Strona 58 z 262 PierwszyPierwszy ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #571
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Siedzę przy komputerze, przygotowuję lekcję zdalną na jutro z języka ojczystego Rudolfa Diesel'a i tak mnie coś piknęło... czy w temacie o Tonale nie ma przypadkiem g.wno burzy o nic?
    Wchodzę i co widzę? Jak nic będę musiał założyć biuro jasnowidzenia i zarabiać tym na życie.
    Kulturalni, merytorycznie przygotowani i ogarnięci będą musieli mi wybaczyć ale dziś nie mam czasu i ochoty na wywalanie postów i dawanie ostrzeżeń osobom, które z uporem maniaka się takowych domagają.
    Reszta nie jest warta komentarza.

    Otwieram po sprzątaniu.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 09-02-2022 o 13:12

  2. #572
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    właśnie spojrzałem na cennik i dobrze wyposażona Sportage (nie topowa) to 198.000.Jerśli w takiej cenie będzie można dostać podobnie wyposażoną Tonale to watpie aby więcej osób wybrało KIA.
    Wbrew pozorom dzięki Guliettcie,Mito ,Giuli i Stelvio bardzo mocno zmieniło się postrzeganie marki jeśli chodzi o solidność.
    Zmieniło się? może w zakresie paru procent. Dalej, gdzie nie pojadę, słyszę to samo: żartem albo serio.
    Nie wiem, na jakiej podstawie uważasz, że przy podobnym wypasie i cenie nabywcy mają wybierać Tonale a nie Kię? Kia ma już ugruntowaną pozycję, widoczna jest na ulicach, różne modele sprzedają się dobrze i bardzo dobrze. Nie ma żadnego logicznego powodu aby nagle ludzie zaczęli brać auta marki, uznawanej:
    albo za awaryjną,
    albo za drogą (tak, jest taka opinia też w narodzie! alfy to drogie są),
    albo tracącą na wartości (nawet jak Giulietta świetnie trzyma ceny, i tak naród uważa powszechnie, że alfy tracą makabruycznie na wartości),
    albo mającą niewielką ofertę na rynku (mało się sprzedaje, mało modeli mają, znaczy niebezpiecznie wchodzić)
    albo praktycznie nieznaną (nikt takiego auta nie, albo, ewentualnie miał kolega szwarga, 156, ale wciąż stała w warsztacie).
    albo trudną w odsprzedaży (panie, kto to potem kupi?)

    Zapomnij o lepszej sprzedaży Tonale niż Kia. Realia są, jakie są. Szczególnie TERAZ, kiedy auta skokowo i masakrycznie drożeją: zawsze wtedy ludzie uciekają do pewnych, sprzedawalnych marek.

  3. #573
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Masz rację niewątpliwie. Jednak co pozostaje, albo się poddać, albo próbować z tym walczyć. Jeszcze tak niedawno w tym wątku mówiliśmy, że trzeba by zacząć od wydłużenia gwarancji, żeby walczyć ze stereotypem awaryjności. 5lat gwarancji mechanicznej i 8 lat na baterie, chyba jest dobrym krokiem. Z tego co czytam artykuły moto po wczorajszej premierze, są pozytywne. Ja trzymam kciuki

  4. #574
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Masz rację niewątpliwie. Jednak co pozostaje, albo się poddać, albo próbować z tym walczyć. Jeszcze tak niedawno w tym wątku mówiliśmy, że trzeba by zacząć od wydłużenia gwarancji, żeby walczyć ze stereotypem awaryjności. 5lat gwarancji mechanicznej i 8 lat na baterie, chyba jest dobrym krokiem. Z tego co czytam artykuły moto po wczorajszej premierze, są pozytywne. Ja trzymam kciuki
    Ja również uważam, że postrzeganie marki przez ostanie 10 bardzo zmieniło się na plus. A 5 letnia gwarancja tylko wzmocniła to postrzeganie i pozytywnie wpłynęła na sprzedaż.
    To co myśli naród jako taki, nie ma aż takiego znaczenia, W narodzie liczba osób które realnie stoją przed wyborem auta z segmentu Tonale to jest promil.

    Bądźmy realistami, nie zrobi to sprzedaży jak Sportage, ale poziom wyższy niż np. XC40 to już będzie duży sukces.

  5. #575
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ciekawi mnie tylko zestaw wskaźników, chociaż Wam powiem, że im dłużej na nie patrzę, tym bardziej się przekonuję do radialnego, czerpiącego z historii widoku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111111111.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	35.0 KB
ID:	282567, ale wygląda, że nie ma widoku zegarów z poziomym rozłożeniem czcionki, chyba że nie pokazali. Bo jest takie ujęcie z mułków
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22222.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	64.0 KB
ID:	282568

  6. #576
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    A ja właśnie lubię to w Alfie, że jest tak podgryzana. W końcu to Alfa Romeo. W ogóle mi to nie przeszkadza nawet czuję bluesa jak ktoś próbuje mi Alfę wybic z głowy. Nawet dochodzę do wniosku, że im będzie bardziej kontrowersyjna tym więcej znajdzie się nowych, których ta kontrowersja będzie elektryzować. Nie ma co ukrywać, że Alfa nie zastąpi nigdy Skody czy Kia na mapie motoryzacji. Chyba niektórzy by chcieli ale to się nigdy nie wydarzy, to jest takie ciagle gonienie króliczka. Sami wiecie dlaczego kupiliście Alfę, wątpię, że kupowaliscie swoje Alfy dlatego, że na parkingu przed waszym blokiem, sąsiednim domem czy gdzie tam miaszkacie stało kilka innych podobnych lub takich samych. Oczekując przy tym aprobaty sąsiada. Alfa poprostu wzbudza skrajne emocje. Czasem ktoś podejdzie i powie, że jest rewelacyjna i ma świetny kolor innym razem ktoś nie odpowie Ci dzień dobry (mam taką sytuację, że koleś ma Hyundaia chyba i20 i kiedyś niechcący słyszałem jak krytykował Alfy a staje koło mnie bo mamy podpisane parkingi i koleś np. nie odpowiada mi dzień dobry). Fajne to jest w Alfa Romeo to jest jedyna taka marka na świecie. Nie ma drugiej takiej.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 09-02-2022 o 21:18

  7. #577
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ciekawi mnie tylko zestaw wskaźników, chociaż Wam powiem, że im dłużej na nie patrzę, tym bardziej się przekonuję do radialnego, czerpiącego z historii widoku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111111111.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	35.0 KB
ID:	282567, ale wygląda, że nie ma widoku zegarów z poziomym rozłożeniem czcionki, chyba że nie pokazali. Bo jest takie ujęcie z mułków
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22222.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	64.0 KB
ID:	282568
    Zegary będą miały 3 tryby wyświetlania (Evolved, Relax i Heritage). Te które zostały zaprezentowane to Heritage.
    https://auto.dziennik.pl/premiery/ar...sel-wideo.html


    Powiem szczerze, że wg mnie te Heritage wyglądają naprawdę fajnie, miły akcent.
    Jestem zwolennikiem analogów, ale te wyglądają dużo lepiej niż te w Peżot czy grupie VW.

  8. #578
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Imperato opowiada o Tonale, ale i trochę o przyszłości Alfy. Na szczęście z napisami

    https://www.youtube.com/watch?v=e8XdVvwZTgk
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 10-02-2022 o 00:14

  9. #579
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    'Oferta przewiduje też silnik Diesla: 1.6 Multijet/130 KM (320 Nm) w parze z dwustopniowym, 6-biegowym dwusprzęgłowym automatem."

    Co to jest ten dwustopniowy automat?

  10. #580
    Jarzyna
    Gość

    Domyślnie

    Hej. Jestem nowy na forum, przyszedłem dowiedzieć się coś więcej o Tonale, którym jestem zainteresowany. Mam nadzieję, że w kwocie 150-160tys będzie można kupić rozsądnie wyposażoną benzynę z automatem.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory