Strona 198 z 262 PierwszyPierwszy ... 98148188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208248 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,971 do 1,980 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1971
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Formentor: sprzedaż wrzesień-listopad to ponad 23 tysiące sztuk.
    Tonale: sprzedaż wrzesień-listopad to poniżej 5 tysięcy sztuk.

  2. #1972
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Formentor: sprzedaż wrzesień-listopad to ponad 23 tysiące sztuk.
    Sprzedaż jednego modelu nowej marki "bez tradycji" większa niż wszystkich modeli AR razem wziętych. To jest dramat i celowe niszczenie brandu.
    W podobnym czasie co Cupra została wydzielona z Seata, DS został wydzielony z Citroena. Sprzedaż DS jest chyba jeszcze gorsza niż AR (patrząc na ulicy ile jeździ Stelvio, a ile DS7). Także zarządzanie po francusku nie działa.
    ps. skąd bierzesz dane o sprzedaży poszczególnych modeli samochodów?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 26-01-2023 o 08:47

  3. #1973
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No można też wybrać w tej cenie samochód roku , segment B, Jeep Avenger EV- 174 000 zł. Z tym, że Formentor, już jest zdrowo doposażony, a to cena od... W dobrym kierunku to idzie

    W bogatej wersji summit jedyne 222 tys.
    Inna klasa, inne potrzeby. Mi się Avenger cholernie podoba

  4. #1974
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Także zarządzanie po francusku nie działa.
    Zarządzanie, chyba nie tylko, ogólnie te marki są postrzegane jako francuzy i królowe lawet), to dalej pokutuje. Cupra, wydaje mi się jest postrzegana dalej, jako coś tam innego, ale VW.
    W przypadku mega różnicy Formentor vs Tonale, oprócz tego postrzegania, na pewno ogromny wpływ ma cena, co widać pod cenniku, oraz większa ilość dostępnych wariantów mocy

  5. #1975
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    ps. skąd bierzesz dane o sprzedaży poszczególnych modeli samochodów?
    carsalesbase.com

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Zarządzanie, chyba nie tylko, ogólnie te marki są postrzegane jako francuzy i królowe lawet), to dalej pokutuje. Cupra, wydaje mi się jest postrzegana dalej, jako coś tam innego, ale VW.
    Myślę, ze udało się "oderwać" markę Cupra od marki Seat. Klienci nie postrzegają jej, jako ulepszonego Seata. Ale dla mnie, o ile logo marki jest bojowe, o tyle sama marka brzmi jak... kuper. Kaczy kuper.
    Co masz? Kuprę? Kuper. Nie podoba mi się))

  6. #1976
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Myślę, ze udało się "oderwać" markę Cupra od marki Seat. Klienci nie postrzegają jej, jako ulepszonego Seata. Ale dla mnie, o ile logo marki jest bojowe, o tyle sama marka brzmi jak... kuper. Kaczy kuper.
    Co masz? Kuprę? Kuper. Nie podoba mi się))
    Wiesz co im się udało? Jak rozważaliśmy zakup auta, to mieliśmy też do wybory między innymi Audi Q3 i bieda-wersje Q5 w podobnej cenie co Formentor. Czyli jakby nie patrzeć auta półkę wyżej.
    zacytuję moją żonę (kobieta wybiera auto jak biżuterię lub buty, nie patrzy na parametry techniczne), argument nie do zbicia: Audi jeździ po mieście co 5 auto, i ciężko rozróżnić, które nowe, a które ma 10 lat. Cupry jest kilka sztuk na miasto powiatowe. Nieważne, że trochę gorsze materiały środku. Cupra jest inna, ładna, agresywna i się WYRÓŻNIA.

    Więc kobieta woli wyróżniające się auto nazwijmy to niszowej marki, w każdym razie żadne premium, niż pospolite auto marki premium. Tonale wg tej logiki też powinno zyskiwać nowe klientki, ale jak widać po danych sprzedażowych coś tu nie działa jak należy.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 26-01-2023 o 14:21

  7. #1977
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Jestem załamany. Naprawdę przez pół roku , nowy model znalazł w Europie tylko 8 tysięcy nabywców? Ja tylko jeden czerwony egzemplarz widziałem. Jak mówi klasyk. TO JEST KU..A DRAMAT!!1

  8. #1978
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Jestem załamany. Naprawdę przez pół roku , nowy model znalazł w Europie tylko 8 tysięcy nabywców? Ja tylko jeden czerwony egzemplarz widziałem. Jak mówi klasyk. TO JEST KU..A DRAMAT!!1
    Ja nie widziałem żadnego. A jeżdżę raczej sporo, 30-35 tys km rocznie.

  9. #1979
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że sporą część zarejestrowano jako demonstracyjne.
    Gdyby cena startowała od 130-135 tyś to by było może inaczej.
    Sam w swoim czasie (wrzesień) byłem zainteresowany zakupem dla żony Formentora albo Tonale.
    Mimo, że od 20 lat jeździmy tylko Alfami żona była skłonna zdecydować się na Cuprę.
    Kupił ją styl auta a mnie jakoś obsługi. Po 5 minutach rozmowy dostaliśmy auto do jazdy na dowolny czas bez asysty sprzedawcy.
    Po powrocie auto które stało w salonie zostało od razu dla nas zarezerwowane. Oferty otrzymałem na maila nim wróciłem z jazdy.
    Potem wiele telefonów i propozycji.
    A w salonie alfy?
    Ponieważ to sobota to nie było sprzedawcy, w końcu ktoś podszedł z Fiata. Rozmowa była długa ale oferty nie dostałem do dzisiaj.
    Co najgorsze to w salonie mnie znają od lat więc nawet nie wyobrażam sobie jak to by było z klientem "obcym".

  10. #1980
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    I dlatego, że w sobotę nie było handlowca to Tonale nie bierzesz już pod uwagę? Wiadomo, ze obsługa w Alfie nie zawsze jest idealna ale przecież kupujesz samochód jako produkt a nie obsługę handlowca. Najważniejsze żeby tylko za mocno nie przeszkadzał przy zakupie.

    Mnie osobiście nie dziwi słaba sprzedaż i to nie ze względu na cenę, bo ta w segmencie premium nie mogła być niższa tylko ze względu na brak mocniejszych wersji silnikowych, które w segmencie premium stanowią duży procent sprzedaży. Do tego wprowadzone wersje silnikowe nie wydają się być majstersztykiem w porównaniu do konkurencji, szczególnie pod względem osiągów a z tego Alfa zawsze słynęła.
    Punktów do "czepiania się" jest jednak więcej i w niektórych testach jest dużo krytyki. Nie widziałem jeszcze testu jednoznacznie pozytywnego a za to pojawia się coraz więcej mocno negatywnych. Mam nadzieję, że tą tendencję odwróci wprowadzenie wersji PHEV, która pod względem osiągów oraz dopracowania napędów wydaje się być na dużo wyższym poziomie niż bazowe wersje.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory