Strona 193 z 262 PierwszyPierwszy ... 93143183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,921 do 1,930 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1921
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przeczuwałem, że źle się skończy brak mocnej wersji silnikowej na wprowadzenie modelu. Testujący zamiast piać z zachwytu narzekają jakie to słabe itd.
    Boje się, że ten model może nie "załapać" na rynku przez kilka głupich błędów. A od niego w dużej mierze zależy rozwój całej marki.
    On już nie załapał na rynku... Pół roku jest w ofercie a sprzedaż słaba. To niby kiedy ma załapać?

  2. #1922
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Poklikałem trochę w konfiguratorze Tonale. Wersja PHEV "full opcja" wyszła 304tys. (z relingami, metalowymi nakładkami na pedały, podświetleniem w drzwiach, bez akcesoriów typu dywaniki, organizery bagażnika etc.). Przy okazji. Na samym końcu akcesoriów są do wyboru "Dywaniki welurowe ze srebrnym napisem" za jedyne 3306zł. Wie ktoś czym one się różnią od tych nieco wyżej opisanych "Dywaniki welurowe premium przednie i tylne ze srebrnym logo Tonale" za 290zł?

  3. #1923
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Poklikałem trochę w konfiguratorze Tonale. Wersja PHEV "full opcja" wyszła 304tys.
    Buhahaha
    Nie no serio... pełen odlot. Rzeczywistość równoległa.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1924
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Buhahaha
    Nie no serio... pełen odlot. Rzeczywistość równoległa.
    Audi Q3 Sportback plug-in 245KM - wyszło mi na 326 tys. a chyba nie wyklinałem wszystkiego, doliczyłem za to gwarancję na 5 lat.
    Dużo słabszy samochód a droższy - takie są ceny w tym chorym segmencie to Alfa z tego korzysta. Teraz już wiecie dlaczego woleli wypuścić Tonale zamiast nowej Giulietty - bo zarabiają dużo więcej na podniesionym samochodzie, szczególnie w segmencie premium.
    Jakbym miał wydać 300 tys. na plug-in-a to zdecydowanie wolałbym Tonale niż Audi.

  5. #1925
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Za 3 stówki to można już myśleć o Porsche Macan. A trochę inna liga. A Tonale w tej cenie to dalej 180-konne 1,3litra z elektrycznym pomocnikiem.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 24-12-2022 o 11:43

  6. #1926
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Można myśleć o gołym Porsche. I co z tego? Sam zacząłeś konfigurować wóz pod korek, nie wiem po co , skoro swój masz zamówiony. Jeśli porównywać to z innymi wozami w segmencie z podobnym wyposażeniem ale oczywiście nie zadałeś sobie tyle trudu żeby skonfigurować podobnie BMW czy Volvo tylko wyskakujesz z gołym Macanem jak Filip z konopii.
    Oczywiście pominąłeś tez kluczowy element w cenie czyli napęd Pług-in.
    Niektórzy mogą wydać więcej na samochód ale nie chcą drogiej eksploatacji. W takim przypadku Porsche, Stelvio czy mocna Cupra odpada w przedbiegach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1927
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jakbym miał wydać 300 tys. na plug-in-a to zdecydowanie wolałbym Tonale niż Audi.
    Ty może tak ale 95 na 100 innych kupujących wybierze zawsze Audi za taką kasę. Takie są realia.
    Poza tym nadal mnie fascynuje przeświadczenie, że AR zarabia i wychodzi na swoje, kiedy sprzedano kilka tysięcy Tonale, z tego pewnie ułamek wypasionych a nakłady na ten model, ponoszone przez kilka lat były nieporównywalne z zyskiem na tej dramatycznie niskiej sprzedaży.
    Wprowadzenie nowej Giulietty, która była ewidentnym sukcesem rynkowym, byłoby znacznie tańsze a sprzedaż na pewno wielokrotnie większa.
    Dodaj sobie dwa do dwóch, ile ci wyjdzie?

  8. #1928
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Przy niskiej sprzedaży nie zarobi tyle i ile trzeba ale pełne statystyki można sprawdzać jak będzie pełna paleta silnikowa. Oni liczą że większość sprzedaży zrobi najmocniejsza wersja (dość odważnie ale takie były komunikaty). Zakładasz że zarządzający Alfą nie potrafią liczyć i przez to nie wypuścicieli Giulietty. Ja uważam, że właśnie potrafią a że nie mieli środków na dwa projekty równoległe to wybrali ten na którym więcej zarobią.

  9. #1929
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ba, z początku nie mieli pieniędzy na ani jeden projekt i dlatego tyle czasu zajęło wypuszczenie Tonale, które przypuszczalnie by się nie powiodło bez fuzji FCA z PSA.

  10. #1930
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Poklikałem trochę w konfiguratorze Tonale. Wersja PHEV "full opcja" wyszła 304tys. (z relingami, metalowymi nakładkami na pedały, podświetleniem w drzwiach, bez akcesoriów typu dywaniki, organizery bagażnika etc.). Przy okazji. Na samym końcu akcesoriów są do wyboru "Dywaniki welurowe ze srebrnym napisem" za jedyne 3306zł. Wie ktoś czym one się różnią od tych nieco wyżej opisanych "Dywaniki welurowe premium przednie i tylne ze srebrnym logo Tonale" za 290zł?
    Wersja Speciale, doposażona na naprawdę dobrym poziomie mi wyszła 258 tys.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tonale q4.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	46.9 KB
ID:	285679

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory