Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2011
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Używane sporadycznie przez rektora jednej z Lubelskich uczelni. Miał ja aż do śmierci. Ktoś napisał że 156 jest z czasów Alfy z trzeszczącym wnętrzem , zawieszeniem które trzeba robić co 30 tysięcy kilometrów. Zgoda 156 miała swoje bolączki , ale była taką petardą na rynku w 1997 roku że Giulia i Stelvio mogły o takim przyjęciu tylko pomarzyć. Po prostu po 159 był za długi okres czasu i paru latach klient poszedł po prostu do konkurencji. Co z tego Ze Alfa produkuje naprawdę udane i solidne auta jak w statystykach sprzedaży dużo do powiedzenia nie mają.
    a jaki inny samochód aktualnie jest przełomowy? kolejny przełom jaki może być dla mnie to teleport, a to czy auto ma 200 czy 500 koni z jakiegoś silnika, to mnie to nie robi - ma być ładny, jeździć tam gdzie chce i nie palić za dużo. Czasy się zmieniają, ludzie wraz z nimi

  2. #2012
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Myślę, że bardziej chodzi o kwestię designu, bo 156 faktycznie wyglądała jak statek kosmiczny przy innych samochodach wtedy. Teraz teoretycznie przy elektryku możesz wymyśleć coś kompletnie przełomowego, a wszyscy projektują jakieś obłe bezkształtne buły. W kwestii jazdy samochodem, to nic się specjalnie nie wydarzyło od 30 lat.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #2013
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Myślę, że bardziej chodzi o kwestię designu, bo 156 faktycznie wyglądała jak statek kosmiczny przy innych samochodach wtedy. Teraz teoretycznie przy elektryku możesz wymyśleć coś kompletnie przełomowego, a wszyscy projektują jakieś obłe bezkształtne buły. W kwestii jazdy samochodem, to nic się specjalnie nie wydarzyło od 30 lat.
    No właśnie. Wszystkie są takie do siebie podobne, wielkie niemal wyłącznie SUV'y. Bardzo mało jest ładnych elektryków, a zapowiedzi różnych firm też mówią o SUV'ach i Crossoverach. Chociaż np. Hyundai Ionic 6 jest ładny. No i może będzie kilka fajnych małych miejskich - Renault Alpine 5, Fiat Abarth EV.
    A jeśli chodzi o Tonale, to moim zdaniem świetnie, że jest ta wersja Q4 280KM, pomimo, że SUV, może się podobać ;-)

  4. #2014
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    Hyundai Ionic 6 jest ładny.
    5ka jest chyba jeszcze lepsza. Szkoda że jest tak wielka - chciałbym takiego gdyby był wielkości Golfa

  5. #2015
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Myślę, że bardziej chodzi o kwestię designu, bo 156 faktycznie wyglądała jak statek kosmiczny przy innych samochodach wtedy. Teraz teoretycznie przy elektryku możesz wymyśleć coś kompletnie przełomowego, a wszyscy projektują jakieś obłe bezkształtne buły. W kwestii jazdy samochodem, to nic się specjalnie nie wydarzyło od 30 lat.
    Dokładnie tak . Pamiętam jak w Lublinie przed jednym z pierwszych Supermarketów na Zana przyjechała zaraz po premierze pierwsza 156 jaką widziałem na żywo .Zrobiła na wszystkich takie wrażenie jak Cleo z Dodą w wannie z kisielem. Ludzie ją oblepili jakby nie wiem co to było. Zaglądali przez szyby oglądali cały wóz dookoła. Sam się jarałem 156 niesamowicie. Prasa motoryzacyjna była zachwycona , sprzedaż tego modelu bardzo dobra . Oglądałem premierę Giuli w 2016 roku i przez pierwsze kilka minut nie wiedziałem co powiedzieć. Owszem ładna , ale nie zrobiła na mnie takiego wrażenia od początku jak 156 czy nawet 159 . Musiałem do niej przywyknąć.

  6. #2016
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Owszem ładna , ale nie zrobiła na mnie takiego wrażenia od początku jak 156 czy nawet 159 . Musiałem do niej przywyknąć.
    Dokładnie! Mnie nawet niektóre detale ewidentnie raziły (już mi nie przeszkadzają, opatrzyłem się), czego nie miałem przy 156
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2017
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Dokładnie tak . Pamiętam jak w Lublinie przed jednym z pierwszych Supermarketów na Zana przyjechała zaraz po premierze pierwsza 156 jaką widziałem na żywo .Zrobiła na wszystkich takie wrażenie jak Cleo z Dodą w wannie z kisielem. Ludzie ją oblepili jakby nie wiem co to było. Zaglądali przez szyby oglądali cały wóz dookoła. Sam się jarałem 156 niesamowicie. Prasa motoryzacyjna była zachwycona , sprzedaż tego modelu bardzo dobra .
    Nie pamiętam, który był to rok, w Auto Świat było porównanie trzech samochodów: Alfy 156, Audi A4 B6 i chyba BMW 3 E46, no powiem Wam, że wtedy jarałem się 156, jak Rzym dla Nerona. Natomiast tak, jak ja to widzę, to 156 dla Alfy jest sukcesem i porażką w jednym. Sprzedażowo, pełny sukces, w pierwsze 4 miesiące 90 tys. zamówień. Prasa nazwała model przełomowym, zdobył tytuł europejskiego samochodu roku. 156 posiadała szeroką paletę silników, duży diesel i busso, skłaniały też klientów premium. Niestety silniki TS w połączeniu z często niewłaściwym serwisem miały swoje bolączki, kaprysy elektroniki też miały miejsce, zawieszenie nie lubiło gorszych dróg, żywotność wahaczy była bardzo niska. Całości dopełniła rdza. Niestety, pomimo wszelkich sukcesów, mityczna "królowa lawet" i żarciki powstały w dużej mierze właśnie dzięki 156.

  8. #2018
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    Kolejny test Petryna, tym razem wersji 160KM
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-u-jMn4ykM

    Znów marudzenie przez cały odcinek a na koniec oficjalne stwierdzenie, że ten samochód mu się nie podoba.

  9. #2019
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Pertyn kilkukrotnie stwierdza, że taki sposób pracy napędu, w którym kierowca nie panuje nad rozdziałem mocy przód / tył jest niebezpieczny.
    Tu chodzi tylko i wyłącznie o ten debilny napęd przeniesiony z Jeepa Renegade.
    Nigdy nie wiadomo co zrobi tylny silnik elektryczny.
    To może nie przeszkadzać ludziom którzy kupują w celu jazdy po mieście, czyli raczej grupie docelowej.
    Jeżeli chcesz jeździć trochę bardziej sportowo, albo chociaż jeździsz zima na narty - raczej słabo, potencjalnie niebezpiecznie

  10. #2020
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o tylny silnik elektryczny bo dołączanie tyłu to coś normalnego tylko o fakt, że przód nie zawsze ciągnie a to jest już specyficzne. Wg mnie problem ten jest jednak wydumany bo jedynie Petryn się tego czepiał, w innych testach nikt o tym nawet nie wspomniał. Widocznie ciężko to wyłapać podczas jazdy.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory