Strona 217 z 262 PierwszyPierwszy ... 117167207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,161 do 2,170 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2161
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie no, napiszmy wprost: on demoluje deskę i materiały wykończeniowe. Niedługo zacznie je podpalać...
    Panowie, nie spodobały się wam pewne jego opinie i jedziecie po nim jak po ŁYSEJ kobyle
    Oglądam często dużo różnych recenzji samochodowoych na YT, polskie i zagramaniczne, ale ten gościu wypada po prostu słabo na tym tle. Zamiast powiedzieć coś ciekawego, to sie szarpie z plastikami przez pół odcinka, no co ja na to mogę poradzić?

  2. #2162
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    W weekend majowy na Helu widziałem 2 sztuki Tonale, czekan na dane ile po pełnym roku sprzedano jej w Europie

  3. #2163
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    ale ten gościu wypada po prostu słabo na tym tle. Zamiast powiedzieć coś ciekawego, to sie szarpie z plastikami przez pół odcinka, no co ja na to mogę poradzić?
    Dla Ciebie słabo, dla mnie nie. A co do szarpania plastikami, nie pół odcinka, nie przesadzaj.
    Fakt, zwraca na to uwagę, bo te same plastiki przez KILKA LAT CO NAJMNIEJ szarpać będą kierowcy, ich zony, matki,córki, kochanki, dzieciaki, koledzy, autostopowicze.
    To kwestia JAKOŚCI materiałów i spasowania/wykonania.
    Płacisz za auto worek kasy. Pytanie czy auto, tak drogie, jest dobrze wykonane? PO TO także są takie testy.

  4. #2164
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Dla Ciebie słabo, dla mnie nie. A co do szarpania plastikami, nie pół odcinka, nie przesadzaj.
    Fakt, zwraca na to uwagę, bo te same plastiki przez KILKA LAT CO NAJMNIEJ szarpać będą kierowcy, ich zony, matki,córki, kochanki, dzieciaki, koledzy, autostopowicze.
    To kwestia JAKOŚCI materiałów i spasowania/wykonania.
    Płacisz za auto worek kasy. Pytanie czy auto, tak drogie, jest dobrze wykonane? PO TO także są takie testy.
    Nie nikt przez lata nie będzie za to szarpać. Bo to nie służy do szarpania, walenia urywania itd.
    Tyle, że to co "testuje" Bąku, to nie jakość, a wytrzymałość. Dwie różne rzeczy.
    Drzwi służą do zamykania a nie pierdolnięcia nimi aż się auto zatrzęsie. Uchwyt w drzwiach służy do ich zamknięcia, a nie szarpania za niego kiedy drzwi są już zamknięte. Mieszek przy lewarku biegów - czy to jest element do codziennego szarpania? Szarpanie oburącz przez 2-metrowgo chłopa tunelu środkowego też mocno przekracza założenia projektowe tego elementu.
    Nie chcesz chyba powiedzieć, że codziennie w twojej 159-ce ktoś oburącz szarpie się z tunelem środkowym. w 99,9999% przypadków takie sytuacje nie mają miejsca i mam nadzieję, że nie potrzebujesz na ten fakt linku
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 14-05-2023 o 07:21

  5. #2165
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Drzwi służą do zamykania a nie pierdolnięcia nimi aż się auto zatrzęsie
    Powiedz to połowie populacji kobiet na tej planecie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #2166
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Drzwi służą do zamykania a nie pierdolnięcia nimi aż się auto zatrzęsie. Uchwyt w drzwiach służy do ich zamknięcia, a nie szarpania za niego kiedy drzwi są już zamknięte. Mieszek przy lewarku biegów - czy to jest element do codziennego szarpania? )
    Często da się zaobserwować jak ludzi "szarpią", "walą" i "trzaskają". Rozejrzyj się. Po prostu. A testowanie jakości ma taki sam sens, jak testowanie trwałości. Nie widziałeś nigdy przetartego czy dziurawego mieszka? Nie widziałeś, jak ludzie walą drzwiami czasem? To chyba zyjesz w idealnym swiecie, czego ci wypada zazdrościć.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Powiedz to połowie populacji kobiet na tej planecie
    ooooo, w punkt!!!

  7. #2167
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Generalnie jak ja wsiadam lub moja żona, która na codzień jeździ tym autem nie zaczyna jazdy od włożenia rąk za kierownicę i szarpania obudową zegarów.
    Co do samego testu.
    Moje obiekcje dotyczą :
    - po co podawać spalanie przy 160 skoro nigdzie już tyle jechać nie można ( poza 20 % autostrad w DE, które w sumie ).
    - Ogólnie wydaje mi się że coraz mniej osób jeździ na wakacje za granicę autem bo taniej i szybciej jest polecieć i wynająć auto na miejscu. No ale OK, są pewnie tacy co jeżdżą. Ale są też boxy dachowe :-D. I tak przy okazji - walizkę można tez postawić na boku, wtedy wejdą mu 3. Roletka czy w tym przypadku półka nie jest prawnym ograniczeniem pojemności bagażnika :-D

    - Narzekanie na środkowy zagłówek który można po prostu wyjąć i dać pod podłogę bagażnika na 99 % czasu
    - Narzekanie na miejsce z tyłu przez prawie 2metrowca. Generalnie rzecz ujmując większość z nas ma auta które służą przewozowi rodziny - Nie wiem ile typowych rodzin ma w składzie tylko osoby powyżej 1.9 metra. A jeśli mają to po porstu nie biora takiego auta ( z założenia raczej miejskiego plus okolice ) pod uwagę
    - Narzekanie że pokrętło DNA nie działa jak się prąd skończył. No jak się skończył to na zdrowy rozum tryb N i A nie działają bo używają tegoż prądu. Opcja N pojawia się po chwili jak akumulator zyska odrobinę energii ( co sprawdziłem )
    - Narzekanie że stan naładowania akumulatorów nie pokazuje poziomu naładowania z dokładnością co do ułamka procenta. Abstrahując od tego że jakoś nikt nie narzeka że wskaźnik poziomu paliwa też nie pokazuje z dokładnością do 1km ( rzeczywistego ) to sam akumulator ma pewną bezwładność.
    - Narzekanie że mu ramiona wystają z za foteli - gdyby były pasujące to narzekałby że siedząc z tyłu widzi przed sobą zajebiście wielkie fotele i nic do przodu.
    - Narzekanie na multimedia. Jak się wali w ekran jak w klawiaturę komputera z częstotliwością 10 stuknięć na sekundę to nic dziwnego. Normalnie użytkując, nie ma absolutnie żadnych problemów z lagami itd.

    Całe te testy są na zasadzie - do czego absurdalnego się przywalić. I nie mają nic wspólnego ze zwykłym codziennym użytkowaniem samochodu.

  8. #2168
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Czekam aż Kornacki przetestuje Tonale. Facet ma talent do ciekawego opowiadania o autach. Spalanie przy 160 - wiadomo, że mało nie będzie. Przy licznikowym 160 na prawdę masz koło 150, na polskiej autostradzie żaden patrol cię nie zatrzyma. Szkodza zachodu dla 100zł.

  9. #2169
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Ogólnie wydaje mi się że coraz mniej osób jeździ na wakacje za granicę autem bo taniej i szybciej jest polecieć i wynająć auto na miejscu. No ale OK, są pewnie tacy co jeżdżą. (....)
    Całe te testy są na zasadzie - do czego absurdalnego się przywalić. I nie mają nic wspólnego ze zwykłym codziennym użytkowaniem samochodu.
    Owszem, jeżdżą. Nie wiem, czy coraz więcej czy coraz mniej, ja znam dużo takich, co jeżdżą. Ja także. Latam wyłącznie poza Europę (oceanu nie przejadę a Azji nie znoszę). W Europie latałem kiedyś, teraz wyłącznie jeżdżę. Dzięki temu widziałem wiele miejsc, o jakich nie miałem pojęcia, poznałem ciekawych ludzi, kupiłem co chciałem, bez ograniczania się do "limitu bagażu", zabrałem na wyjazd co chciałem. Nie wiążą mnie terminy lotów, bieganina po odprawach, szukanie bagażu, godzina przed odlotem, godzina po lądowaniu itd... Jazda mnie nie męczy, lubię jeździć, mogę dowolnie modyfikować plany w trakcie wyjazdu.
    I tak dalej.
    Kiedyś jechałem do Amsterdamu autem a znajomi lecieli samolotem. Ja po drodzę zjadłem sobie obiad, zrobiłem dwie przerwy na kawę, jakiś spacerek itd. Po przyjeździe zaparkowałem przed hotelem.
    Oni jechali z domu na lotnisko, tam czekali na odprawę, czekali na start. Mieli przesiadkę (nie zawsze wszędzie wszystko lata jednym połączeniem). Po przylocie czekali na bagaż, potem musieli opuścić wielkie lotnisko. Złapali transport do miasta. Dotarli do hotelu 45 minut przede mną.
    Ekolog powiedziałby: zostawili też większy ślad węglowy

    Po co ta dywagacja? Otóż wiozłem w drodze powrotnej dwójkę szczeniaków, taka wczesna podstawówka. Nudzili się troche ale byli też ciekawi świata. Myślę, ze sprawdzili trwałość większej ilości elementów wnętrza samochodu, niż sprawdza Bąk w swoich testach.

  10. #2170
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    test Audi e-tron u Bąka. Ochy i achy, cukierkowo, aż zęby bolą od samego patrzenia. Jakoś z tunelem środkowym się nie szarpał, obudowy zegarów nie próbował wyrwać, rączki od zamykania drzwi też jakoś specjalnie nie testował. Ale jak zajebał drzwiami, to aż mi się szkoda tego auta zrobiło.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory