Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1161
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Ford Galaxy
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ja pier... Koleś ujawnił się z zakupem innego auta niż AR i to o zgrozo na baterię!!!! Zlinczować i to natychmiast!!!! Jesteście żałośni. Świat nie kończy się na AR i niestety samochodziki na baterie będą nam wpychane na wszystkie możliwe sposoby. Podatki na spalinowe, zakazy sprzedaży, droga benzyna, tańszy prąd itd.
    Gratuluję koledze zakupu Tesli mam życzę długiej, bezawaryjnej i taniej eksploatacji.
    Żeby było jasne: moje gratulacje to żadna ironia. Cieszę się że kolega kupił fajny samochód i życzę mu wszystkiego dobrego. Nie mam nic przeciwko Tesli. Tak jak pisałem, sam rozważałem zakup elektryka. Natomiast trochę się doczepiłem kilku szczegółów w jego poście i tyle.

    Pozdrawiam

  2. #1162
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Ja tez mu gratuluje, bo to niezwykle inteligentne i bezobsługowe auto. Ale jak już zaczyna coś porównywać to niech robi to choć trochę uczciwie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1163
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Panowie, pozwoliłem sobie napisać o moim wyborze w wątku o Tonale, ponieważ kocham Alfę (nie żartuję) ale elektryfikacja a'la Tonale to żenada. Dlatego napisałem, że Giulia/Stellvio QV to świetne auta. Co do PV - oczywiście że nie był za darmo, ale on nie służył do zasilania auta, lecz do zasilania domu (auta od niedawna), i zwrot kosztów za nią już się kończy, bo zakładałem ją 4 lata temu i ma moc 9.5kWp (zużywamy całość). Co do cen - w chwili odbioru Giulia 200 KM Sprint kosztowała 220. Aby ją doposażyć do poziomu TM3LR trzeba wydać pewnie ze 50k, ale i tak niektórych opcji po prostu nie ma. Więc 270k za 6.6 do setki vs 227,7k za 3.9 to setki (244.9k zakup + Boost koszt 9.5k minus 27k dofinansowanie). Mam porównywać choć trochę uczciwie? - ok: porównywalna do mojego auta Giulia QV z 3.9 do setki kosztowała wówczas 473k a więc 2 razy więcej. Załączam cennik Giulii z daty gdy odbierałem teslę (jest chyba taki sam nadal w AR) oraz fotkę wyniku 107kWh (z trasy, gdzie Giulia 280 KM brała 15 l). E-corsy nie porównuj, ponieważ legendarna efektywność energetyczna tesli, w którą nie wierzyłem, jest jednak prawdziwa. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	33.3 KB
ID:	284088 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zuzycie.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	40.5 KB
ID:	284089
    Ostatnio edytowane przez Interstellar ; 10-06-2022 o 09:47

  4. #1164
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    pominales „drobny” koszt PV. No żenada…



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A wiesz,że instalację taką montuje się nie tylko do ładowania auta?
    Jak kupisz garaż to też dodasz go do ceny auta?

  5. #1165
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    W regulacje od 2035 roku absolutnie nie wierzę. Na sto procent za kilka lat uchwalą, że przedłużają o 5 albo 10 lat. To raczej taka presja na zwiększanie popularności elektryków.
    Prawdziwe problemy z elektrykami dopiero przed nami.
    Obyś miał rację. Mi ogólnie się wydaje, że te obecne działania, tym bardziej w świetle tego co się dzieje na wschodzie, to bardziej temat na próbę uniezależnienia się od ropy i kwestie gospodarczo ekonomiczne niż stricte ekologiczne

  6. #1166
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    Panowie, pozwoliłem sobie napisać o moim wyborze w wątku o Tonale, ponieważ kocham Alfę (nie żartuję) ale elektryfikacja a'la Tonale to żenada. Dlatego napisałem, że Giulia/Stellvio QV to świetne auta. Co do PV - oczywiście że nie był za darmo, ale on nie służył do zasilania auta, lecz do zasilania domu (auta od niedawna), i zwrot kosztów za nią już się kończy, bo zakładałem ją 4 lata temu i ma moc 9.5kWp (zużywamy całość). Co do cen - w chwili odbioru Giulia 200 KM Sprint kosztowała 220. Aby ją doposażyć do poziomu TM3LR trzeba wydać pewnie ze 50k, ale i tak niektórych opcji po prostu nie ma. Więc 270k za 6.6 do setki vs 227,7k za 3.9 to setki (244.9k zakup + Boost koszt 9.5k minus 27k dofinansowanie). Mam porównywać choć trochę uczciwie? - ok: porównywalna do mojego auta Giulia QV z 3.9 do setki kosztowała wówczas 473k a więc 2 razy więcej. Załączam cennik Giulii z daty gdy odbierałem teslę (jest chyba taki sam nadal w AR) oraz fotkę wyniku 107kWh (z trasy, gdzie Giulia 280 KM brała 15 l). E-corsy nie porównuj, ponieważ legendarna efektywność energetyczna tesli, w którą nie wierzyłem, jest jednak prawdziwa. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	33.3 KB
ID:	284088 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zuzycie.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	40.5 KB
ID:	284089
    Dopłata 27k jest tylko z karta dużej rodziny i do Max ceny 225 tys zł za auto.
    Pokaz mi zatem zrzut z zamówienia za ile kupiłeś tą Tesle, bo na moje zaniżasz wartości. Kiedy ją kupiłeś?
    Giulia Veloce 280koni doposażona lata za 230 tys zł, Veloce TI 280 koni były chwile temu za 250, a ty wyskakujesz z cena cennikowe Giulia Sprint.
    Przestań zakrzywiać rzeczywistość. Wy z tymi elektrykami zauważyłem macie taką smutna chęć udowadniania wszystkim dookoła za wszelka cenę przeinaczając znacząco fakty.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1167
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Dopłata 27k jest tylko z karta dużej rodziny i do Max ceny 225 tys zł za auto.
    Pokaz mi zatem zrzut z zamówienia za ile kupiłeś tą Tesle, bo na moje zaniżasz wartości. Kiedy ją kupiłeś?
    Giulia Veloce 280koni doposażona lata za 230 tys zł, Veloce TI 280 koni były chwile temu za 250, a ty wyskakujesz z cena cennikowe Giulia Sprint.
    Przestań zakrzywiać rzeczywistość. Wy z tymi elektrykami zauważyłem macie taką smutna chęć udowadniania wszystkim dookoła za wszelka cenę przeinaczając znacząco fakty.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostry z Ciebie zawodnik: "żenada" ;"niech robi to chodź trochę uczciwie" ; "smutna chęć" Ale najpierw sprawdź, potem tak hejtuj, OK? Miałem iść w kolejną Alfę - tym razem QV, ale to abstrakcyjna cena i paliwożerna, a jeżdżę sporo wwa i okolice. Zamówienie (IV kwartał 2021)- proszę bardzo. Boost (zaraz po odbiorze w I kwartale 2022)- proszę bardzo. Dofinansowanie 27k - proszę bardzo. Nie mam czasu na tłumaczenie netto-brutto-50% VAT. Nikogo nie próbuję przekonać, tylko nie wiem za co ludzie w AR biorą pieniądze - za taki "rozwój" marki w 2022, przecież muszą obserwować konkurencję...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	80.4 KB
ID:	284094Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	boost.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	48.1 KB
ID:	284095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	56.1 KB
ID:	284096

  8. #1168
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Interstellar Zobacz post
    Ostry z Ciebie zawodnik: "żenada" ;"niech robi to chodź trochę uczciwie" ; "smutna chęć" Ale najpierw sprawdź, potem tak hejtuj, OK? Miałem iść w kolejną Alfę - tym razem QV, ale to abstrakcyjna cena i paliwożerna, a jeżdżę sporo wwa i okolice. Zamówienie (IV kwartał 2021)- proszę bardzo. Boost (zaraz po odbiorze w I kwartale 2022)- proszę bardzo. Dofinansowanie 27k - proszę bardzo. Nie mam czasu na tłumaczenie netto-brutto-50% VAT. Nikogo nie próbuję przekonać, tylko nie wiem za co ludzie w AR biorą pieniądze - za taki "rozwój" marki w 2022, przecież muszą obserwować konkurencję...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	80.4 KB
ID:	284094Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	boost.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	48.1 KB
ID:	284095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	56.1 KB
ID:	284096
    Bardzo dziękuje. Teraz mnie przekonałeś - cena uczciwa, sprzęt niezwykle szybki. Ja do jazdy nadal wole moja Giulie Veloce, ale Tesla na pewno zdecydowanie taniej jeździ, zamiast tracić na wartości to zyskuje i ma niesamowite przyspieszenie. Niech służy [emoji846]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1169
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Bardzo dobrze że już teraz coraz częściej samochody elektryczne stają się realną konkurencją dla spalinówek. Wysokie ceny paliw przyśpieszą proces popularyzacji samochodów elektrycznych. Zakazy sprzedaży samochodów benzynowych są niepotrzebne bo za 10 lat będą i tak stanowiły niewielki odsetek sprzedaży.

    Wracając do Tonale to Prezes Imperato chyba przejął się po telefonie od Andrzeja z naszego forum i zapowiedział, ze wzorem jakościowym dla Tonale jest LEXUS.
    Jeśli ktoś narzekał, że w Tonale jest za mało emocji to już wiadomo dlaczego.

  10. #1170
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To zdaje się już chwilę temu padło, tak czy siak - słuszną linię ma nowa władza. Nierealną (dogonić Lexusa) ale choć widzi w czym faktyczny problem i skąd czerpać wzorce.

    Ponieważ Żuczek przytoczył trochę wyrwaną z kontekstu tą wypowiedź, poniżej szerszy nieco z porównaniem miejsca w badaniu jakości (Lexus 3ci Alfa 28ma na 32 marki, z 2021 roku więc dotyhczy Giulii i Stelvio, i nie niemieckie, no ani japońskie to badanie) :

    "My quality benchmark is Lexus," Alfa Romeo CEO Jean-Philippe Imparato said on the sidelines of a recent test drive event for compact SUV near Italy's Lake Como.

    The quality-first mantra was repeated often by all Alfa executives at the event because Imparato has made it a priority for a brand to improve in that area, in which it often ranks near the bottom of independent studies.

    Alfa ranked No. 28 out of 32 brands in J.D. Power's 2021 U.S. Initial Quality Study with 204 problems per 100 vehicles. Lexus ranked No. 3 in that same study with 144 problems.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory