Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1171
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Bardzo dobrze że już teraz coraz częściej samochody elektryczne stają się realną konkurencją dla spalinówek. Wysokie ceny paliw przyśpieszą proces popularyzacji samochodów elektrycznych. Zakazy sprzedaży samochodów benzynowych są niepotrzebne bo za 10 lat będą i tak stanowiły niewielki odsetek sprzedaży. .
    Nie wiem, na jakiej podstawie tak uważasz? że odsetek? Czy dlatego, że media szaleją i biją pianę a "eko" obłęd, jaki dopadł Unię tak naprawdę wyłącznie jej szkodzi?
    Szkoda, że nie oglądałeś w tvn24 rozmowy, w której brał udział jakiś prezes stowarzyszenia elektryfikacji czy coś takiego oraz Hołowczyc.
    Hołek rozklepał gościa na łopatki, z usmiechem na ustach.
    Na dziś motoryzacja elektryczna to w skali świata kilka procent. Fajnie, że się pojawiła, poszerza ofertę, daje wybór itd. NIKT natomiast nie podał, skąd wziąć prąd do ładowania nie kilku procent ale stu procent aut, czyli setek milionów samochodów. Co z utylizacją setek milionów baterii. Jak bardzo EKO będzie wielokrotnie większa produkcja prądu i tysiące razy większa produkcja baterii. Plus sto innych wątków.
    Cierpliwie czekamy na stan równowagi, a nastąpi on jak skończy się masowa, obłąkana propaganda elektrycznych aut, jako remedium na zmiany klimatyczne i oczyszczenia atmosfery. Bo to są tak piramidalne brednie, że włos się jeży na karku.

    Nowy biznes wypiera stary biznes, a raczej rozpycha się, żeby zrobić sobie miejsce. Nie ma to NIC WSPÓLNEGO Z EKOLOGIĄ. Mam nadzieję, że elektryczne alfy pozostana tylko marginesem albo ciekawostką. Czas pokaże. Akurat tutaj do Tonale trudno miec pretensje; nie powstał jako elektryk i chwała Imparato za to.

  2. #1172
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Mam nadzieję, że elektryczne alfy pozostana tylko marginesem albo ciekawostką. Czas pokaże. Akurat tutaj do Tonale trudno miec pretensje; nie powstał jako elektryk i chwała Imparato za to.
    Widzę, że nie jesteś w temacie bo Alfa ma być w pełni zelektryfikowana już 2027 roku. Tonale nie jest elektryczna tylko ze względów braku odpowiedniej technologii na tej platformie a nie przekonań Prezesa marki.
    Dyskusja o elektrykach nie ma sensu w tym wątku. Nie jestem za zakazami bo uważam, że ludzie sami przesiądą się na elektryki jeśli tylko stworzy im się do tego warunki. Jeśli uważasz inaczej to może ten zakaz się przyda ale ja uważam, że będzie bezużyteczny.

  3. #1173
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli uważasz inaczej to może ten zakaz się przyda
    Hmmm
    Czyli albo sam zrozumiesz, że elektryki są lepsze i się przesiądziesz, albo cię zmusimy.

    Dokładnie w tą stronę to idzie. DEMOKRACJA, WOLNOŚĆ i EKOLOGIA


    Tutaj Tonale akurat idzie w dobrą stronę - wersja PHEV Q4 ma wszystko to, co mieć powinna: jest moc (275KM), napęd Q4, można jechać 80km na samym elektryku. Jest i do miasta, i na trasę. Tak powinna wyglądać motoryzacja w przyszłości
    I ta wersja powinna być promowana, a nie jakieś popierdółki 130/160KM.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1174
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Nie promują PHEV bo jeszcze pewnie nie gotowy
    Rozwiązanie jako przejściowe jest dobre , tylko na dłuższą metę drogie w produkcji i ma sens tylko przy mocnych samochodach. Szybko zostanie wyparte przez coraz wydajniejsze elektryki, które będą coraz tańsze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1175
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Tonale opoźniło się chyba ze 4 lata? PHEV ma być w 2023, pewnie cena będzie około 250k... Nie wiem czy zawojuje rynek, trzymam kciuki za markę, mam do niej sentyment...

  6. #1176
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Szybko zostanie wyparte przez coraz wydajniejsze elektryki, które będą coraz tańsze.
    Tiaaaa. Jak sobie prąd do nich znajdziemy, to może tak

    To jest niesamowite, jak jednocześnie wskazując na problemy z paliwem do samochodów spalinowych wszyscy entuzjaści elektryków milczą na temat prądu. Jakby brał się z powietrza, było go wszędzie w nadmiarze i zawsze tylko i wyłącznie ze źródeł odnawialnych

    Zwróć uwagę, że hybrydy też są coraz tańsze. Magia produkcji masowej.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #1177
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Widzę, że nie jesteś w temacie bo Alfa ma być w pełni zelektryfikowana już 2027 roku..
    Ma być, ma być. Ma być. Ty naprawde wierzysz zapowiedziom, co ma być w Alfie? Nie nauczyło Cię nic ostatnie kilkanaście lat?
    Przy okazji, przyjmę każdy zakład, że w 2027 nadal będą produkowane spalinowe alfy, jeśli w ogóle będą produkowane jakiekolwiek.
    Stoi?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    uważam, że ludzie sami przesiądą się na elektryki jeśli tylko stworzy im się do tego warunki..
    Nie będzie zadnego zakazu. Dziś to machanie szabelką, wymuszanie trendu itd. Za kilka lat poczytamy o aktualizacjach i zmianach decyzji. Kolega wyżej wspomniał o milczeniu na temat prądu. Na przyklad. Tonale nie jest elektryczne i długo nie bedzie.

  8. #1178
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Tiaaaa. Jak sobie prąd do nich znajdziemy, to może tak

    To jest niesamowite, jak jednocześnie wskazując na problemy z paliwem do samochodów spalinowych wszyscy entuzjaści elektryków milczą na temat prądu. Jakby brał się z powietrza, było go wszędzie w nadmiarze i zawsze tylko i wyłącznie ze źródeł odnawialnych

    Zwróć uwagę, że hybrydy też są coraz tańsze. Magia produkcji masowej.
    Wygląda na to, że łatwiej obecnie w naszych warunkach wyprodukować prąd niż kupić tanią ropę. W maju udział energii odnawialnej w Polsce pierwszy raz wyniósł 25 % i to przecież nie dzięki działaniom rządu a jedynie przez popularność paneli słonecznych. Pomyśl sobie co można by było zrobić, jakby państwo zaczęło realnie działać w tym temacie a nie tylko gadać, że kiedyś trzeba będzie zrobić elektrownię jądrową.
    Co do hybryd plugin - one nigdy nie będą w rozsądnej cenie bo trzeba dublować dwa napędy. Nigdy też nie będą tanie w serwisowaniu z tego samego powodu. Obecnie to wygodne rozwiązanie bo infrastruktura kuleje ale jest to problem przejściowy. Nie są też pozytywne z punktu widzenia ekologii bo ludziom nie chce ich się ładować. Gdy są rozładowane, ze względu na dużą masę spalają więcej niż klasyczne hybrydy. Ostatnio rozmawiałem z użytkownikiem takiej hybrydy to przyznał, że ładował ją raptem kilka razy.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 12-06-2022 o 08:48

  9. #1179
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ostatnio rozmawiałem z użytkownikiem takiej hybrydy to przyznał, że ładował ją raptem kilka razy
    Kto bogatemu zabroni

    Prawda jest taka, że ludzie kupują hybrydy plugin żeby tanio jeździć do pracy (w mieście). Jeżeli ktoś tego nie robi, to nie wiem po co kupił taką hybrydę - może chciał być trendy?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #1180
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie Alfa Romeo Tonale

    Właśnie o to chodzi. Taki samochód jest drogi i biedny go nie kupi.
    Dzisiaj oglądałem Tonale na zlocie Forzaitalia. Ładny wóz. W środku lepiej wykończony niż Giulietta ale brakuje jakiejś kropki nad i żeby było widać premium. Jakiegoś aluminium czy innego fajnego wykonczenia. Głupia oszczędności typu gorsze wykończenie drzwi z tylu niż z przodu przy tej cenie mogli sobie darować.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 12-06-2022 o 20:38

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory