Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1141
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Napisz coś w miarę mądrego
    Mądre znaczy zgodne z twoim światopoglądem?

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Następny odrealniony
    Naprawdę? Piszę o grupie VAG i Alfa Romeo. Jeżdżę na co dzień Audi i Alfą Romeo. Ja jestem odrealniony?
    Podniecony cyframi?
    Nie wiem jak Ty, ale ja czerpię doświadczenia z życia.


    Ogólnie polecam spuścić nieco z tonu, bo wypowiadasz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, do tego non stop robisz osobiste wycieczki. Dyskusja na poziomie rządzi się swoimi prawami, jak ich nie znasz / nie rozumiesz / nie potrafisz dostrzec co robisz nie tak to może lepiej
    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    nic nie pisz - moja prośba
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1142
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jakiej historii? (...) i średnio udanej 159-ki?.
    Radek odpuść już)) Jeszcze dziś wiele osób mi mówi: piękne to Twoje auto. Auto nieprodukowane już od ponad dekady.

  3. #1143
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    obliczysz odsetek awaryjnych aut, to zacznij dyskutować.

    Następnie, dla odmiany, policz ile tych aut wyprodukowała Alfa Romeo. I policz, ile z nich było awaryjnych.
    Z całym szacunkiem, ale to jakaś wyższa matematyka. Albo dany silnik, układ jest bezawaryjny, albo awaryjny. Jak chcesz liczyć egzemplarze, które doznały awarii? No proszę Cię
    Sporo lat przepracowałem w ASO marki VAG
    -silniki 1,4 tsi do momentu zmiany na EA211 i napędu paskiem, miały bardzo często problem z rozrządem (albo łańcuch, albo puszczał napinacz, albo wariator)
    -silniki tdi 2,0 słynny napęd pompy oleju kawałkiem metalu, który wyglądał jak klucz ampulowy 4 mm, obrabiał się nagminnie, chyba że w porę się wymieniło, najlepsze, że jadąc spokojnie na V biegu w trasie mogłeś zatrzeć silnik o tym nie wiedząc bo kontrolka sygnalizowała spadek smarowania powyżej iluś obrotów silnika (nie pamiętam dokłądnie, ale wyższej niż podczas spokojnej jazdy na trasie)
    -często w silnikach BXE 1,9 tdi przy wydłużonej wymianie oleju przy przebiegach ok. 100 kkm korba wychodziła bokiem
    -w silnikach 1,4 16v stukały tłoki, że chodził jak diesel
    -w 1,2 HTP, wypalały się zawory na II cylindrze. Pytanie nie czy, tylko kiedy.
    -w 1,8 tsi potrafił palić spokojnie 1 litr na 1000 km przy przebiegach powyżej 60 kkm, zmieniono to po kilku latach produkcji. Zmieniono tłoki, jak się chciało naprawić, to tłoki evo wymagały wymiany również korbowodów, serwisy w końcu zaczęły frezować tłoki by zakładać szerszy pierścień zgarniający
    Mógłbym tak długo, to same silniki. Wypadłem z obiegu ponad 2 lata temu, ale teraz nie jest lepiej jak rozmawiam czasem z kolegami

  4. #1144
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Następny odrealniony, ..
    To już prawie jak Hejter.

    Ciekawe że prawdopodobienstwo zostania hejterem wzrasta proporcjonalnie do stażu lat z Alfami i równolegle czymś innym.
    Jeszcze trochę i Hejter będzie brzmieć dumnie.

  5. #1145
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Mądre znaczy zgodne z twoim światopoglądem?



    Naprawdę? Piszę o grupie VAG i Alfa Romeo. Jeżdżę na co dzień Audi i Alfą Romeo. Ja jestem odrealniony?
    Podniecony cyframi?
    Nie wiem jak Ty, ale ja czerpię doświadczenia z życia.


    Ogólnie polecam spuścić nieco z tonu, bo wypowiadasz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, do tego non stop robisz osobiste wycieczki. Dyskusja na poziomie rządzi się swoimi prawami, jak ich nie znasz / nie rozumiesz / nie potrafisz dostrzec co robisz nie tak to może lepiej
    Jak zwykle lanie wody, a merytoryki zero. Zacytuje Kurynia, który dobrze zna temat - VAgi od dłuższego czasu to mizeria jakościowa, pod każdym względem. Ale schodzą, bo maja gigantyczna ofertę pod względem spektrum marek i ich modeli. Dlatego schodzą.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1146
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Jak zwykle lanie wody, a merytoryki zero. Zacytuje Kurynia, który dobrze zna temat - VAgi od dłuższego czasu to mizeria jakościowa, pod każdym względem. Ale schodzą, bo maja gigantyczna ofertę pod względem spektrum marek i ich modeli. Dlatego schodzą.
    Offtop. Do usunięcia, zgłaszam. Z forum zaczyna robić się śmietnisko.

  7. #1147
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Radek odpuść już)) Jeszcze dziś wiele osób mi mówi: piękne to Twoje auto. Auto nieprodukowane już od ponad dekady.
    Dla mnie nawiązanie do historii to jest trilobo czy felgi telefony, które pojawiały się w wielu modelach, światła ze 159 (ładne), to cecha wyróżniająca raptem 2 modele, niespecjalnie ikoniczne (trochę SZ-ka, ale uważam, że też jest lekko przehajpowana, a przede wszystkim mało znana, bo limitowana).

    Nigdy nie twierdziłem, że 159-ka nie jest ładna.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1148
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Z całym szacunkiem, ale to jakaś wyższa matematyka. Albo dany silnik, układ jest bezawaryjny, albo awaryjny. Jak chcesz liczyć egzemplarze, które doznały awarii? No proszę Cię
    Sporo lat przepracowałem w ASO marki VAG
    Skoro tak podchodzisz, to pomyśl sobie o silnikach w Alfie, od powiedzmy roku 2000. Które możesz w 100% uznać za bezawaryjne?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #1149
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Panowie, fakty - faktami a stereotypy robią swoje. I tak Alfa ma opinię awaryjnej, a VAG opinię bezawaryjnego. Czy są one uzasadnione to inna bajka. Ileż to razy spotkałem się z uwagą "ale śliczne auto, nie psuje się?" wypowiadane praktycznie jednym tchem. Niestety na opinii bezawaryjności VAG jeszcze trochę pojedzie, a Alfa będzie musiała bardzo długo walczyć żeby łatka królowej lawet się od niej odkleiła.

  10. #1150
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Panowie, fakty - faktami a stereotypy robią swoje.
    Dokładnie! Stereotypy przejaskrawiają - ani Alfa nie jest taka awaryjna jak się mówi, ani VAG taki bezawaryjny.
    Prawda leży gdzieś bliżej środka, ale każdy w miarę zorientowany w motoryzacji i obiektywny wie, że na przestrzeni ostatnich 20 lat VAG jako całość był bardziej bezawaryjny niż AR.

    Wszyscy zapewne mamy nadzieję, że Giulia, Stelvio i Tonale zmienią ten trend, ale to będzie można stwierdzić za 5 lat dopiero
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory