Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1121
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Widocznie mało takich co ma taką ochotę. A dlaczego to jest cały wątek o tym.

    A nudów na forum Sportowej Marki by nie było, gdyby użytkownicy je w sporcie wykorzystywali. Rozmawiając o ust geometrii, do orze opon, hamulców, zawieszenia, aero, linii przejazdu itd nie byłoby czasu na rozmowy o jakimś tonale. Albo użytkownicy się cykają że wóz nie da rady ( ufając spiskowej niemieckiej prasie) , albo ? Alfy się nie nadają?
    Za tydzień Italian Trackday. Rozmawiając wczoraj na Drivecup z kilkoma osobami - gdzie nast jedziemy, mówię Italian trackday. Każdy dosłownie w pierwszym zdaniu - wszyscy z lawetami ?
    Tak to wygląda.
    Może faktycznie niewysilone i po prostu jeżdżące nie wymagające niczego między przeglądami setki tysięcy tonale powolutku zacznie to postrzeganie zmieniać. Ja osobiście wątpię bo będą serwisowane w polmozbytach i tam sprzedawane. Ale może w końcu są tak zaprojektowane że nawet tam nie będą potrafili nic zepsuć .
    Ja tylko raz się odniosę, bo i tak nie ma sensu. Z resztą to wątek o Tonale.
    Powiedz mi proszę, czy możesz się zdecydować, czy chodzi o nikłą sprzedaż czy o nagminną obecność na torach?
    -Czyli idąc Twoim tokiem myślenia (specjalnie posłużę się dużym przejaskrawieniem), to porsche czy ferrari to zajebiście nudne marki bo ich nie ma na Track day-ach? Myślę, że zrozumiesz co miałem na myśli, a jak nie, to i tak nie ma sensu się rozpisywać.
    -Mam rozumieć, że na forum ciekawych marek sportowych, które widujesz na torach, użytkownicy wyłącznie rozmawiają o doborze opon, hamulcach i ustawieniach geometrii, tak? Jakoś tego nie zauważyłem.
    -Przepraszam, ale masz już z góry dość mocno ukorzeniony światopogląd, że jak Alfa to laweta i polmozbyt i nic tego nie zmieni (jakby wypuścili auto rasowe i sportowe, to powiesz, że do dupy bo się nie sprzedaje dobrze. Jak wypuścili kompaktowego SUV-a, bo takie auta się sprzedają, to twierdzisz, że nudne i nijakie). Wprowadzają 5 lat gwarancji, też na nic bo i tak to nic nie da.
    Był kiedyś taki dowcip "Zając a ty znowu bez czapki".

  2. #1122
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Mi chodzi o nikłą sprzedaż ? to Ty przecież pytasz : " ... jeżeli ktoś ma ochotę może kupić Q, czy chociażby Veloce, czy to Stelvio, a jeżeli jest już za mało oldschoolowe to Giulię. Czemu o dziwo tak się słabo sprzedaje?" to spodziewaj się odpowiedzi, czy ci się ona spodoba czy nie. Możesz sobie wykpiwać te przyczyny, się na nie obrażać, próbować obrażać je przytaczającego, nic to nie zmieni, tak to wygląda dlaczego .

  3. #1123
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Planowana produkcja Tonale na ten rok to ~20tys sztuk. Czy to jest wolumen, który ma zapewnić marce rozwój? Raczej każdemu użytkownikowi, który ją kupi zapewni możliwość posiadania unikatowego egzemplarza.

  4. #1124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Planowana produkcja Tonale na ten rok to ~20tys sztuk. Czy to jest wolumen, który ma zapewnić marce rozwój? Raczej każdemu użytkownikowi, który ją kupi zapewni możliwość posiadania unikatowego egzemplarza.
    Z tego co rozumiem to będzie produkcja na pół roku tylko dla Europy i to nawet nie wszystkich rynków, więc jeśli udałoby się tyle sprzedać to IMO dobry znak.

  5. #1125
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A sorki możecie się obrażać, czy nie obrażać, biadolą i się tym tematem podniecają osoby, które i tak by jej nie kupiły, nawet gdyby była taka jak piszą, bo albo uważają osobiście, że wszystkie, dosłownie marki są lepsze niż Alfa, bo to ogólnie samo zło, a?
    Myślę, ze przesadzasz. Mnie Tonale nie interesuje, wolę "normalne" samochody, sedany, hatchbacki itp. Moda na te pudełka na kołach jest jednak duża, więc niemal każda firma takie pudełka produkuje. Co nie znaczy, że nie produkuje też innych.... Rezygnacja z następcy Giulietty to fatalna decyzja. Auto się długo i dobrze sprzedawało, miało niemal same dobre opinie, używki trzymają ceny i to wysoko. Rynek compactów ma się dobrze a możni od Alfy to olali. Golfy, hach corolle, leony, megany, 308, i30, scale itd.. wszystko to nadal są dobrze sprzedające się compacty. Decyzja niepojęta....
    Zamiast tego autko dla kobiet (na co wskazuje reklama). OK, może kobiety to kupią, choć mężowie na pewno będą odradzać "niepewną markę". Ale, skoro to dla kobiet, to ognia marki w tym zero. Silniki jak do typowych wozideł na zakupy.
    Sorry, narzekamy, bo nie tego *(albo NIE TYLKO TEGO) oczekujemy od naszej marki...

  6. #1126
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja tylko raz się odniosę, bo i tak nie ma sensu. Z resztą to wątek o Tonale.
    [...]
    Był kiedyś taki dowcip "Zając a ty znowu bez czapki".
    Brawo [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION], w końcu "trafiliście w sedno tarczy" - szkoda prądu na odpisywanie
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 06-06-2022 o 20:27
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #1127
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak jest, klepmy się po pleckach w piaskownicy, kibicując upadkowi marki z fajnym potencjałem. Dolce vita, cuorO i jest super po prostu.

  8. #1128
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Przestać się już smecic wieczny malkontencie-narzekaczu. Współczuje twojej starej, ze takiego zgreda musi w domu tolerować. Dramat.
    Tonale się będzie słabo sprzedawać w stosunku do Tiguana czy XC60 i tyle, przestań już to pisać, zrób coś pożytecznego w tym swoim nudnym i smutnym życiu. Łap promienie słoneczne, zrób drinka, a nie wiecznie cieszysz się, ze Alfa idzie na dno. Ogarnij się w końcu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1129
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Przestać się już smecic wieczny malkontencie-narzekaczu. Współczuje twojej starej, ze takiego zgreda musi w domu tolerować. Dramat.
    Tonale się będzie słabo sprzedawać w stosunku do Tiguana czy XC60 i tyle, przestań już to pisać, zrób coś pożytecznego w tym swoim nudnym i smutnym życiu. Łap promienie słoneczne, zrób drinka, a nie wiecznie cieszysz się, ze Alfa idzie na dno. Ogarnij się w końcu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    [MENTION=83818]zalezi[/MENTION] ,"rady" od kogoś nie potrafiącego załapać różnicy między oceną stanu stanu rzeczy , a radością z tego, kogoś kto nie wie komu i na co odpowiada, raczej nie przyjmę. O ile to do mnie, bo nie wiem gdzie "już" pisałem cokolwiek o tiguanach czy volvach.
    A uśmiech wzbudziłeś swymi domysłami pozostałymi, ale politowania.

  10. #1130
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak jest, klepmy się po pleckach w piaskownicy, kibicując upadkowi marki z fajnym potencjałem. Dolce vita, cuorO i jest super po prostu.
    Tu nie chodzi o klepanie się wzajemnie po plecach. Po prostu wydaje mi się, że Twoje wpisy to niekończące się narzekanie i krytykowanie, wszystkiego. Ok, załóżmy że obejmujesz stery w Stellantis i decydujesz za Alfę, jest rok 2021. Projekt Tonale jest w trakcie, co robisz by jak to mówisz, marka z potencjałem nie szła na dno, jak napisałeś?
    Proszę, przynajmniej kilka rzeczy, bo wypowiadasz się negatywnie wobec każdego aspektu związanego z marką.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory