się nowego modelu. Zawsze tak jest. Cześć osób zamawia nowy model a część przypomina sobie o marce i kupuje modele już będące na rynku. Wyobrażasz sobie sumaryczny spadek sprzedaży jakiejs marki, kiedy pojawia sie nowy model???
    ZA WCZESNIE na jakiekolwiek wnioski, pod koniec tego roku będą dane bardziej wiarygodne.
    To dowód anegdotyczny, ale osobiście jako człowiek, który dotychczas nie miał nic wspólnego z Alfą zamówiłem Tonale ze względu na deklarowaną dostępność. Gdyby nie to Tonale nadal byłoby w kręgu moich zainteresowań, ale równie dobrze mógłbym wybrać inny model. Przypuszczam, że ze względu na to jak ekstremalnie wygląda rynek nowych samochodów wiele osób mogło kierować się podobnymi kryteriami jak ja.

  2. #1372
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Wzorem tego segmentu jest Cupra Formentor .
    Jeśli Alfa uzyska poziom sprzedaży 30 procent Cupry to będzie sukces.
    Cupra jest już nie do pobicia , a Włosi dalej latają w obłokach zamiast budować
    Piękne wozy.
    Ale tym modelem przy tej cenie doprowadza do upatku marki.

  3. #1373
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Żeby zrobić dobrą sprzedaż musieli by konkurować cenowo z Cuprą i nic by nie zarobili, bo koszty produkcji na bank Seat ma niższe. A tak cena jest dostosowana do premium i chociaż dobrze zarabiają na sztuce. Sprzedaż może nie będzie szałowa ale chociaż coś zarobią. A to jest główny cel zarządu, firma ma na siebie zarabiać a nie robić najlepsze i najbardziej konkurencyjne samochody na rynku.
    Z drugiej strony to trochę dziwne, że Francuzi mając właściwie tylko jedną markę premium z prawdziwego zdarzenia w tak dużym portfolio nie planują jej rozbudowy z przytupem a jedynie chcą jak najszybciej przestać do niej dokładać...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1374
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał John_z_NASA Zobacz post
    To dowód anegdotyczny, ale osobiście jako człowiek, który dotychczas nie miał nic wspólnego z Alfą zamówiłem Tonale ze względu na deklarowaną dostępność. Gdyby nie to Tonale nadal byłoby w kręgu moich zainteresowań, ale równie dobrze mógłbym wybrać inny model. .
    Bardzo ciekawe Życzymy więc abys był zadowolony i niósł w swiat dobrą nowinę, że to fajne auto Taką nowinę niesie też miesiecznik Auto Moto.
    W środku bardzo korzystna dla auta recenzja i 4.5 na 5 gwiazdek.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 19-07-2022 o 17:52

  5. #1375
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    Dzięki za skrupulatne wyliczenie, rzeczywiście oszczędności są większe, dawno nie odwiedzałem stacji paliw - a nigdy po podwyżkach. Z PV korzystam już 4 lata, moja rodzina (5 osób i spore zużycie) nie płaci (poza jakimiś abonamentami) za energię elektryczną i taki był zamysł, nawet nie myślałem wtedy o EV. Ktoś tu fajnie napisał, że liczenie domowego PV do obliczenia opłacalności EV to jak wliczanie ceny garażu do ceny samochodu. Koszt mojego EV, po odliczeniu dopłaty, VAT, PIT, to mniej niż 200k (brutto, przed dofinansowaniem, to był 244k). PV to był koszt 25 minus Mój Prąd minus ulga termomodernizacyjna, także około 18k. Całość - sporo mniej niż 300k i tak bliżej 200k. Każdy wybiera co mu odpowiada, jestem za tolerancją i wyborem - który w Tonale pozostawia wiele do życzenia. Nie wyobrażam sobie, abym atakował posiadaczy ICE dlatego że jeżdżą ICE albo abym z ołówkiem w ręku wyliczał kolegom, którzy kupili QV za prawie pół bańki, jak to się spina exelem i kiedy im się to zwróci. Kupili świetne auto i cieszą się każdym wyjazdem - i o to chodzi. Nazywanie czyjegoś 12-letniego auta rzęchem w sytuacji, gdy w PL średni wiek auta to 14,3 lata, jest nie fair. Ja należę do osób, które jak widzą fajne ICE czy EV to uśmiechają się, pokazują "okejka" a nie liczą człowiekowi ile wydał i kiedy mu się zwróci.
    https://tiny.pl/whnmr

  6. #1376
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Wczoraj obejrzałem Tonale w salonie. W naturze jest dużo zgrabniejsza niż te "rzuty prostopadłe" na zdjęciach.
    Trochę rozczarowująca jest ilość plastiku w konsoli środkowej i to przecież w wersji specjalnej. Żadnego metalu, co najwyżej lakier metalizowany, Jaka będzie tego trwałość?
    Na duży plus drzwi zakrywające próg. Oprócz czystości daje to też dużo większą wygodę wsiadania/wysiadania. W Compassie trzeba dać niezły krok, żeby nie dotknąć progu i jest bardzo niewygodnie.
    Strasznie wysoko położony jest podłokietnik. Przy nisko opuszczonym siedzeniu to bardzo przeszkadza. Szczególnie, że nawet w drzwiach podparcie jest niżej.
    No i podstawowy silnik 130KM na 1600kg masy? Tu nawet nie chodzi o osiągi, ale jak tym bezpiecznie wyprzedzić?
    Na pytanie, kiedy będzie można zobaczyć pozostałe (niższe) wersje odpowiedź padła: jak sobie pan zamówi i kupi. Z jednej strony na bezczela, ale z drugiej przy obecnej wielkości sprzedaży to 99% to zakupy dilerskie, a ich zarobki spadają geometrycznie.
    Jeśli wnętrze jest pozbawione dodatków w postaci oświetlenia ambient i z gorszymi tapicerkami, to robi się w środku bardzo smutno.
    Nie chcę być malkontentem, ale Compass po liftingu jest w środku trochę "weselszy" od Tonale. Oj, znowu będzie trudno zarobić.

  7. #1377
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z salonu. We Wrocławiu stoi wersja za 200tys. Obok stoi stelvio ti q4 280km za 230tys. Na żywo całkiem fajna, tylko troszkę mniejsza od stelvio. Ale gdybym miał wybierać, to przy tej różnicy w cenie.... tonale nie ma szans. Za 200yys. Wersja niby specjale, ale jakość materiałów nie powala. Zwłaszcza plastik na przednich drzwiach udający coś materiałowego....uj wie co. Może wzbudzi to oburzenie, ale koreańskie suv-y są z lepszych materiałów. Przynajmniej jeśli chodzi o wnętrze.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 21-07-2022 o 21:29

  8. #1378
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    To samo już pisałem, różnica w wykończeniu wnętrza duża na korzyść Giulii (a więc i Stelvio). Jak dla mnie to w ogóle nie ma dyskusji, co lepiej kupić .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1379
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    We Wrocławiu stoi wersja za 200tys. Obok stoi stelvio ti q4 280km za 230tys.
    A czy to, że w ogóle jest jakaś dyskusja na ten temat nie wynika z tego, że na Stelvio są gigantyczne rabaty? Bez nich to byłaby totalnie inna półka cenowa i porównania nie miałyby najmniejszego sensu. Pytanie tylko z czego wynikają te rabaty - czy to czasem nie jest kwestia "opróżniania magazynów" przez dealerów ze względu na obniżenie zainteresowania m.in. przez pojawienie się tańszej alternatywy w segmencie C-SUV, który jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych przez kupujących? Nie wiem, dlatego pytam.

  10. #1380
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał John_z_NASA Zobacz post
    A czy to, że w ogóle jest jakaś dyskusja na ten temat nie wynika z tego, że na Stelvio są gigantyczne rabaty? Bez nich to byłaby totalnie inna półka cenowa i porównania nie miałyby najmniejszego sensu. Pytanie tylko z czego wynikają te rabaty - czy to czasem nie jest kwestia "opróżniania magazynów" przez dealerów ze względu na obniżenie zainteresowania m.in. przez pojawienie się tańszej alternatywy w segmencie C-SUV, który jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych przez kupujących? Nie wiem, dlatego pytam.
    W tym co piszesz jest dużo racji, ale....



    ...ale wchodzisz do salonu i masz do wyboru lepiej wykonane, lepiej jeżdzące i bardziej przestronne,wygodniejsze , z większym charakterem Stelvio albo 10% tańsze Tonale-co byś wybrał?

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory