Strona 105 z 262 PierwszyPierwszy ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,041 do 1,050 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1041
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Czytamy ten sam artykuł?
    Najważniejsza konkurencja: BMW, Audi, Mercedes

    Wersje najtańsze
    Osiągi: zbliżone
    Ceny: konkurencja niższe (trochę, ale zawsze)

    Czyli Alfa ceni się wyżej niż niemiecka trójca, ciekawe

    Wersje środkowe
    Osiągi: konkurencja sporo lepsze
    Ceny: konkurencja niższe (Audi jest tańsze, BMW jest tańsze, Merca nie podali ceny)

    Mam konkretnie podać modele i porównanie?

    Ja rozumiem, że AR chce równać do niemieckiej trójcy, ale żeby się wyceniać wyżej oferując mniej to wg mnie strzał w kolano.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1042
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Trochę konkurencyjnych modeli/producentów w tym artykule jest pominiętych. Toyota, Honda, Kia, Hyundai, Skoda, Renault, Ford, Nissan, Mazda, Peugeot, Opel... a i to chyba nie wszyscy. Każdy z nich ma coś w segmencie małych suwów/miejskich crossoverów. Alfa wchodzi na mocno konkurencyjny rynek. Jak sobie poradzi? Zobaczymy.

  3. #1043
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Najważniejsza konkurencja: BMW, Audi, Mercedes

    Wersje najtańsze
    Osiągi: zbliżone
    Ceny: konkurencja niższe (trochę, ale zawsze)

    Czyli Alfa ceni się wyżej niż niemiecka trójca, ciekawe

    Wersje środkowe
    Osiągi: konkurencja sporo lepsze
    Ceny: konkurencja niższe (Audi jest tańsze, BMW jest tańsze, Merca nie podali ceny)

    Mam konkretnie podać modele i porównanie?

    Ja rozumiem, że AR chce równać do niemieckiej trójcy, ale żeby się wyceniać wyżej oferując mniej to wg mnie strzał w kolano.
    Możesz robić co chcesz, mamy jeszcze wolny kraj. Nie zapomnij tylko wziąć pod uwagę wyposażenia, bo jeśli wyskoczysz tu zaraz z X2 z manualną klimą to mogę nie wytrzymać ze śmiechu.

  4. #1044
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Możesz robić co chcesz, mamy jeszcze wolny kraj.
    Odpowiedziałem na pytanie, czy czytamy ten sam artykuł. Nie wiem jaki to ma związek z wolnością?

    Tak czy inaczej robię, co chcę. Jeżdżę jednocześnie Alfą Romeo i Audi, i jeszcze kilkoma innymi autami, choć już nie tak często. Tak właśnie rozumiem wolność

    Najciekawsze jest to, że najbardziej fanatyczne podejście mają nowi użytkownicy nowych modeli AR. Kiedyś też tak trochę miałem
    Nadal widzę zalety AR, doceniam wiele aspektów tych aut, co ma również odzwierciedlenie w moim garażu. Jednak po 15 latach bujania się Alfami mam nieco bardziej realne spojrzenie na markę jako całość.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #1045
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Weź pod uwagę, że Alfa jest minimalnie droższa ale:

    - jest wyraźnie większa od rywali premium
    - posiada silniki w wersji hybrydowej
    - ma bogatsze wyposażenie w większości przypadków
    - jest nowością

    Biorąc pod uwagę powyższe nie można powiedzieć, że jest droższa od rywali premium. Można najwyżej marudzić że nie jest tańsza albo chociaż szybsza w podobnej cenie, a pewnie wielu by tego oczekiwało.
    Francuzi mają inne podejście do cen niż byłe FCA i to widać po cenniku Tonale. Premium musi kosztować.

  6. #1046
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Dla mnie problemem Tonale jest taka hm...,mała Alfowatość. Głowną zaletą w dotąd publikowanych testach jest uniwersalność, multimedia, ilość miejsca w środku, bagażnik.
    Generalnie Tonale ma walczyć w kategoriach, które nie do końca kojarzą się z Alfą.Wydaje mi się ,że fan Alfy wybierze Giulie lub Stelvio a fan uniwersalnych crossoverów coś sprawdzonego i oczywistego.

  7. #1047
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Alfa w tym modelu położyła duży nacisk na walory praktyczne. Uważasz że to źle ? Zrobili tak, gdyż w tym segmencie te cechy są bardzo istotne przy wyborze konkretnego modelu przez konsumenta.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1048
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Alfa w tym modelu położyła duży nacisk na walory praktyczne. Uważasz że to źle ? Zrobili tak, gdyż w tym segmencie te cechy są bardzo istotne przy wyborze konkretnego modelu przez konsumenta.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Obawiam się,że w segmencie aut praktycznych i uniwersalnych jest zbyt duża konkurencja.Ludzie, którzy kupują takie auta być może nie będą chcieli ryzykować z "nowym" graczem,wezmą coś sprawdzonego, co ma sąsiad lub znajomy i co często widzą na ulicy , a jak czegoś dużo ludzie kupują to" pewnie dobre".

  9. #1049
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Tonale ma się sprzedawać ze względu na wygląd, praktyczność ma być miłym dodatkiem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1050
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Generalnie Tonale ma walczyć w kategoriach, które nie do końca kojarzą się z Alfą.Wydaje mi się ,że fan Alfy wybierze Giulie lub Stelvio a fan uniwersalnych crossoverów coś sprawdzonego i oczywistego.
    Większość tzw. fanów Alfy zatrzymała się na modelach 156, 166, 159, GT, co widać chociażby na Twojej wizytówce. Może daj szanse żonom, kochankom i dzieciom tych, co jeszcze zostali przy Alfie, żeby sobie kupili takie mało Alfowe, ale uniwersalne Tonale
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory