Strona 199 z 262 PierwszyPierwszy ... 99149189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209249 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,981 do 1,990 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1981
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Jestem załamany. Naprawdę przez pół roku , nowy model znalazł w Europie tylko 8 tysięcy nabywców? Ja tylko jeden czerwony egzemplarz widziałem. Jak mówi klasyk. TO JEST KU..A DRAMAT!!
    Alfa Romeo znana ze sportowych aspiracji wypuściła crossovera, który nie ma w sobie krzty sportu, z marnymi silnikami, zbyt wysoko wycenionego - totalnie pod prąd temu, co zawsze oferowała. Co mogło pójść nie tak?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1982
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Alfa Romeo znana ze sportowych aspiracji wypuściła crossovera, który nie ma w sobie krzty sportu, z marnymi silnikami, zbyt wysoko wycenionego - totalnie pod prąd temu, co zawsze oferowała. Co mogło pójść nie tak?
    Dużo w tym racji.... Wygląda na to, że o ile VAG chciał kupić AR, żeby utrzymać ją w nurcie aut z zacięciem sportowym, o tyle Stellantis kompletnie nie wie, co zrobić z marką i próbuje zrobić z niej auta dla "każdego".

    Czyli dla nikogo. Skompromitowali się Marchione i Webster ale łopatę nad grobem trzyma Imparato. Obym się mylił.

  3. #1983
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Czyli dla nikogo. Skompromitowali się Marchione i Webster ale łopatę nad grobem trzyma Imparato. Obym się mylił.
    Szczególnie Marchionne się skompromitował wprowadzając Giulię i Stelvio, wnosząc Alfę na wyższy poziom.

    Ci co narzekają na Tonale pod względem sportowych doznań niech podadzą więcej niż 3 modele w jej segmencie, które są bardziej "sportowe". I nie chodzi mi o wersje wyczynowe, bo na wprowadzenie wersji Q Alfa ma jeszcze czas, tylko o zwykłe wersje danego modelu. Biorąc pod uwagę, ze w tym segmencie Suvy nie są nastawione na dobre prowadzenie to Tonale jest w czołówce. A Ci co narzekają na słabe silniki przypominam, ze PHEV można już zamawiać. Jakby weszła ta wersja na starcie wyniki sprzedaży były by dużo lepsze.

  4. #1984
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ci co narzekają na Tonale pod względem sportowych doznań niech podadzą więcej niż 3 modele w jej segmencie, które są bardziej "sportowe"
    Co rozumiesz przez bardziej sportowe?
    moc? prowadzenie? czy sport w nazwie?
    ok, spróbujmy:
    Cupra formentor moce od 150 do 390 koni
    BMW X1 na razie, nowy model moce od 136 do 326 koni
    Audi q3 moce od 150 do 400 koni
    T-roc R moc 300 koni

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jakby weszła ta wersja na starcie wyniki sprzedaży były by dużo lepsze.
    No właśnie, jakby, gdyby, wtedy byłoby na pewno lepiej - nie masz wrażenia, że za często te słowa doskonale oddają strategię Alfy? Ja naprawdę im dopinguję i chciałbym jak najlepiej, ale tak jakoś chyba naprawdę nie mają pomysłu na to co robią.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    wprowadzenie wersji Q Alfa ma jeszcze czas
    Z tego co czytałem, definitywnie powiedzieli, że nie będzie Q Tonale. Ale oczywiście nie wiem, czy to prawda

  5. #1985
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ...Biorąc pod uwagę, ze w tym segmencie Suvy nie są nastawione na dobre prowadzenie to Tonale jest w czołówce. ...
    A co mierzy to "dobre prowadzenie" ? bo pamiętam z wrzucanych tu chyba linków Tonale vs Formentor w km77 (slalom i test łosia , zachowanie kontaktu kół z nawierzchnią, przechyły itp) to Tonale nie zabłyszczało jakoś specjalnie.

  6. #1986
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Co rozumiesz przez bardziej sportowe?
    moc? prowadzenie? czy sport w nazwie?
    ok, spróbujmy:
    Cupra formentor moce od 150 do 390 koni
    BMW X1 na razie, nowy model moce od 136 do 326 koni
    Audi q3 moce od 150 do 400 koni
    T-roc R moc 300 koni
    Podałeś najbardziej "sportowo" zestrojone wozy, Tonale w tej stawce wcale nie odstaje pod względem właściwości jezdnych. Brakuje średniej wersji mocy oraz najmocniejszej wersji Q ale najmocniejsze, specjalne odmiany z reguły wypuszcza się po jakimś czasie od wprowadzenia modelu.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No właśnie, jakby, gdyby, wtedy byłoby na pewno lepiej - nie masz wrażenia, że za często te słowa doskonale oddają strategię Alfy? Ja naprawdę im dopinguję i chciałbym jak najlepiej, ale tak jakoś chyba naprawdę nie mają pomysłu na to co robią.
    Proces fuzji z PSA spowodował, że projekt Tonale został pewnie zawieszony a jak już znów ruszyli to okazało się, że napęd PHEV wymaga dopracowania bo w Jeepie średnio się sprawdzał. To opóźniło wprowadzenie modelu a i tak najmocniejsza wersja zaliczyła kolejne opóźnienie. Ja na ich miejscu ruszyłbym z najmocniejszą 2 litrówką, która była gotowa na rynek amerykański a wersję PHEV wprowadził na spokojnie w kolejnym roku. Niestety kolidowało to z hasłem reklamowym oraz z niechęcią Stellantis do płacenia kar za emisję.
    Z tego co można wyczytać, wersja PHEV jest ostrzej zestrojona pod względem zawieszenia niż bazowe odmiany i jeździ bardzo fajnie. Do tego hybryda też pracuje dobrze, w trybie A pracuje głównie w trybie elektrycznym ale w trybie N i D prąd zużywany jest optymalnie i nawet przejeżdżając powyżej 100 km trasy nie zużywa całej baterii a spalanie w trybie hybrydowym utrzymuje się w zdecydowanie niższych wartościach niż w 2 litrowych odpowiednikach.

  7. #1987
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Z tego co można wyczytać, wersja PHEV jest ostrzej zestrojona pod względem zawieszenia niż bazowe odmiany i jeździ bardzo fajnie. Do tego hybryda też pracuje dobrze, w trybie A pracuje głównie w trybie elektrycznym ale w trybie N i D prąd zużywany jest optymalnie i nawet przejeżdżając powyżej 100 km trasy nie zużywa całej baterii a spalanie w trybie hybrydowym utrzymuje się w zdecydowanie niższych wartościach niż w 2 litrowych odpowiednikach.
    Tylko wiesz, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz? A później takie jakieś Julki z otomoto, wytykają gdzie sportowy duch (chociaż jak w Giulii i Stelvio był i jest, to i tak się czepiali...)
    Widziałeś ten test? Czepia się takich pierdół już na siłę, jak to, że przycisk na kierownicy niewygodny bardzo...
    https://youtu.be/k-vYT9s1DEU

  8. #1988
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Widziałem, ten test wyglada jak sponsorowany przez Bawarię. Bardziej negatywnego testu jeszcze chyba nie było.
    Zauważ, że nie czepiał się osiągów tylko właściwie całej reszty.
    Masz rację, że na starcie powinna być mocna wersja ale przy PHEV premiera by miała miejsce dopiero na wiosnę tego roku.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1989
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Masz rację, że na starcie powinna być mocna wersja ale przy PHEV premiera by miała miejsce dopiero na wiosnę tego roku
    W sumie tak źle i tak niedobrze, ale na pewno gdyby jeszcze o tyle przełożyli premierę, to by żartów nie było końca, a wizerunkowo tragedia.
    Ten test, a raczej antytest, masakra. Ok, Tonale na pewno ma wady, ale to co tam Julek wyprawiał, to już na pewno nie miało nic wspólnego z obiektywizmem.

  10. #1990
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    W sumie tak źle i tak niedobrze, ale na pewno gdyby jeszcze o tyle przełożyli premierę, to by żartów nie było końca, a wizerunkowo tragedia.
    Ten test, a raczej antytest, masakra. Ok, Tonale na pewno ma wady, ale to co tam Julek wyprawiał, to już na pewno nie miało nic wspólnego z obiektywizmem.
    Obejrzałem jeszcze test BMW X1 i wychodzi, że ten testujący to po prostu straszna maruda. Też niewiele rzeczy mu się podobało, różnica była tylko taka ze powstrzymywał się od totalnej krytyki, miał łagodniejszy język żeby miłośników BMW nie urazić. Przy Alfie nie musiał się już hamować...

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory