Strona 262 z 264 PierwszyPierwszy ... 162212252253254255256257258259260261262263264 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,611 do 2,620 z 2632

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2611
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Były 159-ki
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    To nie jest sprzedaż. To są rejestracje. Więc to co dealerzy zarejestrowali na siebie też w te 400szt się wlicza. Wychodzi jeden powiat - jedno Tonale

  2. #2612
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,883

    Domyślnie

    Obejrzałem cennik Tonale na 24 rok i szczerze jest zrobiony z większym sensem niż wcześniej. Po pierwsze nawet bazowa wersja jest nieźle wyposażona i można do niej dobrać dowolny silnik, co wcześniej nie było możliwe. Realnie ceny niewiele się podniosły, po prostu więcej wyposażenia w jest w standardzie. Dopłata niecałe 8 tys. do wersji 160KM brzmi rozsądnie.
    Wersja bazowa Sprint jest też lepiej wykończona w środku - fajniejsza tapicerka na fotelach oraz przeszycia na desce - jak na bazę wygląda nieźle.
    Z minusów to brak tańszej wersji jako wabika do salonów oraz ubogie możliwości personalizacji ale przy takim symbolicznej sprzedaży można to zrozumieć.

  3. #2613
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    53

    Domyślnie

    W Opolu czasem widuję jedno Tonale, a czasem nawet dwa jak tato swoim przyjedzie na kawę do mnie

  4. #2614
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,883

    Domyślnie

    Sprzedaż Tonale w całym 2023 roku to poniżej 40 tys sztuk, czyli mniej biz 50 % optymistycznego planu.
    Jestem ciekaw czy takie wyniki zmobilizują szefostwo do rozszerzenia oferty silnikowej czy raczej ostatecznie skreślą rozwój tego modelu.
    Obstawiam to drugie chociaż trzeba tez wiąż pod uwagę że sprzedaż Tonale i tak przewyższa sprzedaż Giulii i Stelvio razem wziętych, może będą je jeszcze ratować.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #2615
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Porto
    Auto
    było: 147, Giulietta, Giulia, Spider '85 jest Tonale '24
    Postów
    485

    Domyślnie

    Junior sporo uratuje. Sam bym go kupił ale nie ma wentylowanych i podgrzewanych foteli nawet w opcji.

  6. #2616
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Stelvio 23 Veloce
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Sprzedaż Tonale w całym 2023 roku to poniżej 40 tys sztuk, czyli mniej biz 50 % optymistycznego planu.
    Jestem ciekaw czy takie wyniki zmobilizują szefostwo do rozszerzenia oferty silnikowej czy raczej ostatecznie skreślą rozwój tego modelu.
    Obstawiam to drugie chociaż trzeba tez wiąż pod uwagę że sprzedaż Tonale i tak przewyższa sprzedaż Giulii i Stelvio razem wziętych, może będą je jeszcze ratować.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie będą ratować Tonale, to jest model do zaorania. Powstał na starej platformie, która ma jeszcze korzenie z Punto. Następca będzie na STLA Medium. Unifikacja i cięcie kosztów. To akurat wyjdzie Tonale na dobre bo nowa platforma jest znacznie lepsza od obecnej i może pozwoli na przygotowanie bardziej konkurencyjnej oferty. Według planów w 2027 ma być następca. Stelvio 2025, Giulia 2026 i Tonale 2027.

  7. #2617
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek_o Zobacz post
    Nie będą ratować Tonale, to jest model do zaorania.
    W 2027 roku planowany jest następca i było to wiadomo już jakiś czas temu. "Zaoranie" oznaczało by, że model zakończy żywot wcześniej, jeśli sprzedaż spadnie poniżej progu opłacalności.
    Nie powinni do tego dopuścić i model powinien być rozwijany. Ma starą platformę ale nie wynikają z tego główne minusy modelu - ograniczona oferta silnikowa czy trochę przesadzone ceny.
    Ma za to sporo plusów - sprawdzoną technikę FCA, jednostki silnikowe FCA a nie PSA. Byłby fajną alternatywą dla klientów, którzy nie chcą jeszcze kupować elektryka.

  8. #2618
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Byłem w tym roku dwa razy we Włoszech (okolice Lukki i Modeny) i tam całkiem sporo już jest Tonale. Nie jest już ciekawostką jak rok temu, także może jest dla niego jakaś nadzieja W okolicach Modeny spotkałem nawet więcej Tonale niż Maserati, Ferrari, Lamborghini i Ducati razem wziętych...

  9. #2619
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Peugeot 508 II / Peugeot 308 T9
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    W Bolonii i Florencji nawet ichniejsza Policja jeździ też Tonale
    Ale rzeczywiście na drogach sporo ich było widać.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #2620
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,163

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziekan Zobacz post
    Byłem w tym roku dwa razy we Włoszech (okolice Lukki i Modeny) i tam całkiem sporo już jest Tonale. Nie jest już ciekawostką jak rok temu, także może jest dla niego jakaś nadzieja W okolicach Modeny spotkałem nawet więcej Tonale niż Maserati, Ferrari, Lamborghini i Ducati razem wziętych...
    2 połowę czerwca spędziłem we Włoszech - Garda głównie, ale też podjechałem do Arese (Museo Storico Alfa Romeo).
    Tonalek kilka dziennie widziałem na drogach, mniej więcej tyle samo Giulietty. Za to ze 2x więcej jeździło Stlevio. Giulii totalnie nie widać było - oprócz mojej na autostradzie była jedna z UK, jedna ciągła przyczepę z Holandii a włoskich widziałem raptem przez ten czas 3szt z czego jedna to byli Carabinieri korciło mnie żeby się zatrzymać i fotkę sobie zrobić ale że byłem na rowerze i wiozłem zakupy to odpuściłem (dobra jeszcze kilka stało na parkingu pod Muzeum w Arese - to akurat na Hiszpańskich blachach - była cała delegacja ze 30-40 różnych Alf od tych z lat 80tych do najnowszych).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory