Strona 192 z 262 PierwszyPierwszy ... 92142182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202242 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,911 do 1,920 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1911
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    99% klientów wybiera inne marki, więc strategia doboru klienta docelowego w Alfie Romeo mówiąc delikatnie nie działa. Alfa chce być premium. Tyle, żeby być premium trzeba klientowi coś zaoferować. Nie tylko cenę premium.

  2. #1912
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Większość klientów na Tonale to kobiety, które szukają ładnego samochodu ale oczywiście już nie kompaktu, bo te są niemodne.
    Jakaś potwierdzone statystyka, czy Instytutu WMS ("wydaje mnie się")?

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Alfa Romeo ze względu na swoją specyfikę zdaje sobie sprawę, że nawet z pełnym portfolio nie sprzedadzą dużo więcej niż 200 tyś. sztuk (przynajmniej w Europie) więc modele trzeba dobierać tak, by marża była jak największa.
    AR planuje pełne portfolio na minimum 10 modeli?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  3. #1913
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Do tego oba modele nie są w tych samych cenach - przeglądając ogłoszenia dostępnych samochodów można uśrednić około 30 tyś. dopłaty ze średniej wersji TI w Tonale 160KM do bazowej wersji Sprint w Stelvio.
    Ze względu na rocznik, na to że stoi na placu, że "stary" model - możliwości negocjacyjne w przypadku Stelvio są dużo większe. Myślę, że realnie różnica w cenie jest albo zerowa, albo kosmetyczna. Przykład tej samej ceny, który podałem, był pierwszy z brzegu - a nie wyszukany godzinami po internetach.
    Inna sprawa, że wielce bogata wersja 160KM Tonale to nadal przedsionek bazowego Stelvio 200KM
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1914
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Właśnie zmusiłeś mnie do szukania w necie i wyszło, że jednak Tonale jest tańsze. I to znacząco. Z bazowego Stelvio wiele nie urwiesz, bo na bazowych modelach zawsze jest najmniejsze pole manewru. Oczywiście znajdziesz Tonale 160KM w cenie najtańszego Stelvio ale będzie to model wypasiony po brzegi - elektryczne fotele, pełna skóra, wypasione audio, światła Matrix itd ale to nie zmienia faktu, ze nieco lepiej wyposażone Tonale jest znacząco tańsze od Stelvio. Zawsze znajdą się tacy co wolą pełne wyposażenie w mniejszym samochodzie niż średnie w większym.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jakaś potwierdzone statystyka, czy Instytutu WMS ("wydaje mnie się")?
    Tak, zleciłem badania za gruby hajs specjalnie na potrzeby tego wątku

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    AR planuje pełne portfolio na minimum 10 modeli?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    W najlepszych czasach AR miało 4-5 modeli i sprzedaż ledwo przekraczała 200 tys.(w Europie). Jakby mieli 10 modeli może przekroczyli by 250 tys. ale to też nie jest pewne

  5. #1915
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tak, zleciłem badania za gruby hajs specjalnie na potrzeby tego wątku
    Czyli WMS Kurcze, na 3 albo 4 Tonale, które widziałem (poza testowymi), żadnym nie kierowała kobieta...

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W najlepszych czasach AR miało 4-5 modeli i sprzedaż ledwo przekraczała 200 tys.(w Europie). Jakby mieli 10 modeli może przekroczyli by 250 tys. ale to też nie jest pewne
    W najlepszych czasach...
    W ostatnich czasach to mają problem przebić 20 tys. na jednym modelu, więc musieli by mieć ich z 10, żeby próbować się zbliżyć do 200 tys.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #1916
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Alfa Romeo ze względu na swoją specyfikę zdaje sobie sprawę, że nawet z pełnym portfolio nie sprzedadzą dużo więcej niż 200 tyś. sztuk (przynajmniej w Europie) więc modele trzeba dobierać tak, by marża była jak największa..
    A to ciekawe, całą dekadę lansowano w AR pamiętne zapowiedzi Marchione i Webstera, że celem AR jest sprzedaż PÓŁ MILIONA aut rocznie, potem pojawiła się wersja, ze 400 tysięcy.
    Tymczasem czytamy, że "AR o ze względu na swoją specyfikę zdaje sobie sprawę, że nawet z pełnym portfolio nie sprzedadzą dużo więcej niż 200 tyś".

    Czyli użytkownik forum, Żuczek, rozsądniej ocenia rynek niż niedawni jeszcze szefowie AR.

  7. #1917
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Wydaje mi się całkiem logiczne, że sprzedaż to nie jest po prostu ilość modeli razy średnia sprzedaż pojedynczego modelu. Ale może ja czegoś nie wiem?

    Jak potencjalny klient, laik, wchodzi do salonu AR i widzi jeden, słownie JEDEN nowy model, dwa stare i... pustkę - to co sobie pomyśli?
    Marka na skraju bankructwa. Zwija się... albo jest mega niszowa, albo zaraz jej nie będzie.
    Czy buduje to u niego zaufanie do marki? No raczej...

    Jakby portfolio było pełne to i klientów byłoby dużo. To proste i intuicyjne wręcz, więc chyba nie ma co dyskutować. Szerokie portfolio = duża sprzedaż. Oczywiście trzeba spełniać jakieś bazowe chociaż standardy obsługi, niezawodności itd. itp. ale to chyba jasne.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1918
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Tymczasem na Otomoto są oferty Tonale z upustami w granicach 20tys. względem konfiguratora. Czyżby były problemy z wyrobieniem planów sprzedaży?

  9. #1919
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Tymczasem na Otomoto są oferty Tonale z upustami w granicach 20tys. względem konfiguratora. Czyżby były problemy z wyrobieniem planów sprzedaży?
    lol już bez przesady XD

  10. #1920
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    W "autogalerii" pojawił się test Tonale.
    https://autogaleria.pl/alfa-romeo-tonale-test-opinia
    Można powiedzieć, że jest druzgoczący dla modelu. Testujący chwali Tonale za duży bagażnik i prowadzenie, reszta to praktycznie sama krytyka.
    Mniejsza z tym ile z tego jest uzasadnione a ile wydumane. Dziwi mnie po prostu jak ten sam samochód jest różnie oceniany przez testujących, w przypadku Mito i Giulietty tak nie było.
    Przeczuwałem, że źle się skończy brak mocnej wersji silnikowej na wprowadzenie modelu. Testujący zamiast piać z zachwytu narzekają jakie to słabe itd.
    Boje się, że ten model może nie "załapać" na rynku przez kilka głupich błędów. A od niego w dużej mierze zależy rozwój całej marki.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory