Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1091
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Myślałeś, że będzie miała większy bagażnik niż w Stelvio? Jeśli faktycznie ma 500l to i tak jest jednym z większych bagażników w swojej klasie. pewnie liczone jest to z obniżoną podłogą bagażnika, w filmie jest maksymalnie wysoko co mocno obniża pojemność.
    Absolutnie nie, ale weź pod uwagę, że wiele aut w wymiarach ok 450 cm tez ma ok 500 l, czyli bardzo zbliżone do Stelvio.
    Stelvio tak na prawdę, ma ok 470 cm, bo ma uszykowaną przednią cześc pod silnik 510 KM, więc tam jest ok 15 cm dłuższy niż inne auta compaktowych SUVów.
    Śmiało można Stelvio skrócić do 455 cm gdyby szykować pod mniejsze silniki a wtedy środek i bagażnik może zostać prawie bez zmian.
    Liczyłem, że realnie Tonale będzie miało z 50 l mniej bagaznika w głównej przestrzeni.
    Czyli jak Stelvjio ma 9,5x10x 5 = ok 475 l
    tak liczyłem, że Tonale będzie miało finalnie ok 430 l.
    Tymczasem jego 9 x 8 x 4 = daje jedynie 288 l!
    Sorry, ale to jakas porażka. Co prawda, mam wrażenie, że na długośc jest tam wiećej niż 80 cm, bo jeszcze z 5 cm wejdzie nd progiem, ale nawet przeliczając 9 x 8,5 x 4 = to nadal 306 l.
    To, że pojemności są liczone ze wszystkimi komorami, to nie nowina.
    Ale jak się patrzy na testy bagazników, gdzie licza wszystko, to jedne firmy oszukują o 10%, a inne nawet o ponad 40%. Czasem dają niby 40% w tych zakamarkach, co dla mnie jest absurdem, bo przeważnie sa tam zestawy naprawcze, akumulatory itp. Cięzko to wywalić i ciężko z takich zakamarków rozsądnie korzystać.
    Mam wrażenie, że w Tonale to właśnie taka ściema, bo pojemnośc głównej przestrzeni w okolicach 300 l to kpina.

    A jeszcze taka ciekawostka, Civic UFO (425 cm dł.), ma główną przestrzen bagaznika na poziomie ok 450 l, gdzie jest szerszy niż w Stelvio i Tonale, dłuższy niż w Tonale, dodatkowo, ma wiecej miejsca z tyłu dla nóg niż nawet Stelvio
    Liczyłem, że tonale go zastapi jako drugie auto, ale nabieram mega wątpliwości i bardziej zmierzam się ku Cuprze Formentor.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 29-05-2022 o 10:16

  2. #1092
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,793

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego pojemność bagażnika jest dla Ciebie tak istotna w drugim samochodzie ale weź pod uwagę, że Włosi podają pojemność bagażnika w najniższym ustawieniu panelu podłogi ale płaska powierzchnia bagażnika po złożeniu oparć jest tylko w najwyższym ustawieniu i taką było widać w teście który linkowałeś. Tak jest w np. w 500X. Pewnie w Tonale jak zależy Ci na maksymalnej wielkości bagażnika podłogę ustawiasz maksymalnie nisko i wymiar głębokości drastycznie się zwiększa.
    Nie dziwię Ci się, że bierzesz Formentora pod uwagę tylko dziwię się z jakiego powodu Ja na Twoim miejscu obydwa bym brał pod uwagę, pojeździł i jednym i drugim. Dopiero wtedy podejmiesz właściwą decyzję.

  3. #1093
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    To dlaczego mi zależy, to już moja sprawa, po prostu się przydaje jak żona jedzie z młodym (rowerki itp pierdoły by szybko włożyć, a nie upychac w tetrisa).
    Po drugie, gdyby mi nie zależało na bagazniku, to bym nie kupowała auta o długości 453 cm
    Biorąc nawet wyliczenia bagaznika z dołem, to
    - 80cm długości, dodajmy z 3 cm nad progiem i robi się z 83 cm.
    - do 90 cm szerokosci dodajmy ze 3 cm, bo moze się rozszerza jak w Stelvio, gdzie rośnie z 93 na dole do 103 cm u góry.
    - wysokość, wygląda mi na max 12 cm dodatkowych, czyli weźmy 52 cm
    No to liczymy:
    8,3 x 9,3 x 5,2 = 401

    Nadal daleko do 500, tak samo jak totalną ściemą jest 500 l w Range Rover Evoque, gdzie nawet ze wszystkimi schowkami u dołu i w bokach gdzie policzyli, ze to ok 400 l. Prawdopodobnie liczyli chyba do wysokości szyb czy już nawet nie wnikam.
    Co do jazdy, to jeździłem Cuprą i nie sądzę, by autko 160 cm wysokości jeżdziło lepiej od 151 cm
    Tonale ma budowę (proporcje) jak przednionapędowiec, więc nie będą to wrażenia jak ze Stelvio, obstawiam w ciemno

  4. #1094
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Ty lepiej poczytaj jak działa infotainment w Formentorze zanim to kupisz. To jest padlina roku to, co VAG zmajstrował z tym systemem, który działa jak chce i co rusz sypie błędami. O desce się nie wypowiadam, bo poziom wykonania jak w Dacii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1095
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,793

    Domyślnie

    W Alfach bagażnik nigdy nie był najmocniejszym punktem i być może Tonale nie jest wyjątkiem. Jeśli masz fetysz na tym punkcie to Formentora tez bym odpuścił a rozglądał się za jakimś kombi o podobnych wymiarach. Jest tego mnóstwo na rynku i cenowo wyjdzie taniej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1096
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Liczyłem, że tonale go zastapi jako drugie auto, ale nabieram mega wątpliwości i bardziej zmierzam się ku Cuprze Formentor.
    Hejter))

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Ty lepiej poczytaj jak działa infotainment w Formentorze zanim to kupisz. To jest padlina roku to, co VAG zmajstrował z tym systemem, który działa jak chce i co rusz sypie błędami. O desce się nie wypowiadam, bo poziom wykonania jak w Dacii.
    O, a to hejter Formentora. Tylko dlaczego, u licha, tak chętnie go kupują?
    Nie znają się.
    Seat sprzedał w Europie w 2021 roku 400 tys aut.
    Alfa sprzedała w Europie w 2021 roku 26 tys aut. Czyli 15 razy mniej...
    I teraz jeszcze ten Formentor i ta cała Cupra, dziadostwo jakich mało. Mało im było Seata, zrobili sobie Cuprę. Wykonaną dziadowsko, jak Dacia. Porażka, olaboga!

    I ta mazda, dziadostwo aż miło. 157 tys aut w 2021 w Europie. Mimo, że nie oferują w ogóle bieda-wersji, auta są drogie, bo w wersji bazowej masz to, za co dopłacasz u innych a nie każdy chce wszystkich wodotrysków.

    Olaboga. Jak to było? Padlina roku.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 29-05-2022 o 22:58

  7. #1097
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Hejter))

    - - - Updated - - -



    O, a to hejter Formentora. Tylko dlaczego, u licha, tak chętnie go kupują?
    Nie znają się.
    Seat sprzedał w Europie w 2021 roku 400 tys aut.
    Alfa sprzedała w Europie w 2021 roku 26 tys aut. Czyli 15 razy mniej...
    I teraz jeszcze ten Formentor i ta cała Cupra, dziadostwo jakich mało. Mało im było Seata, zrobili sobie Cuprę. Wykonaną dziadowsko, jak Dacia. Porażka, olaboga!

    I ta mazda, dziadostwo aż miło. 157 tys aut w 2021 w Europie. Mimo, że nie oferują w ogóle bieda-wersji, auta są drogie, bo w wersji bazowej masz to, za co dopłacasz u innych a nie każdy chce wszystkich wodotrysków.

    Olaboga. Jak to było? Padlina roku.
    Nie neguje sprzedaży, bo fakty są faktami. Popatrz ciut dalej niż na wyniki sprzedaży. Tam naprawdę słabo to działa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1098
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Ty lepiej poczytaj jak działa infotainment w Formentorze zanim to kupisz. To jest padlina roku to, co VAG zmajstrował z tym systemem, który działa jak chce i co rusz sypie błędami. O desce się nie wypowiadam, bo poziom wykonania jak w Dacii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ja bym po prostu polecał się przejechać i wziąć np. na weekend jak dealer da taką opcję. Ja po 4 dniach z ID.3 skreśliłem współczesne VAG-i poniżej Audi z listy zakupowej

    Natomiast jeśli chodzi o jakość wykonania to chyba nie siedziałeś w Dacii, Cuprze lub obu. Nie jest to poziom Alfy, ale nie ma też tragedii.

  9. #1099
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Ja po 4 dniach z ID.3 skreśliłem współczesne VAG-i
    [MENTION=90619]Chmielinski[/MENTION] Sorki za offtop, ale co coś konkretnego się stało? No mi ogólnie już takie auta nie leżą. Co do Formentora, to jak dla mnie bardzo plastikowo i to raczej nie był najdroższy plastik...

  10. #1100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=90619]Chmielinski[/MENTION] Sorki za offtop, ale co coś konkretnego się stało? No mi ogólnie już takie auta nie leżą. Co do Formentora, to jak dla mnie bardzo plastikowo i to raczej nie był najdroższy plastik...
    Samochód jeździł sympatycznie, do samych elektryków się dzięki niemu przekonałem i wcale nie obawiam się tych elektrycznych Giulii i Stelvio, które mają się za kilka lat pojawić, natomiast lagujący infotainment ze sterowaniem chyba wszystkim w samochodzie upchanym w ekran ~10 cali to dla mnie nieporozumienie. Niby są skróty do sterowania głośnością i temperaturą, ale co z tego jeśli są niepodświetlone i mało precyzyjne, bo zdejmując palec z dotykowego suwaka prawie zawsze przestawi się parametr o 1-2 stopnie względem tego co chcieliśmy ustawić. Niektóre ustawienia, jak wyłączenie asystenta pasa ruchu, też były pochowane głęboko w ustawieniach w mało logicznych miejscach, a wracały do wartości domyślnych przy każdym starcie. Bardzo nie przypadły mi też do gustu pół-dotykowe przyciski na kierownicy. Tam było coś takiego, że płytki fizycznie się wciskało, ale miały dodatkowe funkcje wywoływane przesuwaniem palca. Łatwo się domyślić, że zdarzało się przypadkowo aktywować niektóre funkcje podczas manewrowania, albo szukając przycisku bez patrzenia na samą kierownicę. Wyświetlacz zamiast zegarów to też mało śmieszny żart - mały, brzydki, w zasadzie brak możliwości personalizacji wyświetlanych informacji. No i jakość materiałów była niestety słaba - mój stary Golf IV w wersji Basis miał lepsze materiały w środku. Tak jak pisałem wcześniej - nie poziom Dacii, ale to co w Alfie mam gdzieś poniżej foteli w ID.3 było na szczytach boczków drzwi czy deski. W samochodzie za 200k jednak coś takiego nie przystoi.

    I dlatego żadnego VW, Seata, Cupry czy Skody nawet nie rozważałem zanim w końcu zdecydowałem się na Stelvio, bo one wszystkie mają te same problemy. W Audi jest teraz trochę miszmasz, ale w większości jest zupełnie inny setup, a modele typu A4/5, czy Q5 mają jeszcze te fantastyczne panele klimatyzacji z pokrętłami do regulacji temperatury niczym w Bentleyu. Sam system infotainment w Audi jest inny, znacznie lepszy i nie laguje.


    EDIT: Ach, zapomniałem jeszcze o tych absurdalnych przełącznikach do otwierania szyb Ale to chyba tylko VW ID mają to cudo zamontowane. Dla niewtajemniczonych - samochód ma oczywiście 4 elektrycznie sterowane szyby i kierowca ma możliwość sterowania wszystkimi, ale żeby nie było za łatwo są tylko 2 przełączniki i przycisk (dotykowy, a jakże ), którym zmienia się czy sterujemy szybami przednimi czy tylnymi. Naturalnie dotykowy przycisk miał problemy z reagowaniem na dotyk, więc możecie sobie wyobrazić jak przyjemne było korzystanie z tego
    Ostatnio edytowane przez Chmielinski ; 30-05-2022 o 12:08

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory